Tulokset kausi 2014-2015

ISU Adult Figure Skating Competition 2015

 

Tulokset

 

Silver Skate 2015 3.-5.4.2015 Kuopio

 

Junior A girls (4)
2. Pinja Laine 101,39 LO 1. 38,09 VO 2. 63,30

Junior B girls (13)
1. Ida-Emilia Rusanen 88,29 LO 3. 32,22 VO 1. 56,07
2. Lotta Laine 84,41 LO 1. 32,85 VO 2. 51,56
4. Saara Kokkonen 79,66 LO 4. 30,58 VO 5. 49,08
13. Eveliina Suotula 60,61 LO 11. 23,33 VO 13. 37,28

Novice A girls (7)
3. Emmi Niskanen 82,21 LO 5. 28,45 VO 53,76

Novice B girls (13)
2. Fanny Soukola 46,09
12. Oona Tamminen 33,99

Debs A girls (26)
3. Peppi Matilainen 57,26
8. Juuli Kesker 50,12
9. Karoliina Kortesoja 50,03
10. Lotta Heino 47,78
24. Inka Talja 37,06

Springs A girls (17)
3. Jonna Mäkinen 37,72
4. Emilia Kolehmainen 37,25
16. Iida Soukola 27,47

Cubs 2005 girls (21)
3. Mila Miettinen 42,00
10. Ann-Marie Suortti 36,50

Starlets 2000 and before girls (7)
1. Eevi Kesker 46,50
2. Oona Huikko 40,75
4. Milla Sivusalo 33,50

Adults artistic silver ladies (1)
1. Raija Linden 13,49

Adults silver I+III ladies (2)
1. Raija Linden 28,31

Kaikki tulokset

 

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 3. kilpailu 28.-29.3.2015 Vantaa

 

Tulokkaat (32)
8. Team Ice Flakes 58,20

 

Aluemestaruuskilpailut ISU-sarjoille 29.3.2015 Järvenpää

 

Silmut A (6)
1. Sofia Laine 34,75 
2. Emilia Kolehmainen 33,54
3. Jonna Mäkinen 33,24
6. Iida Soukola 27,02

Debytantit (6)
1. Karoliina Kortesoja 55,16
2. Peppi Matilainen 50,86
4. Lotta Heino 47,69
5. Juuli Kesker 41,93

Noviisit tytöt (11)
2. Jenni Sipilä 45,78
3. Fanny Soukola 44,45
6. Olivia Horjamo 43,41
8. Oona Tamminen 38,92

SM-noviisit (8)
2. Pilvi Laine 53,98
3. Jenni Heino 53,54
5. Emmi Niskanen 51,62 

Juniorit (9)
1. Ida-Emilia Rusanen 58,27
3. Saara Kokkonen 57,65
8. Lotta Laine 48,57
9. Eveliina Suotula 37,40 

SM-juniorit (3)
1. Pinja Laine 64,46

Seniorit (3)
1. Vilma Tuomi 52,49
2. Irina Kirjanen 49,28
3. Laura Ahonen 42,60

Kaikki tulokset

 

Aluemestaruuskilpailut tähtisarjoille 28.3.2015 Mäntsälä

 

Tintit pojat (2)
1. Vertti Pohjalainen 17,67

Tintit tytöt (22)
Tähtiä:
Julia Wiklund
Ia Honkanen EM: Sujuva perusluistelu ja askeleet
Pinja Linne
Aada Jäkälä

Minit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 36,00
2. Urho Reina 28,67

Minit tytöt (14)
3. Ann-Marie Suortti 44,00
5. Viivi Lehtinen 43,00
7. Mila Miettinen 42,33
8. Roosa Eronen 39,00
10. Lili Kotamäki 37,33
14. Essi Isokääntä 33,00

Silmut B pojat (2)
1. Pietari Anttila 38,00

Silmut B tytöt (16)
2. Cecilia Wächter 48,00
5. Sanni Ylitolva 43,33 EM: Laadukkaat piruetit
8. Sofia Immonen 42,00 EM: Vauhdikas perusluistelu
12. Nora Koskela-Koivisto 39,67

Taitajat ei axel (11)
5. Milla Sivusalo 38,00

Taitajat axel (9)
3. Ella Perälä 41,33

Taitajat axel ja kaksoishyppyjä (9)
4. Oona Huikko 40,33
5. Eevi Kesker 39,67

Aluedebytantit (5)
5. Inka Hänninen 33,33

Aluenoviisit (5)
4. Jemina Rosenberg 38,33

Aluejuniorit (7)
3. Veera Schroderus 37,67

Kaikki tulokset

 

