Kilpailut
KAUSI 2023-2024
STLL:n kilpailukalenterit löytyvät täältä.
Kilpailukutsut seuralle lähetetään osoitteeseen jtl.kilpailut@gmail.com
Seuran kilpailusihteeri Hanna Saarinen 045-8525105
SYKSY 2023
Pvm | Paikka | Kilpailu |
---|---|---|
12.-13.8.2023 | STLL | MJ+NMJ Kesäkisa 2023
Ilmoitetut luistelijat: SM-Juniorit: Meea Männikkö |
8.-10.9.2023 | KooVee, Tampere | YL SM-SEN, SM-JUN, SM-NOV aloituskilpailu 1
Vahvistettu: SM-Juniorit: Meea Männikkö SM-Noviisit (R1): Ella Syrjä
|
22.-24.9.2023 | ESJT / ETK, Espoo | Skate Espoo aloituskilpailu 2
Vahvistettu: SM-Juniorit: Meea SM-Noviisit: Ella S Debytantit: Venla, Diana, Vilma ja Julia |
29.9.-1.10.2023 | ML, Mikkeli | Mikkelin aloituskilpailu 2
Vahvistettu: Seniorit: Jenni Juniorit: Lili (PERUTTU) Debytantit: Diana, Vilma, Julia ja Venla |
13.-15.10.2023 | TRT, Kupittaa | YL SM-SEN, SM-JUN 1.valintakilpailu
Vahvistettu: SM-Juniorit: Meea |
14.-15.10.2023 | MJT, Mäntsälä | A-Silmut, Juniorit ja Seniorit seurakilpailuHUOM! Kilpailuun on lisätty Juniorit ja Seniorit sarjat! Vahvistettu: A-Silmut: Maria Juniorit: Lili Seniorit: Jenni |
14.10.2023 | SaTu, Savonlinna | SaTun kutsukilpailu Junioreille ja Senioreille
Vahvistettu: Juniorit (VO): Aada |
16.10.2023 | MJT, Mäntsälä | Tähtisarjojen aloituskilpailu
Vahvistettu: Tintit: Inkeri ja Veera B-Silmut: Malla, Iisa ja Ella K Tähtidebytantit: Iida ja Aada Tähtinoviisit: Pauliina ja Mea Taitajat Axel: Minja, Kiira ja Adele |
20.-22.10.2023 | EVT, Vantaa | SM-Noviisit, Debytantit 1. Lohkokilpailu (L1+L2)
Vahvistettu: SM-Noviisit: Ella S Debytantit: Vilma, Julia, Venla ja Diana |
21.-22.10.2023 | TTK, Vantaa | Tikkurila Trophy 2023
Vahvistettu: A-Silmut: Maria |
21.-22.10.2023 | ML, Mikkeli | Tähtisarjojen syyskilpailu
Vahvistettu: Aikuiset (Masters sarja): Irina |
26.-29.10.2023 | Lausanne, Sveitsi | Swiss Ice Skating Open, Lausanne
Vahvistettu: Noviisitytöt: Meea |
28.10.2023 | TL, Tuusula | TähtiCup 1. Valintakilpailu Tinteille, Mineille ja B-Silmuille
Vahvistettu: Tintit: Veera ja Inkeri B-Silmut: Iisa, Ella K ja Malla |
29.10.2023 | KoTa, Kotka | Kutsukilpailu A-Silmuille ja Debytanteille
Vahvistettu: A-Silmut: Maria Debytantit: Diana Vilma ja Julia |
29.10.2023 | HTA, Helsinki | HTA:n järjestämä kilpailutapahtuma aikauisille
Vahvistettu: Aikuiset (Masters-sarja): Irina |
3.-5.11.2023 | VLK, Vaasa | Seniorit, Juniorit ja Noviisit 1. Lohkokilpailu (L4)
Vahvistettu: Seniorit: Jenni Juniorit: Lili ja Aada J
|
3.-4.11.2023 | NTL, Nurmijärvi | Tähtisarjojen kutsukilpailu
Vahvistettu: Tintit: Inkeri, Veera ja Erno B-Silmut: Ella K, Malla ja Iisa Tähtidebytantit: Aada ja Iida Tähtinoviisit: Mea ja Pauliina Taitajat Axel: Kiira (PER), Adele (PER), Essi (PER), Aava ja Minja |
4.-5.11.2023 | PoriTa, Pori | Seurakilpailu ABC-CUP
Vahvistettu: SM-Noviisit: Ella S Debytantit: Julia, Venla, Diana ja Vilma A-Silmut: Maria |
10.-12.11.2023 | JTL, Järvenpää | YL/PL/JT SM-SEN, SM-JUN 2. valintakilpailu
