Kilpailut

 

Kevät 2018

 

Pvm

Paikka

Kilpailu

6.-8.4.Kööpenhamina

Skate Copenhagen

 

Ilmoitetaan:

Advanced NoviceJonna Mäkinen
Advanced NoviceCecilia Wächter
Advanced NoviceSanni Ylitolva
Advanced NoviceSofia Laine
JuniorLotta Laine
JuniorPilvi Laine

 

18.3.Hyvinkää

Uudenmaan Aluemestaruuskilpailut, ISU-sarjat

 

17.3.Mäntsälä

Uudenmaan Aluemestaruuskilpailut, tähtisarja

 

17.-18.3.Naantali

ML Kansalliset sarjat 3.kilpailu ja SM-noviisit hopeafinaali

 

Team Ice Flakes

Team Ice Mist

Team Ice Effect

 

10.-11.3.Espoo

YL Debytanttien ja Noviisien kulta- ja hopeafinaalit

 

10.-11.3.

Belgia Turnout

Kempen Trophy 2018
 

Ilmoitetaan:

JuniorEmmi Niskanen
JuniorIda Tonteri
JuniorInka Talja

 

24.-25.2.Riihimäki

YL Junioreiden ja Senioreiden loppukilpailu

 

18.2.Jyväskylä

YL Noviisit 2. lohkon 2. valintakilpailu


Ilmoitetaan:

NoviisitMelinda Gyran

Kilpailukutsu

17.2.Turku

ML Tulokkaat 2. valintakilpailu

Team Ice Flakes

11.2.Vantaa

YL Debytantti- ja Noviisipojat 2. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

Debytantit pojatPietari Anttila

 

10.2.Pori

Debytanttien 2. lohkon 2. valintakilpailu

 

Ilmoitettu:

DebytantitSanni Ylitolva
DebytantitCecilia Wächter

Kilpailukutsu

10.2.Pori

ML Minorit 2. valintakilpailu

 

Team Ice Mist

Kilpailukutsu

7.2.Tuusula

YL UA AlueCup Silmut B

 

Ilmoitetaan:

Silmut B pojatLeevi Koskinen
Silmut B tytötPinja Linne
Silmut B tytötLili Kotamäki

 

3.2.Tikkurila

Tiksi Ice Club 2018

 

Team Ice Flakes
Team Ice Mist
Team Ice Effect

27.-28.1.Kauniainen

YL Senioreiden ja Junioreiden 2. valintakilpailu

 

Ilmoitettu:

SenioritIrina Kirjanen
SenioritKrista Wellström
SenioritLotta Laine
JunioritEmmi Niskanen
JunioritIida Kokko
JunioritInka Talja
JunioritJenni Sipilä
JunioritKaroliina Kortesoja

 

22.1.Lohja Kisakallio

Minit ja Aluejuniorit 2. valintakilpailut

 

Vahvistettu:

MinitAnnu Riihelä
MinitSalla Österman

 

20.-21.1.Hyvinkää

YL Hyvinkää Trophy 2018 ja AlueCup (aluesilmut)

 

Vahvistettu:

Junior BInka Talja
Junior BIida Kokko
Novice CNella Lehto
Springs AEveliina Kolehmainen
Springs B boysLeevi Koskinen
Springs BLili Kotamäki
Springs BPinja Linne
Springs BJulia Wiklund
Springs CSanni Mutanen
Cubs born 2008Annu Riihelä

 

13.-14.1.Lahti

YL SM-noviisien 2. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

SM-noviisitJuuli Kesker
SM-noviisitSofia Laine
SM-noviisitEmilia Kolehmainen

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

11.-14.1Tallinna

Gliss Open 2018 Tallinna

 

kilpailukutsu

Alustava aikataulu

Vahvistettu:

A-CLASS 
JuniorIda Tonteri
JuniorLotta Laine
JuniorEmmi Niskanen
CubsEveliina Kolehmainen
Chicks "Axel"Meea Männikkö
B-CLASS 
Novice BAnn-Marie Suortti
Novice BEssi Isokääntä
Springs BPinja Linne
Springs B boysLeevi Koskinen
Cubs BJulia Wiklund
Cubs BSanni Mutanen
Cubs BSalla Österman
Cubs BAnnu Riihelä (jonoon)

Valmentaja: Laura

5.-6.1.Berlin

Cup of Berlin 2018

SM-noviisit: Team Ice Effect

5.-7.1.Mikkeli

YL Crystal Cup Mikkeli

 

Vahvistettu:

Senior BLotta Laine
Junior APinja Laine
Junior APilvi Laine
Junior AIda Tonteri
Springs B boysLeevi Koskinen
Debs BAnn-Marie Suortti
Debs BEssi Isokääntä
Junior BJenni Sipilä
Junior BInka Talja
Novice ASofia Laine
Novice AEmilia Kolehmainen
Springs AEveliina Kolehmainen
Springs BJulia Wiklund
CubsAnnu Riihelä
CubsSalla Österman