Debytanttien ja noviisien loppukilpailut 21.-22.3.2015 Kotka

 

Debytanttien hopeafinaali (21)
2. Karoliina Kortesoja 54,41

Noviisien kultafinaali (24)
22. Jenni Sipilä 39,98

Noviisien hopeafinaali (20)
16. Fanny Soukola 41,07
20. Riina Launonen 37,77

Kaikki tulokset

 

SM-noviisien hopeafinaali 14.3.2015 Vantaa

 

SM-noviisit (22)
10. Jenni Heino 51,99
12. Emmi Niskanen 50,44
19. Pilvi Laine 45,88

Kaikki tulokset

 

Skate Berlin Adults 2015 6.-8.3.2015 Berliini

 

Silver III ladies (3)
1. Raija Linden 29,81

Artistic silver III-IV ladies (4)
1. Raija Linden 26,93

Kaikki tulokset

 

Senioreiden ja junioreiden loppukilpailut 7.-8.3.2015 Turku

 

Juniorit (23)
14. Ida-Emilia Rusanen 90,75 LO 15. 32,26 VO 11. 58,49

Seniorit (10)
4. Vilma Tuomi 93,50 LO 4. 32,01 VO 3. 61,49
6. Irina Kirjanen 79,76 LO 6. 27,42 VO 6. 52,34
10. Laura Ahonen 73,29 LO 9. 26,52 VO 10. 46,77

Kaikki tulokset

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 7.3.2015 Järvenpää

 

Tulokkaat (6)
4. Team Ice Flakes 64,67

Kaikki tulokset


Kutsukilpailut 28.2.2015 Vihti

 

Silmut B pojat (1)
1. Pietari Anttila 45,67

Silmut B tytöt (24)
3. Sofia Immonen 43,00
4. Sanni Ylitolva 41,67 EM: Upeat piruetit
5. Cecilia Wächter 41,00 EM: Kauniit liikkeet ja siirtymät
10. Nora Koskela-Koivisto 39,00
11. Alina Näsälä 36,67
16. Melinda Gyran 34,50

Minit pojat (1)
1. Urho Reina 35,67

Minit tytöt (13)
6. Ida Puukko 34,33

Taitajat, ei axel (23)
3. Milla Sivusalo 42,67

Taitajat, axel (10)
1. Ella Perälä 45,67

Taitajat, axel ja 2-hyppyjä (12)
2. Oona Huikko 44,33
4. Eevi Kesker 43,00
10. Jemina Rosenberg 38,33

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 22.2.2015 Heinola


Silmut B (19)
15. Alina Näsälä 35,67
17. Melinda Gyran 34,33

Kaikki tulokset

 

Aluesarjojen finaalit 22.2.2015 Heinola


Aluejuniorit (8)
6. Veera Schroderus 37,33

Aluenoviisit (7)
5. Jemina Rosenberg 37,67

Aluedebytantit (13)
7. Inka Hänninen 35,00
8. Ella Perälä 35,00

Kaikki tulokset

 

Sarajevo Open 2015 20.-22.2.2015 Sarajevo


Senior ladies (4)
3. Timila Shrestha 115,39 LO 3. 42,40 VO 3. 72,99

Junior ladies (6)
1. Krista Wellström 95,23 LO 1. 35,93 VO 1. 59,30

 

Nordics 2015 11.-15.2.2015 Stavanger
 

Junior ladies (19)
Emmi Peltonen WD

Senior ladies (9)
9. Timila Shrestha 111,54 LO 9. 35,53 VO 8. 76,01

 

Ystävänpäivän kutsukilpailu 14.2.2015 Hamina
 

Aluedebytantit (6)
5. Ella Perälä 34,67
6. Inka Hänninen 25,33

Aluejuniorit (8)
7. Veera Schroderus 35,33

Taitajat 2001 ja vanhemmat (6)
2. Eevi Kesker 42,00
5. Jemina Rosenberg 39,33
Serafiina Ura WD
Oona Huikko WD

Tintit 2006 (19)
Tähtiä:
Manteli Hyppönen
Pinja Linne 
Aada Jäkälä

Tintit 2007 ja nuoremmat (22)
Tähtiä:
Julia Wiklund
Ia Honkanen

 

Muodostelmaluistelun 2. valintakilpailut 7.-8.2.2015 Espoo

 

