Tulokset kausi 2008-2009

JTL kutsukilpailut 21.3.2009

Aluenoviisit
1 Virve Laaksonen HSK 42,99
2 Laura Ahonen JTL 38,01
3 Elli Lemetyinen HSK 27,00
4 Lisbeth Strömberg HSK 27,00

Aluejuniorit
1 Heidi Jokinen JTL 33,66
2 ElinaBrunfeldt HyTL 26,66

Silmut B 98-
1 Anna Reponen HL 43,01
2 Karoliina Kuokkanen HL 41,68
3 Elina Parviainen TL 38,33
4 Krista Wellström JTL 36,99 Iloinen esitys
5 Elli-Noora Nevalainen TL 36,00 Eläydyit hienosti
6 Pinja Laine TL 34,68
7 Monica Lindfors HSK 34,34
8 Lumi Uvanto HSK 34,33
9 Karla Sillanpää HSK 33,33
10 Emma Ignatius TL 32,68 Upea ylävartalon ryhti
11 Jasmine Kuusla HL 32,67
12 Iina Riikonen TL 30,67
13 Kia Malin HSK 27,67
14 Sonia Hasanen HSK 26,00
15 Aino Kyllönen TL 24,67
16 Nadja Luoma TL 24,66
17 Ida-Emilia Rusanen JTL 23,99
18 Annika Turunen TL 21,34

SM-juniorit
1 Jenni AUTIO JTL 59,12
2 Mala STRESTHA HSK 57,00
3 Laura MATTILA KaTa 55,74
4 Annu KOSTIAINEN HL 48,73
5 Hanna JUHOLA JTL 46,59

Debytantit
1 Veera KOSKINEN JTL 40,13
2 Vilma TUOMI JTL 39,79
3 Matilda HURSKAINEN HyTL39,55
4 Ida RITAMIES JTL 39,10
5 Marianne OJALEHTO HSK 37,24
6 Sofia AIELLO HyTL 35,69

Noviisit
1 Janina NORVIO TL 44,39
2 Petra HEINÄLÄ TL 41,98
3 Sanna NENONEN JTL 32,95
4 Roosa LEHTONEN KeLS 31,16
5 Iida HARJU HyTL 26,33
6 Oona SAINIO HSK 24,84

Juniorit
1 Selja KÄRNÄ JTL 53,93
2 Piia GRÖNROOS JTL 47,64
3 Enni NYSTRÖM JTL 42,91
4 Iida NÄTKYNMÄKI TL 41,55
5 Petra PAJUSUO JTL 41,03
6 Emmi MÄNTYLÄ KaTa 40,70
7 Linda TIKKA TL 40,37
8 Matilda KONING HSK 38,31

Minit 00-
1 Eveliina Isolehto HSK 37,00
2 Ida Berglund HSK 32,00
3 Oona Huikko TL 30,33
4 Mira Mansikkaniemi HSK 28,16
5 Isabella Ahlblad HSK 26,34
6 Anna Tyyskä KTL 26,00
7 Hanna Korhonen HSK 25,66
8 Sonja Oksanen JTL 25,00
9 Niini Toivola TL 23,99
10 Ella Kivipuro HSK 20,68
11 Jenni Heino JTL 19,00
12 Fanny Soukola JTL 18,00

Minit 98-99
1 Roosa Majander KTL 36,67
2 Susan Sahala HaKy80 33,66
3 Elmira Sakhina KTL 31,33
4 Cecilia Vuori HSK 31,33 Siistit monipuoliset askeleet
5 Anna Saarinen TL 31,32 Kaunis esitys
6 Alisa Valtonen HL 30,00
7 Karoliina Wuorivirta HyTL 29,66 Reipas luistelu
8 Oona Tamminen JTL 29,32
9 Heini Pitkänen TL 28,00
10 Veera Tietäväinen TL 27,34
11 Bettina Pasi HaKy80 26,34 Hyvät piruetit
12 Kia Mansikka JTL 23,99
13 Tiia Perkiä HyTL 23,67
14 Pinja Oksanen JTL 23,66
15 Emilia Kettunen HSK 22,99 Hyvä liuku
16 Pauliina Koskinen TL 22,99
17 Veronika Kasper KeLS 22,01
18 Vaije Maan HSK 21,67
19 Laura Kaukamo TL 21,67
20 Jonna Reijonen MJT 20,65
21 Pihla Turunen KeLS 19,66
22 Sandra Juursoo HyTL 18,67
23 Emma Hirsimäki KeLS 17,35
24 Jasmin Lehtinen HyTL 17,00
25 Ida Salminen HaKy80 15,66

JTL Seuran mestaruuskilpailut 7.3.2009

 

Silmut B 98-
1. Krista Wellström 38,32
2. Ida-Emilia Rusanen 30,99

Aluejuniorit
1. Heidi Jokinen 37,67
2. Sonja Savolainen 36,34
3. Jannina Eklund 34,99