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

5.-7.1.Helsinki

Froggie Cup 2018 Interclub

 

Vahvistettu:

Novice AJuuli Kesker
Junior BKaroliina Kortesoja
Junior BEmmi Niskanen
Novice BMila Miettinen
Debs A  1.7.2005 - 30.6.2007Cecilia Wächter
Debs A 1.7.2004 - 30.6.2005Sanni Ylitolva
Debs A boysPietari Anttila
Springs AMeea Männikkö

Kilpailukutsu

Kilpailukutsu Debs A Interclub

Valmentaja: Laura

 

Syksy 2017

 

PvmPaikkaKilpailu
15.-17.9.2017Tampere

YL SM-Noviisit Koovee IC-kilpailu

 

Vahvistettu:

SM-noviisit 2002-2003Juuli Kesker
SM-noviisit 2002-2003Emilia Kolehmainen

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

22.-24.9.2017Vantaa

YL AKTIA Trophy 2017

 

Vahvistettu:

Debs 2004-2005Sanni Ylitolva
Debs 2004-2005Cecilia Wächter
Debs boysPietari Anttila
Novice BMelinda Gyran
Novice BElla Perälä
Junior BIida Kokko
Junior BInka Talja
Junior BLotta Laine

Kilpailukutsu

List of skaters

Valmentaja: Dorota

23.-24.9.2017Vantaa

YL Tikkurila Trophy

 

Vahvistettu:

AluedebytantitAnn-Marie Suortti
AluedebytantitEssi Isokääntä
AluedebytantitMila Miettinen
AluenoviisitNella Lehto
SM-junioritIda Tonteri

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

30.9.-1.10.2017Järvenpää

YL ISU-sarjojen kutsukilpailu

 

Vahvistettu:

SenioritIrina Kirjanen
SenioritLotta Laine
SM-junioritIda Tonteri
SM-junioritPilvi Laine
JunioritIida Kokko
JunioritInka Talja
JunioritJenni Sipilä
JunioritKaroliina Kortesoja
SM-NoviisitEmilia Kolehmainen
SM-NoviisitJuuli Kesker
SM-NoviisitSofia Laine
NoviisitElla Perälä
NoviisitMelinda Gyran
DebytantitCecilia Wächter
DebytantitSanni Ylitolva
Debytantit pojatPietari Anttila
Simut AEveliina Kolehmainen

Kilpailukutsu

Valmentaja: Laura, Jacek, Dorota

14.10.2017Mäntsälä

YL ISU-sarjojen Kutsukilpailu

 

Vahvistettu:

Silmut AEveliina Kolehmainen
NoviisitElla Perälä
NoviisitMelinda Gyran
DebytantitCecilia Wächter
DebytantitSanni Ylitolva
Debytantit pojatPietari Anttila
SM-NoviisitEmilia Kolehmainen
SM-NoviisitJuuli Kesker
SM-NoviisitSofia Laine
JunioritEmmi Niskanen
JunioritJenni Sipilä
JunioritKaroliina Kortesoja
JunioritIida Kokko

Kilpailukutsu

Valmentaja: Dorota

14.-15.10.2017Kuusankoski

SM-senioreiden ja -junioreiden 1. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

SM-junioritIda Tonteri
SM-junioritPilvi Laine

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

21.-22.10.2017Rauma

Juniorit ja Seniorit 1. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

JunioritIida Kokko
JunioritKaroliina Kortesoja
JunioritEmmi Niskanen
JunioritJenni Sipilä
JunioritInka Talja
SenioritIrina Kirjanen
SenioritLotta Laine
SenioritKrista Wellström

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

28.10.2017Riihimäki

Kutsukilpailu

 

Vahvistettu:

AluejunioritNoora Putkonen
AluenoviisitNella Lehto
Silmut B tytötJulia Wiklund
Silmut B tytötLili Kotamäki
Silmut B tytötPinja Linne
Silmut B tytötMinja Hyttinen
Silmut B pojatLeevi Koskinen
AluesilmutSanni Mutanen
Minit 2009 ja nuoremmatMeea Männikkö
Minit 2008Annu Riihelä
Minit 2008Salla Österman

Kilpailukutsu

Valmentaja: Dorota

28.-29.10.2017Espoo

SM-noviisien 1. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

SM-noviisit

Juuli Kesker

SM-noviisit

Emilia Kolehmainen

SM-noviisit

Sofia Laine

SM-noviisit

Jonna Mäkinen

Kilpailukutsu

Valmentaja: Laura

3.-4.11.2017

 