Tulokkaat (12)
7. Team Ice Flaces 48,20

Kaikki tulokset

 

Rauma Cup 6.-8.2.2015

 

Cubs (33)
19. Viivi Lehtinen 40,00
22. Lili Kotamäki 37,67

Springs B (30)
4. Sanni Ylitolva 43,67
5. Melinda Gyran 43,33

Junior C (13)
8. Veera Schroderus 37,33

Debs A (16)
6. Karoliina Kortesoja 48,17

Springs A (23)
1. Sofia Laine 36,05
10. Emilia Kolehmainen 30,35
19. Sofia Immonen 23,73

Novice B (23)
2. Fanny Soukola 47,82
19. Riina Launonen 32,08

Novice A (17)
9. Pilvi Laine 79,77 LO 13. 25,44 VO 5. 54,33
13. Emmi Niskanen 73,28 LO 11. 25,88 VO 13. 47,40

Junior B (26)
7. Ida-Emilia Rusanen 90,28 LO 9. 30,81 VO 5. 59,47
14. Lotta Laine 81,30 LO 8. 31,48 VO 16. 49,82
15. Saara Kokkonen 78,65 LO 18. 26,96 VO 14. 51,69

Junior A (13)
3. Krista Wellström 101,14 LO 3. 38,88 VO 6. 62,26
6. Pinja Laine 100,25 LO 7. 35,14 VO 3. 65,11
9. Olivia Ranta 89,11 LO 12. 29,52 VO 8. 59,59

 

ISU-sarjojen kutsukilpailut 7.2.2015 Tuusula

 

Silmut A  tytöt (5)
2. Jonna Mäkinen 32,55
5. Iida Soukola 26,32

Silmut A  pojat (1)
1. Pietari Anttila 24,52

Debytantit (8)
2. Juuli Kesker 50,79
7. Inka Talja 39,63

Noviisit (16)
6. Jenni Sipilä 44,64
9. Peppi Kärkkäinen 41,95
14. Olivia Horjamo 38,73

Juniorit (4)
4. Eveliina Suotula 41,72

Seniorit (5)
2. Vilma Tuomi 56,48
4. Laura Ahonen 50,10
5. Irina Kirjanen 45,25

Tulokset

 

Alue Cup 7.2.2015 Tuusula


Tintit (38)
Tähtiä:
Ia Honkanen
Pinja Linne
Aada Jäkälä
Julia Wiklund
Nora Vikström
Manteli Hyppönen
Vertti Pohjalainen

Tulokset

 

Alue Cup 3.2.2015 Nurmijärvi

 

Silmut A (6)
1. Sofia Laine 52,50
2. Emilia Kolehmainen 48,50
3. Jonna Mäkinen 47,50
4. Iida Soukola 41,50

Kaikki tulokset

 

Alue Cup 28.1.2015 Kerava
 

Silmut B tytöt (12)
1. Sanni Ylitolva 49,00
3. Nora Koskela-Koivisto 44,00
4. Cecilia Wächter 43,50
5. Sofia Immonen 43,00
9. Alina Näsälä 35,00
11. Melinda Gyran 34,50

Silmut B pojat (2)
2. Pietari Anttila 48,50

Minit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 42,00
2. Urho Reina 32,00

Tintit pojat (2)
2. Vertti Pohjalainen 15,50

Kaikki tulokset
 

Alue Cup 26.1.2015 Järvenpää
 

Minit (15)
1. Ann-Marie Suortti 47,50
2. Viivi Lehtinen 42,50
4. Mila Miettinen 38,00
5. Lili Kotamäki 37,00
8. Roosa Eronen 35,50
9. Essi Isokääntä 34,00
14. Ida Puukko 29,00

Kaikki tulokset

 

Debytanttien ja Noviisien II lohkon 2. valintakilpailu 24.-25.1.2015 Riihimäki
 

Noviisit (36)
9. Fanny Soukola 43,51
18. Jenni Sipilä 41,32
23. Peppi Kärkkäinen 38,20
28. Riina Launonen 31,83
29. Olivia Horjamo 31,65
33. Oona Tamminen 26,48

Debytantit (35)
6. Karoliina Kortesoja 51,23
15. Lotta Heino 47,91
28. Juuli Kesker 40,28
31. Peppi Matilainen 38,56
34. Inka Talja 36,17

Kaikki tulokset

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 24.1.2015 Klaukkala
 

Tulokkaat (5)
2. Ice Flaces 58,00

 