Vahvistettu: SM-Juniorit: Meea |
16.-19.11.2023 | Dortmund, Saksa | NRW Trophy, Dortmund
Ilmoitettu: Noviisitytöt: Meea |
24.-26.11.2023 | TAPTL, Tampere | SM-Noviisit, Debytantit 2. Lohkokilpailu (L1+L2)
Vahvistettu: SM-Noviisit: Ella S Debytantit: Venla, Vilma, Julia ja Diana
|
25.-26.11.2023 | KELS, Kerava | TÄHTISADE - Tähtisarjojen seurakilpailu1. valintakilpailu: Taitajat ei axel Vahvistettu: Tintit, synt. 1.7.-31.12.2015: Inkeri Tintit, synt. 2016 tai myöhemmin: Veera ja Linnea Tintit pojat: Erno B-Silmut: Malla, Iisa ja Ella K Tähtidebytantit: Iida ja Aada Tähtinoviisit: Pauliina ja Mea Taitajat Axel: Adele, Essi (PER), Aava, Minja ja Kiira |
25.-26.11.2023 | HYTL, Hyvinkää | Hyvinkää Skate 2023
Vahvistettu: Seniorit (LO): Jenni Juniorit (LO): Aada J ja Lili |
2.12.2023 | HATAL, Hamina | Tähtisarjojen kutsukilpailu1. valintakilpailu: Tähtidebytantit, Tähtinoviisit, Taitajat Axel Vahvistettu: Tintit: Erno (PER), Inkeri, Veera ja Linnea B-Silmut: Iisa, Ella K ja Malla Tähtidebytantit: Aada ja Iida Tähtinoviisit: Mea ja Pauliina Taitajat Axel: Essi, Aava, Minja, Kiira ja Adele |
1.-3.12.2023 | Varala, Tampere | Santa Claus 2023
Vahvistettu: Springs A: Maria Novice A: Ella S |
1.-3.12.2023 | Joka, Joensuu | Joulupiruetit 2023Huom! Ei omaa valmentajaa kisoissa Vahvistettu: Juniorit: Lili ja Aada J Seniorit: Jenni |
9.-10.12.2023 | VTL/LT, Lohja | Lohjan ja Vihdin seurakisa (ISU sarjat)
Vahvistettu: A-Silmut: Maria Debytantit: Vilma, Julia, Diana (KARS.), Venla (KARS.) SM-Noviisit (LO): Ella S Juniorit (LO): Aada J Seniorit (LO): Jenni |
9.-10.12.2023 | VTL/LT, Lohja | Vihdin ja Lohjan Joulutähtikisat (tähtisarjat)
Vahvistettu: Tintit: Inkeri, Veera, Linnea ja Erno B-Silmut: Ella K, Malla ja Iisa Tähtidebytantit: Iida ja Aada Tähtinoviisit: Pauliina ja Mea (PER) Taitajat Axel: Aava, Minja (PER), Kiira, Adele ja Essi Taitajat ei axel: Viivi |
15.-17.12.2023 | HTK, Pirkkola | Yksin- ja pariluistelun sekä jäätanssin SM2024
Ilmoitettu: SM-Juniorit: Meea |
KEVÄT 2024
PVM | PAIKKA | KILPAILU |
---|---|---|
5.-7.1.2024 | KaTa, Kauniainen | KaTa Trophy seurakilpailu SM-noviiseille ja Debytanteille
Vahvistettu: Debytantit (R2): Julia, Diana, Venla ja Vilma SM-Noviisit (R1): Ella S |
5.-7.2.2024 | Tallinna, Viro | Juna Cup Kids 2024
Vahvistettu: Juniors: Aada J |
20.-21.1.2024 | OLK, Oulu | YL Seniorit, Juniorit ja Noviisit L4, 2. lohkokilpailu
Vahvistettu: Juniorit: Lili ja Aaja J Seniorit: Jenni
|
20.-21.1.2024 | JTL, Järvenpää | ETELÄ-kilpailualueen TähtiCupin 2. valintakilpailuTähtiCupin 2. valintakilpailu kaikille tähtisarjoille Vahvistettu: Tintit: Veera, Linnea, Erno, Inkeri, Ella S, Ilona, Vera ja Unna B-Silmut: Malla, Iisa ja Ella K Tähtidebytantit: Aada ja Iida Tähtinoviisit: Pauliina Taitajat Axel: Minja, Kiira, Adele, Essi Taitajat ei axel: Viivi |
27.-28.1.2024 | HaTal, Hamina | HaminaCup -seurakilpailu
Vahvistettu: A-Silmut (vanhemmat): Maria B-Silmut (ISU, vahnemmat): Ella K (PER.) ja Malla B-Silmut (ISU, nuoremmat): Iisa |