Aluenoviisit
1. Laura Ahonen  36,67
2. Tuuli Thomander 29,00

Seniorit
1. Irina Kirjanen

Juniorit
1. Selja Kärnä 
2. Laura Välitalo
3. Petra Pajusuo
4. Piia Grönroos 
5. Enni Nyström

SM-juniorit
1. Jenni Autio 
2. Hanna Juhola

Noviisit
1. Sanna Nenonen

Debytantit
1. Vilma Tuomi
2. Veera Koskinen
3. Ida Ritamies

Minit
1. Oona Tamminen 30,67
2. Sonja Oksanen   28,67
3. Jenni Heino        26,67
4. Kia Mansikka      24,33
5. Pinja Oksanen    23,66
6. Fanny Soukola    23,34

Uudenmaan aluemestaruuskisat 7.2.2009 Tuusula

 

Aluejuniorit (5)
1. Sonja Savolainen, 2. Heidi Jokinen, 3. Jannina Eklund

Aluenoviisit (5)
1. Laura Ahonen, 2. Tuuli Thomander

Silmut B 98- (4)
1. Krista Wellström, 4. Ida-Emilia Rusanen

Minit (16)
3. Oona Tamminen, 5. Sonja Oksanen, 8. Pinja Oksanen

SM-juniorit (1)
1. Hanna Juhola

Juniorit (9)
1. Selja Kärnä, 5. Piia Grönroos, 6. Petra Pajusuo, 7. Laura Välitalo, 9. Elina Kontiainen

Noviisit (10)
7. Sanna Nenonen

Kutsukilpailut ja debytanttien Uudenmaan aluemestaruuskilpailut 10.1.2009

Uudenmaan aluemestaruuskilpailun tulokset: 
(ISU arviointi löytyy kutsukilpailun tuloksista):
                       
Debytantti pojat 
1. Roman Galay KoRe
                       
Debytantti tytöt
1. Vilma Tuomi JTL
2. Veera Koskinen JTL
3. Liuba Efimenko KoRe
4. Ida Ritamies JTL

Kutsukilpailun tulokset sarjoittain:
                       
SM-juniorit tytöt
1. Jenni Autio JTL
2. Sara Huuskonen ETK
3. Leena Rissanen HTK
4. Hanna Juhola JTL

Minit

Kansallisten seniorien ja juniorien II lohkon 1. valintakilpailu 18.-19.10.2008

Seniorit - kaikki osallistujat pääsivät loppukilpailuun 

Juniorit  - loppukilpailuun pääsivät 
1. Niina Tuunila LL
2. Michele Kaattari LTL
3. Selja Kärnä JTL
4. Eveliina Särkänmäki LTL
5. Vera Salomaa MTK
6. Nelli Heikura JoKa

Kutsukilpailut JTL 27.9.2008

Juniorit (ISU)
 1. Selja Kärnä JTL
 2. Laura Välitalo JTL
 3. Elina Kontiainen JTL
 4. Tuuli Orasmaa  HeiI
 5. Piia Grönroos JTL
 6. Sofia Frantsi HeiI
 7. Enni Nyström JTL

Noviisit (ISU)
 1. Laura Uski HeiI
 2. Siiri Laine HeiI
 3. Sanna Nenonen JTL
 4. Petra Pylkkänen KoRe

Debytantit (ISU)
 1. Veera Koskinen JTL
 2. Matilda Hurskainen HyTL
 3. Ida Ritamies JTL
 4. Meri Timonen KoRe
 5. Anette Lunden KoRe

Minit
 1. Krista Wellström JTL
 2. Oona Tamminen JTL
 3. Janina Lindström HyTL
 4. Ida-Emilia Rusanen JTL EM: Hyvät ja sujuva kokonaisuus 
 5. Eveliina Isolehto HSK
 6. Lotta Laine HyTL
 7. Vilma Levänen HyTL EM: Reipas ja päätäväinen ote luisteluun
 8. Sonja Oksanen JTL
 9. Pinja Oksanen JTL
10.Hanna Korhonen HSK
11.Mira Mansikkaniemi HSK 
12.Johanna Penttilä HSK EM: Reipas askelsarja
13.Kia Mansikka JTL
14.Vaije Maan HSK
15.Sandra Juursoo HyTL
16.Tiia Perkiä HyTL
17.Oiva Nurminen HSK 

 Aluejuniorit
 1. Heidi Jokinen JTL
 2. Jannina Eklund JTL
 3. Milla Santalahti JTL
 4. Elina Brunfeldt HyTL
 5. Nanne Kettukangas JTL

Aluedebytantit
 1. Virve Laaksonen HSK
 2. Pauliina Koskela HSK
 3. Mathilda Nyqvist HSK
 4. Lisbeth Strömberg HSK
 5. Minja Letto HyTL
 6. Laura Vivolin HyTL

Aluenoviisit
 1. Elli Lemetyinen HSK
 2. Laura Ahonen JTL
 3. Salli Heinonen HeiI
 4. Emma Teittinen TTK
 5. Aurora Huovinen TKK
 6. Laura Peussa TTK
 7. Mona Lunden KoRe