Senioreiden ja junioreiden 2 valintakilpailu 17.-18.1.2015 Heinola

 

Juniorit (38)
7. Ida-Emilia Rusanen 89,27 LO 7. 31,07 VO 7. 58,20
20. Lotta Laine 79,63 LO 13. 30,06 VO 24. 49,57
27. Saara Kokkonen 73,35 LO 30. 26,53 VO 26. 46,82
Eveliina Suotula LO 36. 22,58

Seniorit (12)
4. Nea Suotula 85,89 LO 3. 32,40 VO 4. 53,49
5. Olivia Ranta 82,20 LO 6. 29,31 VO 5. 52,89
9. Laura Ahonen 77,89 LO 8. 29,18 VO 9. 48,71
11. Irina Kirjanen 74,33 LO 11. 23,98 VO 8. 50,35

Kaikki tulokset

 

Gliss Open 2015 15.-18.1.2015 Tallinna

 

Chicks Axel boys (3)
2. Tashi Shrestha 16,18

Chicks Axel girls (20)
19. Roosa Eronen 16,68
20. Viivi Lehtinen 16,15

Cubs B girls 2005 (25)
2. Cecilia Wächter 23,01
3. Sanni Ylitolva 22,15
4. Melinda Gyran 20,69
7. Mila Miettinen 18,69
11. Ann-Marie Suortti 17,34

Cubs B girls 2004 (11)
1. Sofia Immonen 24,37
2. Nora Koskela-Koivisto 22,50
5. Alina Näsälä 17,90

Cubs A 2004 girls (26)
8. Sofia Laine 26,41
21. Iida Soukola 20,33

Springs B girls (21)
1. Jonna Mäkinen 26,40
3. Emilia Kolehmainen 24,80

Basic Novice B girls  (17)
7. Fanny Soukola 29,84
11. Jenni Sipilä 27,97
17. Olivia Horjamo 21,83

Novice B (22)
1. Lotta Heino 33,55
7. Juuli Kesker 29,83
8. Inka Talja 28,99
Nelli Horjamo WD

Advanced Novice A girls (35)
12. Emmi Niskanen 71,61 LO 12. 25,22 VO 12. 46,39
24. Jenni Heino 63,06 LO 19. 24,10 VO 25. 38,96
Pilvi Laine WD

Junior A ladies (22)
5. Krista Wellström 106,72 LO 5. 38,10 VO 4. 68,62
11. Pinja Laine 94,95 LO 12. 32,07 VO 10. 62,88

Senior ladies (4)
2. Timila Shrestha 116,24 LO 2. 43,53 VO 2. 72,71

 

Alue Cup 13.1.2015 Vihti

 

Aluedebytantit (3)
3. Inka Hänninen 28,50

Aluenoviisit (3)
3. Jemina Rosenberg 41,50

Aluejuniorit (4)
2. Veera Schroderus 38,00

Taitajat, ei axel (24)
6. Milla Sivusalo 36,00 EM: Iloinen ja ryhdikäs esitys
10. Serafiina Ura 32,00 EM: Hyvät liukuasennot

Kaikki tulokset

 

SM-noviisien 2. valintakilpailut 10.-11.1.2015 Kouvola

 

SM-noviisit (27)
12. Emmi Niskanen 82,05 LO 14. 28,13 VO 12.53,92
15. Jenni Heino 79,03 LO 15. 27,53 VO 16. 51,50
19. Pilvi Laine 76,33 LO 17. 26,17 VO 19. 50,16

Kaikki tulokset

 

Alue Cup 6.1.2015 Tuusula

 

Silmut A (6)
1. Emilia Kolehmainen 54,50
2. Jonna Mäkinen 54,00
3. Sofia Laine 52,00
6. Iida Soukola 42,00 

Tulokset

 

Froggien Cup 2015 4.1.2015 Helsinki


Junior A (15)
9. Pinja Laine 91,71 LO 7. 31,94 VO 9. 59,77
14. Olivia Ranta 72,37 LO 10. 30,01 VO 14. 42,36

Junior B (24)
4. Ida-Emilia Rusanen 88,94 LO 2. 33,33 VO 5. 55,61
16. Saara Kokkonen 74,86 LO 14. 27,60 VO 15. 47,26
23. Eveliina Suotula 57,45 LO 21. 22,47 VO 24. 34,98