Klaukkala

Kutsukilpailu ja Alue cup 1. osakilpailu (aluedeb)

 

Vahvistettu:

JunioritEmmi Niskanen
JunioritInka Talja
NoviisitMelinda Gyran
NoviisitElla Perälä
SM-noviisitSofia Laine
SM-noviisitJuuli Kesker
SM-noviisitJonna Mäkinen
Silmut AEveliina Kolehmainen
Silmut BPinja Linne
Silmut BLili Kotamäki
Silmut B pojatLeevi Koskinen
Minit s. 2010 ja myöh.Salla Österman
Minit s. 2010 ja myöh.Annu Riihelä
Minit s. 2009 ja myöh.Meea Männikkö
AluedebytantitMila Miettinen
AluedebytantitEssi Isokääntä

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek, Dorota

4.11.2017Kaarina

ML SM-noviisit 1. valintakilpailu

 

Team Ice Effect

11.11.2017Järvenpää

ML Minorit ja YL debytantit (tytöt) 1. valintakilpailu

 

Team Ice Mist

Vahvistettu:

DebytantitSanni Ylitolva
DebytantitCecilia Wächter

Kilpailukutsu

Valmentaja: Laura

12.11.2017Järvenpää

YL Tähtisarjojen kutsukilpailut ja Uudenmaan alueen Aluecupin osakilpailu

 

Vahvistettu:

MinitSalla Österman
MinitMeea Männikkö
MinitAnnu Riihelä
AluejunioritNoora Putkonen
AluenoviisitNella Lehto
AluedebytantitAnn-Marie Suortti
AluedebytantitMila Miettinen
AluedebytantitEssi Isokääntä
Silmut BJulia Wiklund
Silmut BMinja Hyttinen
Silmut BPinja Linne
Silmut BLili Kotamäki
Silmut B pojatLeevi Koskinen
AluesilmutSanni Mutanen

Kilpailukutsu Aluecup

Kilpailukutsu kutsukisa

Valmentaja: Jacek, Dorota

12.11.2017Tampere

YL debytantit (pojat) 1. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

Debytantit pojatPietari Anttila

 

Valmentaja: Laura

18.11.2017Hyvinkää

Uudenmaan Alue cup-kilpailut

 

Vahvistettu:

AluejunioritNoora Putkonen

Kilpailukutsu

 

Kutsukilpailut

 

Vahvistettu:

AluenoviisitNella Lehto
AluesilmutSanni Mutanen
Silmut BLili Kotamäki
Silmut BMinja Hyttinen
Silmut BPinja Linne
Silmut BJulia Wiklund
MinitMeea Männikkö
MinitSalla Österman
MinitAnnu Riihelä

Kilpailukutsu

Valmentaja: Laura

18.-19.11.2017Porvoo

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

SM-junioritIda Tonteri
SM-junioritPinja Laine
SM-junioritPilvi Laine

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

Live Stream Linkki päivitetty!

24.11.2017Kerava

Alue Cup, Silmut B

 

Vahvistettu:

Silmut BLili Kotamäki
Silmut BPinja Linne
Silmut BMinja Hyttinen
Silmut BJulia Wiklund
Silmut B pojatLeevi Koskinen

Kilpailukutsu

Valmentaja: Dorota

25.-26.11.2017Tampere

Santa Claus

 

Vahvistettu:

CubsMeea Männikkö
CubsSalla Österman
Springs AEveliina Kolehmainen
Springs CSanni Mutanen
Debs ASanni Ylitolva
Debs A boysPietari Anttila
Debs CAnn-Marie Suortti
Debs CEssi Isokääntä
Debs CMila Miettinen
Novice AEmilia Kolehmainen
Junior APilvi Laine
Junior AIda Tonteri
Junior BEmmi Niskanen
Junior BIida Kokko

Kilpailukutsu

 

Santa Claus IC

 

Vahvistettu:

Novice BElla Perälä
Novice BMelinda Gyran

Kilpailukutsu

Valmentaja: Jacek

26.11.2017Tikkurila

ML Kutsukilpailu

 

Minorit: Team Ice Mist

29.11.2017Mäntsälä

Alue Cup, aluesilmut, aluenoviisit

 

Vahvistettu:

AluesilmutSanni Mutanen
AluenoviisitNella Lehto

Kilpailukutsu

Valmentaja: Dorota

3.12.2017Rovaniemi

YL Noviisien 2. lohkon 1. valintakilpailu

 

Vahvistettu:

NoviisitMelinda Gyran
NoviisitElla Perälä

Kilpailukutsu

Valmentaja: Laura

3.12.2017Tikkurila

ML Tulokaat 1. valintakilpailut

 

Team Ice Flakes

9.12.2017Jyväskylä

ML SM-noviisit 2. valintakilpailu

 

Team Ice Effect