27.-28.1.2024 | Seinäjoki | Wall River Skate kutsukilpailu Junioreille
Vahvistettu: Juniorit: Aada J |
1.-4.2.2024 | Borås, Ruotsi | Taitoluistelun PM2024, Nordics Open Osallistuu: Noviisit: Meea |
2.-4.2.2024 | VTL, Kisakallio | VTL:n HelmikisatHUOM! Aikatauluun on tullut muutoksia ja mm. B-Silmut siirtyneet tähtiarviointiin. ISU-ARVIOINTI vahvistettu: A-Silmut: Maria Debytantit: Diana, Venla (PER), Vilma ja Julia SM-Noviisit: Ella S
TÄHTIARVIOINTI vahvistetut: Tintit: Veera, Linnea, Ella, Ilona, Vera ja Unna B-Silmut: Ella K, Malla, Iisa Tähtidebytantit: Iida ja Aada Tähtinoviisit: Pauliina Taitajat ei axel: Viivi (PER.) Taitajat axel: Kiira (PER.), Adele, Essi, Minja |
3.-4.2.2024 | HyTL, Hyvinkää | Hyvinkään seurakilpailu Junioreille ja Senioreille
Vahvistettu: Juniorit: Aada J ja Lili Seniorit: Jenni |
9.-11.2.2024 | JYTLS, Jyväskylä | SM-Noviisien ja Debytanttien 60+60 kisa
Vahvistettu: Debytantit (R1): Vilma Debytantit (R2): Venla SM-Noviisit (R2): Ella S |
16.-18.2.2024 | KoTa, Kotka | KOTA:n seurakilpailuA-Silmut, Juniorit ja Seniorit ovat ensisijaiset sarjat ja mahdollinen karsinta kohdistuu Debytantit sarjaan. Vahvistettu: A-Silmut: Maria (Debytantit): Diana, Vilma ja Julia Juniorit (VO): Lili (PER) Seniorit (VO): Jenni |
17.2.2024 | PTL, Porvoo | PTL:n Helmikuun Tähdet
Vahvistettu: Tintit tytöt: Veera, Linnea, Ella, Ilona, Vera, Unna ja Inkeri Tintit pojat: Erno B-Silmut: Malla, Iisa ja Ella K Tähtidebytantit: Aada ja Iida (PER.) Tähtinoviisit: Pauliina ja Mea Taitajat ei axel: Viivi Taitajat axel: Adele, Essi, Minja, Kiira |
22.-25.2.2024 | Merano, Italia | Merano Ice Trophy 2024, Italy Noviisit: Ella S |
2.-3.3.2024 | HTA, Helsinki | AKATEMIA CUP 2024Karsinta kohdistuu ensisijaisesti Debytantit sarjaan! Vahvistettu: Juniorit R2 (VO): Lili (PER) (Debytantit): Venla, Diana, Julia ja Vilma (KARS.) |
1.-3.3.2024 | JoKa, Joensuu | Maalispiruetit 2024HUOM! Kilpailussa ei ole omaa valmentajaa mukana Vahvistettu: Juniorit: Aada J Seniorit: Jenni Aikuiset: Irina |
8.-10.3.2024 | KKJT, Kouvola | YL Sen & Jun LK, YL Sen & Jun, SM-Nov ja Deb HF
Loppukilpailu: Seniorit: Jenni Juniorit: Aada J
Hopeafinaali: Juniorit: Lili Debytantit: Vilma ja Venla |
8.-10.3.2024 | EVT, Vantaa | Spring Carnival 2024
Vahvistettu: B-Silmut (ISU): Iisa, Ella K, Malla A-Silmut: Maria |
15.-17.3.2024 | Malmö, Ruotsi | Skate Malmo 2024, Ruotsi
Vahvistettu: Juniors: Aada J Seniors: Jenni |
16.-17.3.2024 | Espoo | SM-Noviisien SM2024 ja Debytanttien KF
SM-Noviisit SM2024: Ella S
|
23.3.2024 | LT, Lohja | ETELÄ-kilpailualueen TähtiCupin FINAALI
Ilmoitettu: Tintit tytöt: Inkeri, Veera, Vera, Unna, Ilona ja Ella S Tintit pojat: Erno B-Silmut: Iisa, Malla ja Ella K Tähtidebytantit: Aada ja Iida Tähtinoviisit: Pauliina Taitajat ei axel: Viivi Taitajat axel: Minja ja Kiira (varasijalta) |
23.-24.3.2024 | KooVee, Tampere | A-Silmujen ja Noviisien KF & HF, KooVee
Ilmoitetaan: A-Silmut HF: Maria |