Novice A (22)
5. Pilvi Laine 84,53 LO 5. 32,26 VO 9. 52,27 
14. Jenni Heino 77,76 LO 14. 27,97 VO 13. 49,79

Novice B (27)
16. Peppi Kärkkäinen 36,96
20. Riina Launonen 36,18
23. Oona Tamminen 33,54

Debs A (26)
7. Lotta Heino 49,01
18. Juuli Kesker 44,01

Springs A (25)
12. Sofia Laine 33,66
22. Sanni Ylitolva 28,01

Springs B boys (6)
1. Pietari Anttila 41,33

Springs B girls (36)
21. Melinda Gyran 34,83
28. Alina Näsälä 29,67

Cubs girls and boys born 2005 (33)
5. Ann-Marie Suortti 42,00
12. Mila Miettinen 39,33

Cubs girls and boys born 2006 or later (22)
8. Viivi Lehtinen 35,67
13. Roosa Eronen 33,67

Kaikki tulokset

 

SM-noviisien kutsukilpailut 3.1.2015 Espoo


SM-noviisit (9)
5. Emmi Niskanen 50,79

Kaikki tulokset

SM2015 19.-21.12.2014 Tikkurila

 

Seniorit naiset (13)
4. Emmi Peltonen 137,73 LO 8. 43,08 VO 4. 94,65
9. Timila Shrestha 115,98 LO 6. 43,47 VO 10. 72,51

Seniorit miehet (5)
2. Tomi Pulkkinen 171,87  LO 2. 60,93 VO 2. 110,94

Kaikki tulokset
 

ML EVT kutsukilpailut 7.12.2014 Vantaa

 

Tulokkaat (14)
3. Team Ice Flaces 60,00

 

47th Golden Spin of Zabreb 2014 4.-6.12.2016 Zabreb

 

Men (22)
11. Tomi Pulkkinen 175,71 LO 9. 65,63 VO 13. 110,08

 

Santa Claus Cup 2014 1.-7.12.2014 Budapest

 

Advanced Novice Girls (43)
19. Jenni Heino 70,05 LO 23. 24,59 VO 15. 45,46

Junior Ladies (38)
25. Krista Wellström 89,63 LO 14. 35,75 VO 28. 53,88

Senior Ladies (12)
5. Timila Shrestha 111,54 LO 5. 39,39 VO 4. 72,15

 

Minien kutsukilpailu 3.12.2014 Helsinki

 

Minit 2005 (16)
10. Essi Isokääntä 31,00
15. Ida Puukko 26,67

Minit 2006 ja nuoremmat (11)
7. Roosa Eronen 31,67
8. Lili Kotamäki 31,67 EM: Hieno istumapiruetti

Kaikki tulokset

 

Noviisien ja debytanttien 2.lohkon 1. valintakilpailu 30.11.2014 Järvenpää

 

Noviisit (28)
5. Jenni Sipilä 44,72
9. Riina Launonen 42,24
14. Olivia Horjamo 39,93
24. Peppi Kärkkäinen 32,65
25. Oona Tamminen 31,52

Debytantit (33)
11. Karoliina Kortesoja 44,59
15. Peppi Matilainen 43,92
20. Juuli Kesker 40,88
29. Nelli Horjamo 35,59
30. Inka Talja 34,22

Kaikki tulokset

 

NRW Trophy 2014 26.-30.11.2014 Dortmund

 

Junior ladies (40)
18. Emmi Peltonen 108,80 LO 20. 37,37 VO 16. 71,43

Kaikki tulokset

 

Warsaw Cup 2014 21.-23.11.2014 Varsova

 

Men (15)
10. Tomi Pulkkinen 152,35 LO 7. 53,47 VO 10. 98,88

Kaikki tulokset

 

ML Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailut 22.-23.11.2014 Espoo

 

Tulokkaat (11)
5. Team Ice Flakes 50,15

Kaikki tulokset

 

Wasa Cup 2014 21.-23.11.2014 Vaasa

 

Springs A girls (14)
2. Emilia Kolehmainen 36,38
8. Jonna Mäkinen 31,23
10. Nora Koskela-Koivisto 28,52
11. Iida Soukola 28,05

Debytants (22)
6. Karoliina Kortesoja 45,81
19. Nelli Horjamo 34,24
22. Inka Talja 32,62

Novice B (28)
4. Jenni Sipilä 41,02
11. Olivia Horjamo 36,85
16. Riina Launonen 33,47
26. Oona Tamminen 29,95
27. Peppi Kärkkäinen 29,88

