Kilpailut

KAUSI 2020-2021

STLL:n kilpailukalenteri löytyy täältä.

Lohkojaot kaudelle 2020-2021 puolestaan täältä.

Kilpailukutsut seuralle lähetetään osoitteeseen jtl.kilpailut@gmail.com

 

Syksy 2020

 

ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu
PvmPaikkaKilpailu
11.-13.9Tampere

HoneystyCup

Vahvistettu:

SM-noviisitMeea Männikkö7./38 (79,25)
SM-NoviisitLili Kotamäki38./38 (49,47)
SM-NoviisitPietari AnttilaWD

 

12.-13.9.2020Riihimäki

B-aloituskilpailu Hämeen ja Uudenmaan alueen luistelijoille

Vahvistettu:

JunioritMelinda Gyran25./27 (62,28)
JunioritAnn-Marie SuorttiWD

 

25.-27.9.2020Tikkurila

Tikkurila Trophy

Vahvistettu:

B-silmut nuoremmatVilma Kankarisalo11./22 (40,67)
B-silmut nuoremmatVenla Pinomaa15./22 (39,00)
B-silmut nuoremmatJulia Saarinen

22./22 (32,33)

em. Laadukas axel-hyppy

B-silmut nuoremmatMaryam Nguyen12./22 (40,33)
Minit 2012 ja nuoremmatMaria Saarinen13./16 (14,67)
Minit 2011Iida Ropponen15./33 (16,67)
Minit 2011Aada Riekkinen32./33 (11,00)
 

 

2.10.2020Kerava

Kutsukilpailu minit ja B-silmut

Vahvistettu:

B-silmutVenla Pinomaa15./18 (38,33)
B-silmutJulia Saarinen18./18 (32,33)
B-silmutMaryam Nguyen10./18 (42,00)
B-silmutVilma Kankarisalo11./18 (41,33)
MinitIida Ropponen6./12 (34,33)
MinitAada Riekkinen

10./12 (30,00)

e.m. Mahtavat liu'ut

MinitMaria Saarinen

7./12 (34,00)

em. Vauhdikas istumapiruetti

 

2.-4.10.2020Kerava

Kauden aloituskilpailu ISU-sarjat

Vahvistettu:

SenioritIrina Kirjanen4./4 (71,60)
JunioritLeevi Nevalainen1./1 (70,35)
JunioritAnn-Marie Suortti12./13 (63,92)
JunioritMelinda GyranWD
SM-noviisitPietari AnttilaWD
SM-noviisitLili Kotamäki22./24 (71,29)
SM-noviisitMeea Männikkö2./24 (95,05)

 

17.-18.10.2020Espoo

1. lohkokilpailu SM-noviisit pojat

Ilmoitettu:

SM-noviisitPietari AnttilaWD

 

24.-25.10.2020Kotka

1. lohkokilpailu SM-noviisit tytöt

Ilmoitettu:

SM-noviisitLili Kotamäki27./28 (60,18)
SM-noviisitMeea Männikkö1./28 (98,17)

 

24.10.2020

Järvenpää

AlueCup 1. valintakilpailu

Vahvistettu:

B-silmutVenla Pinomaa12./22 (35,00)
B-silmutJulia Saarinen21./22 (27,67)
B-silmutMaryam Nguyen8./22 (37,00)
B-silmutVilma Kankarisalo

11./22 (35,33)

em. Hyvä käsien kannatus

MinitIida Ropponen

8./14 (31,33)

em. Pyörivät piruetit

MinitAada Riekkinen13./14 (25,67)
MinitMaria Saarinen

3./14 (37,00) 

Finaalipaikka

TintitElla Kettunen

3./17 (17,33) 

Finaalipaikka

TintitMalla Lehtonen 
TintitIisa Riekkinen 
TintitSofia Saarelainen 
TintitFiona StedtFinaalipaikka
TintitEmilia Suni 

 

31.10.2020

Klaukkala

NTL kutsukilpailu

Vahvistettu:

AluedebytantitAino Ropponen10./12 (30,33)
B-silmutJulia Saarinen15./17 (33,00)
B-silmutMaryam Nguyen3./17 (44,67)
B-silmutVilma Kankarisalo11./17 (38,83)
MinitAada Riekkinen14./15 (25,00)
MinitMaria Saarinen4./15 (37,00)
MinitIida Ropponen11./15 (29,33)

 

30.10-1.11.2020Hamina

1. lohkokilpailut seniorit ja juniorit tytöt

Ilmoitettu:

SenioritIrina Kirjanen11./12 (74,46)
JunioritAnn-Marie SuorttiWD

 

30.10-1.11.2020Tikkurila

1. lohkokilpailu seniorit ja juniorit pojat

Ilmoitettu:

JunioritLeevi Nevalainen1./1 (65.01)

 

7.11.2020Mäntsälä

Kutsukilpailu

Vahvistettu:

MinitMaria Saarinen

7./23 (36,67)

em. Upeat piruetit

MinitIida Ropponen17./23 (29,67)
MinitAada Riekkinen16./23 (30,00)
TintitElla Kettunen 
TintitFiona Stedt 

 

7.-8.11.2020Tampere

ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu

 

SM-noviisitTeam Ice Mist9./10 (48,99)

 

14.11.2020Hyvinkää

Kutsukilpailu ja Aluecup aluejun. ja aluedeb.

Vahvistettu:

Aluejun.Essi IsokääntäWD
Aluedeb.Aino Ropponen10./12 (30,67)
B-silmutMaryam Nguyen6./16 (41,33)
B-silmutVilma Kankarisalo3./16 (44,67)
B-silmutVenla Pinomaa

11./16 (36,33)

em. Erittäin laadukkaan piruetit

B-silmutJulia Saarinen15./16 (34,00)
MinitIida Ropponen9./12 (30,67)
MinitAada Riekkinen9./12 (30,67)
MinitMaria Saarinen3./12 (42,00)
TintitFiona Stedt 
TintitElla Kettunen2./16 (22,67)
TintitMalla Lehtonen 
TintitIisa Riekkinen 
TintitEmilia Suni 

 

14.-15.11.2020Tuusula

ISU-sarjojen Kutsukilpailu

Vahvistettu:

SenioritIrina Kirjanen10./10. (69,42)
JunioritLeevi Nevalainen1./1 (73,56)
SM-noviisitLili Kotamäki10./11 (72,62)
SM-noviisitMeea Männikkö1./11 (109,47)

 

21.-22.11.2020Lohja, Kisakallio

VTL kutsukilpailu

Vahvistettu:

Aluejun.Essi IsokääntäWD
Aluedeb.Aino Ropponen12./12 (23,67)
B-silmutJulia Saarinen17./20 (31,33)
B-silmutVilma Kankarisalo

6./20 (42,33)

em. Upeat piruetit

MinitAada Riekkinen17./28 (29,33)
MinitMaria Saarinen

12./28 (35,00)

em. Laadukkaat piruetit

TintitElla Kettunenem. Vauhdikas perusluistelu
TintitFiona Stedtem. Laadukas istumapiruetti
TintitIisa Riekkinen 
TintitEmilia Suni 
TintitMalla Lehtonen 
 

 

28.-29.11.2020Mikkeli

2. lohkokilpailu SM-noviisit tytöt ja pojat

Ilmoitettu:

SM-noviisitMeea Männikkö 
SM-noviisitLili Kotamäki 
5.12.2020Tuusula

Tähtisarjojen kutsukilpailu

Ilmoitettu:

Aluedeb.Aino Ropponen 
B-silmutVenla Pinomaa 
B-silmutMaryam Nguyen 
B-silmutJulia Saarinen 
B-silmutVilma Kankarisalo 
MinitMaria Saarinen 
MinitIida Ropponen 
MinitAada Riekkinen 
TintitFiona Stedt 
TintitIisa Riekkinen 
TintitEmilia Suni 
TintitMalla Lehtonen 
TintitSofia Saarelainen 
TintitElla Kettunen