Novice A (15)
9. Jenni Heino 85,03 LO 6. 31,42 VO 11. 53,61
12. Emmi Niskanen 81,17 LO 14. 26,94 VO 9. 54,23

Junior B (24)
13. Lotta Laine 83,09 LO 4. 31,33 VO 16. 51,76
19. Saara Kokkonen 75,84 LO 20. 24,65 VO 17. 51,19

Senior B (5)
3. Vilma Tuomi 83,39 LO 2. 33,78 VO 4. 49,61

Kaikki tulokset

 

Alue Cup 20.11.2014 Kerava

 

Minit tytöt (20)
3. Mila Miettinen 41,50
5. Ann-Marie Suortti 40,50
6. Viivi Lehtinen 40,00
8. Roosa Eronen 39,00
11. Lili Kotamäki 36,00 EM: Hyvä käsien kannatus
14. Essi Isokääntä 32,00
19. Ida Puukko 29,50

Kaikki tulokset

 

Alue Cup 18.11.2014 Mäntsälä

 

Aluedebytantit (4)
4. Inka Hänninen 32,00

Aluenoviisit (4)
3. Jemina Rosenberg 35,00

Aluejuniorit (5)
2. Veera Schroderus 32,50

Kaikki tulokset

 

Alue Cup 17.11.2014 Järvenpää

 

Silmut B tytöt (12)
1. Cecilia Wächter 40,50  
2. Sofia Immonen 39,50  
4. Nora Koskela-Koivisto 38,50 EM: Monipuoliset siirtymät
6. Sanni Ylitolva 37,50
7. Nea Karvonen 35,50  
9. Alina Näsälä 33,50  
10. Melinda Gyran 32,50

Silmut B pojat (2)
1. Pietari Anttila 34,00

Minit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 36,50
2. Urho Reina 29,50

Tintit pojat (1)
1. Vertti Pohjalainen 15,00

Kaikki tulokset

 

SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailut 15.-16.11.2014 Tikkurila

 

SM-seniorit (13)
4. Emmi Peltonen 129,51 LO 4. 45,22 VO 4. 84,29
11. Timila Shrestha 98,19 LO 11. 32,78 VO 10. 65,41

SM-juniorit (40)
Krista Wellström LO 29. 29,26
Pinja Laine LO 35. 27,72

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 8.11.2014 Hyvinkää
 

Tintit (26)
Tähtiä:
Ia Honkanen
Vertti Pohjalainen
Pinja Linne

Minit pojat (4)
1. Tashi Shrestha 38,33
3. Urho Reina 28,67

Minit tytöt (19)
4. Ann-Marie Suortti 39,00
6. Mila Miettinen 37,00 EM: Hyvin luisteltu musiikkiin
7. Viivi Lehtinen 35,33

Silmut B pojat (1)
1. Pietari Anttila 33,33

Silmut B tytöt (20)
1. Sanni Ylitolva 41,67
2. Cecilia Wächter 41,67 
3. Sofia Immonen 40,33
8. Nora Koskela-Koivisto 33,67

Aluedebytantit (4)
3. Inka Hänninen 28,33

Taitajien Alue Cup 8.11.2014 Hyvinkää

Taitajat ei axel (16)
2. Milla Sivusalo 39,00
11. Serafiina Ura 25,33

Taitajat axel ja 2H (15)
1. Eevi Kesker 43,33
2. Oona Huikko 41,67
3. Veera Schroderus 40,67
6. Jemina Rosenberg 38,33 EM: Laadukkaat piruetit
11. Ella Perälä 31,33

Kaikki tulokset

 

25th Volvo Open Cup 5.-9.11.2014 Riga Latvia

 

Junior ladies (38)
9. Emmi Peltonen 120,79 LO 9. 40,70 VO 5. 80,09

Kaikki tulokset

 

SM-noviisien 1. lohkon 1. valintakilpailu 1.-2.11.2014 Kuopio

 

SM-noviisit (30)
14. Pilvi Laine 81,57 LO 16. 28,16 VO 10. 53,41
17. Jenni Heino 78,63 LO 20. 26,29 VO 15. 52,34
23. Emmi Niskanen 74,66 LO 24. 24,51 VO 18. 50,15

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 1.11.2014 Nurmijärvi

 

Aluedebytantit (6)
4. Inka Hänninen 28,67

Tintit pojat (1)
1. Vertti Pohjalainen 14,10

Tintit tytöt (20)
1. Ia Honkanen 18,33
2. Pinja Linne 17,33

Minit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 35,33
2. Urho Reina 29,00

Minit tytöt (26)
1. Ann-Marie Suortti 44,00
3. Viivi Lehtinen 40,33
6. Mila Miettinen 38,00
18. Ida Puukko 31,33
20. Essi Isokääntä 30,33
22. Lili Kotamäki 29,00

B-silmut (21)
4. Cecilia Wächter 48,00
6. Sofia Immonen 46,33 EM: Vauhdikas ja liukuva perusluistelu
18. Melinda Gyran 35,00

Taitajat axel (18)
1. Veera Schroderus 50,33
2. Oona Huikko 48,00
3. Eevi Kesker 47,67
5. Jemina Rosenberg 42,67
6. Ella Perälä 42,67
15. Milla Sivusalo 31,00
18. Serafiina Ura 24,67

Kaikki tulokset

 

Senioreiden ja junioreiden 1. valintakilpailut 25.-26.10.2014 Espoo 

 

Seniorit (10)
1. Vilma Tuomi 92,87 LO 1. 32,90 VO 1. 59,97
3. Nea Suotula 86,32 LO 4. 31,52 VO 2. 54,82
5. Laura Ahonen 77,47 LO 8. 26,28 VO 5. 51,19
8. Irina Kirjanen 70,50 LO 10. 23,01 VO 8. 47,49

Juniorit (40)
10. Ida-Emilia Rusanen 84,43 LO 12. 29,82 VO 11. 54,61
14. Lotta Laine 78,73 LO 11. 30,20 VO 18. 48,53
28. Saara Kokkonen 69,94 LO 30. 25,12 VO 25. 44,82
Eveliina Suotula LO 39. 21,09

Kaikki tulokset

 

Alue Cup 21.10.2014 Nurmijärvi 

 

Tintit pojat (1)
1. Vertti Pohjalainen 17

Tintit tytöt (17)
Sijoille 4-12, jatkoon luistelivat:
Ia Honkanen, JTL
Julia Wiklund, JTL
Pinja Linne, JTL EM: Laadukkaat hypyt 
Aada Jäkälä, JTL

SM-senioreiden ja -junioreiden 1. valintakilpailut 18.-19.10.2014 Kouvola 

 

SM-seniorit miehet (2)
2. Tomi Pulkkinen 146, 08 LO 2. 49,90 VO 1. 96,18  (SM-kisapaikka)

SM-seniorit naiset (13)
3. Emmi Peltonen 131,79 LO 3. 46,48 VO 3. 83,33 (SM-kisapaikka)
6. Timila Shrestha 105,37 LO 6. 38,05 VO 6. 67,32 (SM-kisapaikka)

SM-juniorit tytöt (39)
12. Krista Wellström 92,81 LO 12. 34,55 VO 13. 58.23
Pinja Laine LO 33. 28,79

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 4.-5.10.2014 Joensuu 

 

SM-noviisit (10)
3. Pilvi Laine 82,17 LO 4. 28,79 VO 2. 53,38
5. Emmi Niskanen 76,88 LO 3. 29,43 VO 6. 47,45

Noviisit (9)
6. Inka Talja 35,48
7. Oona Tamminen 32,17

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 4.10.2014 Kerava 

 

Minit tytöt 2005 (17)
1. Mila Miettinen 41,50
3. Ann-Marie Suortti 38,33

Minit tytöt 2006 ja myöhemmin (16)
2. Viivi Lehtinen 43,33
7. Roosa Eronen 39,00

Minit pojat 2005 ja myöhemmin (1)
1. Tashi Shrestha 34,00

Silmut B tytöt 2003, 2004 (30)
5. Nora Koskela-Koivisto 42,67
10. Sofia Immonen 41,33
18. Nea Karvonen 34,17
20. Alina Näsälä 33,67 EM: Vauhdikas luistelu!
29. Annika Tulokas 25,67

Silmut B tytöt 2005 ja myöhemmin (8)
1. Sanni Ylitolva 40,33
4. Cecilia Wächter 36,33
8. Melinda Gyran 25,50

Silmut B pojat 2003 ja myöhemmin (2)
1. Pietari Anttila 32,67

Aluedebytantit (6)
6. Inka Hänninen 31,67

Taitajat, ei axel (20)
9. Milla Sivusalo 28,67
15. Serafiina Ura 23,00

Taitajat, axel ja 2-h (18)
1. Eevi Kesker 43,67
3. Veera Schroderus 37,00
8. Ella Perälä 34,00
12. Oona Huikko 32,00

Kaikki tulokset

 

Hyria Skating 2014 26.-28.9.2014 Hämeenlinna 

 

Junior B girls (26)
12. Lotta Laine 27,74
17. Eveliina Suotula 26,37

Novice B girls (25)
13. Jenni Sipilä 36,68
18. Peppi Kärkkäinen 34,21

Debs A girls (21)
9. Peppi Matilainen 42,18
16. Nelli Horjamo 36,36

Springs A girls (27)
10. Emilia Kolehmainen 32,10
25. Jonna Mäkinen 25,84 

Springs B 04 and younger (43)
1. Nora Koskela-Koivisto 52,00
14. Sanni Ylitolva 41,33
26. Alina Näsälä 36,67

 

Tikkula Trophy 2014 26.-28.9.2014 Vantaa 


Senior B ladies (6)
3. Vilma Tuomi 77,39 LO 3. 30,58 VO 4. 46,81
4. Laura Ahonen 76,06 LO 4. 28,35 VO 3. 47,71
6. Irina Kirjanen 70,55 LO 5. 26,53 VO 6. 44,02

Junior A girls (18)
3. Pinja Laine 98,92 LO 13. 30,58 VO 2. 68,34

Junior B girls (18)
6. Ida-Emilia Rusanen 84,79 LO 4. 29,79 VO 9. 55,00

Novice B girls (19)
5. Fanny Soukola 41,76
10. Olivia Horjamo 38,93

Debutants girls (21)
2. Karoliina Kortesoja 48,54
12. Juuli Kesker 42,54 

Springs A girls (20)
8. Sofia Laine 31,75
11. Iida Soukola 29,98

Springs B girls (32)
27. Nea Karvonen 31,33
30. Melinda Gyran 29,33

Springs B boys (6)
2. Pietari Anttila 35,17

Kaikki tulokset

 

Eurohonka Trophy 2014 20.-21.9.2014 Järvenpää 

 

Senior A ladies (1)
1. Timila Shrestha 108,29 LO 1. 35,24 VO 1. 73,05

Senior B ladies (5)
1. Laura Ahonen 74,19 LO 4. 24,87 VO 1. 49,32
2. Nea Suotula 73,03 LO 5. 24,12 VO 2. 48,91
3. Irina Kirjanen 70,02 LO 1. 28,41 VO 4. 41,61

Junior A girls (8)
4. Krista Wellström 90,34 LO 3. 33,27 VO 4. 57,07
5. Pinja Laine 86,52 LO 4. 31,52 VO 5. 55,00

Junior B girls (22)
10. Ida-Emilia Rusanen 77,98 LO 8. 28,19 VO 10. 49,79
12. Lotta Laine 77,14 LO 13. 26,04 VO 9. 51,10
16. Saara Kokkonen 70,16 LO 18. 24,88 VO 16. 45,28
22. Eveliina Suotula 56,30 LO 22. 18,01 VO 21. 38,29

Novice A girls (18)
10. Emmi Niskanen 76,91 LO 10. 27,22 VO 12. 49,69
12. Jenni Heino 76,48 LO 12. 26,11 VO 11. 50,37
16. Pilvi Laine 68,87 LO 14. 24,36 VO 15. 44,51

Novice B girls (18)
2. Jenni Sipilä 42,24
4. Fanny Soukola 40,07
7. Olivia Horjamo 37,12
9. Riina Launonen 36,28
16. Peppi Kärkkäinen 33,92
18. Oona Tamminen 28,14

Debutants girls (18)
3. Juuli Kesker 46,80
5. Peppi Matilainen 45,90
7. Karoliina Kortesoja 43,45
16. Inka Talja 32,49
18. Nelli Horjamo 28,11

Springs A girls (8)
2. Sofia Laine 32,76
5. Emilia Kolehmainen 28,80
7. Iida Soukola 25,98

Springs B girls (19)
3. Jonna Mäkinen 47,00
4. Nora Koskela-Koivisto 46,67
5. Sanni Ylitolva 46,67
9. Nea Karvonen 41,33
12. Cecilia Wächter 39,33
16. Alina Näsälä 32,67
17. Sofia Immonen 31,00
19. Annika Tulokas 29,00

Springs B boys (1)
1. Pietari Anttila 35,00

  

 

Kaikki tulokset