Tulokset kausi 2009-2010

8.-11.4.2010 Silver Skate Kuopio

Junior LadiesB  (osallistujia 16)
1. Selja Kärnä 80,10 SP/FP 1/2    31,91/48,19
13. Laura Ahonen 61,10 SP/FP 9/13   25,76 /35,34  

NoviceA  (osallistujia 15)
6. Ida Ritamies 72,98  SP/FP 7/6   28,10/44,88 

Chicks2002 (osallistujia 26)
14. Riina Launnonen * 13

Chicks2003 (osallistujia 19)
7. Lotta Heino * 17,5 erikoismaininta: Hyvät piruetit
16. Emilia Kolehmainen * 11,5

Chicks2001 (osallistujia 31)
17. Jenni Sipilä * 26,33
19. Jenna Salminen * 26,00

Cubs2000 (osallistujia 28)
21. Peppi Kärkkäinen * 18,65

Springs B 99, 2000 (osallistujia 27)
12. Oona Tamminen ISU 18,65
15. Jenni Heino ISU 17,92
21. Fanny Soukola ISU 16,83

Springs B 98 (osallistujia 18)
12. Krista Wellström ISU 20,17
14. Ida-Emilia Rusanen ISU 19,34

 

27.3.2010 Kutsu - ja aluemestaruuskilpailu Hamina

 

Taitajat -98-99 (20 osallistujaa)
12. Eevi Kesker JTL 29,00 Erikoismaininta: Hyvät liu´ut
16. Trina Hoppi JTL 21,17
17. Lise Wende JTL 21,00
18. Annika Suortti JTL 20,83 

Taitajat -96-97 (12 osallistujaa)
8. Heidi Keinänen JTL 33,00
12. Sandra Vaalio JTL 21,00

Taitajat -95 ja aikaisemmin syntyneet (4 osallistujaa)
3. Jonna Salmela  JTL  27,00

 

27.3.2010 Kutsu- ja aluemestaruuskilpailu JTL

 

Seniorit (aluemestaruuskilpailu/kutsukilpailu):
- /1. Helena Stenbacka ETK60,93
1./2. Hanna Juhola JTL 48,44
2./3. Irina Kirjanen JTL 44,63

3./4. Virpi Manninen TL 41,88
- /5. Henrietta Rechardt TTK 36,34
Judges scores

Aluejuniorit (aluemestaruuskilpailu/kutsukilpailu):
1./1. Elisa Sahari KoRe  26,78
2./2. Elina Brunfeldt HyTL 25,72
3./3. Miisamari Jeskanen KoRe 25,16
- /4. Merja Nylander ETK 23,79
4./5. Mona Lunden KoRe  20,52

Judges scores

SM-noviisit (aluemestaruuskilpailu/kutsukilpailu):
1./1. Vilma Tuomi JTL 58,85
- /2. Sini Parkkinen ETK 50,45
2./3. Nea Suotula JTL 49,59
3./4. Veera Koskinen JTL 48,75
- /5. Oona Malm HTK 46,29
- /6. Ida Kivisilta ETK 46,25

Judges scores

Juniorit (aluemestaruuskilpailu/kutsukilpailu):
- / 1. Leena Rissanen HTK 59,48
- / 2. Helmi Rautaheimo ETK 56,89
- / 3 Hilla Parkkinen ETK 49,12
1./ 4. Iida Nätkynmäki TL 48,54
2./ 5. Janina Norvio TL 47,36
- / 6. Jannica Lindstedt ETK 46,41
- / 7. Siiri Ruikka ETK 44,83
- / 8. Lina Ozolina HTK 44,78
3./ 9. Laura Ahonen  JTL 41,93
4./10. Anna Nätkynmäki TL 41,24
5./11. Linda Tikka TL 39,80
6./12. Petra Heinälä TL 38,87
7./13. Saara Tamminen PTL 35,22
- /14. Nora Jokela HTK 34,58

Judges scores

Noviisit (aluemestaruuskilpailu/kutsukilpailu):
1. Ida Ritamies JTL 50,94
2. Ella LouhivuoriTL 41,62
3. Anna Efimenko KoRe 41,41
4. Roosa Lehtonen KeLS 40,86
5. Sanna Nenonen JTL 37,29
6. Neea Torola KeLS 35,41
7. Laura Korte TL 33,11
8. Minka Leskinen TL 32,67
9. Eveliina Suotula HyTL 31,96
10. Kira Nurmi KeLS 29,33
11. Madelein Lääti KeLS 27,72
12. Ida Huttunen TL 25,35
Judges scores

Aluedebytantit (aluemestaruuskilpailu):
1. Ida Ceder PTL 37,33
2. Anna Leskinen PTL 36,67
3. Lilja-Alina Heinonen KeLS 35,00
4. Kristiina Sakko TL 28,67
5. Emma Haverinen KeLS 25,67

Minit 2000 (kutsukilpailu):
 1. Julie Ollikainen ETK 40,67
 2. Daniela Kumlin HTK 40,00
 3. Giitta Lagerbohm ETK 34,17
 4. Pauliina Savimäki HTK 34,00 Erikoimaininta: Hyvät liu'ut
 5. Christina Holm KeLS 33,33
 6. Aleksandra Lääti KeLS 32,33
 7. Jenni Heino JTL 31,00
 8. Noora Putkonen TL 30,67 Erikoimaininta: Hyvä musiikkiin luistelu
 9. Enni Saarikko TL 30,17
10. Olivia Horjamo TL 30,00 Erikoimaininta: Hyvä musiikin tulkinta
11. Heidi Koskinen TL 28,67
12. Sanni Lehtinen JTL 27,33
13. Anni Ikonen KeLS 27,00
14. Nelli Sahakangas HTK 24,67
15. Krista Malm HTK 21,67

Minit 2001 ja nuoremmat kutsukilpailu:
 1. Avila Pitkäkangas ETK 37,83
 2. Iida Kokko TL 35,67
 3. Veera Perko ETK 34,17
 4. Lotta-Maria Viljakainen ETK 34,00
 5. Wilma Wilen ETK 32,67
 5. Sanna Tuomioksa TL 32,67
 7. Heidi Tarkiainen ETK 31,67 Erikoismaininta: Vauhdikas suoritus
 8. Essi Eriksson ETK 30,67
 9. Peppi Nyqvist KeLS 30,67
10. Ronja Haataja JTL 30,00
11. Peppi Matilainen JTL 29,50
12. Jenni Sipilä JTL 29,33

12. Tuuli Järvinen TL 29,33
14. Inka Koivisto HTK 28,00
15. Liida Kantola TL 27,33
16. Linnea Ceder KeLS 26,33 Erikoismaininta: Upeat liu'ut
17. Vera Vilen HTK 26,00
18. Sara Tynjä HTK 25,67
19. Jenna Salminen JTL 25,33 Erikoismaininta: Hyvä istumapiruetti
20. Oliver Mattila HTK 24,00
21. Lotta Heino JTL 23,67
22. Riina Launonen JTL 21,17
23. Inka Talja JTL 21,00
24. Emilia Kolehmainen JTL 18,33

 

20.3.2010 Kutsu- ja aluemestaruuskilpailu Kotka

 

Silmut B (osallistujia kutsu 23 ja aluemest. 21)
1.  / 1. Ida-Emilia Rusanen pisteet 43,25
2. /  2. Krista Wellström                42,25
9. /  8. Jenni Heino                       34,50
11./ 9. Oona Tamminen                31,50
12./10.Fanny Soukola                   31,25
20./18.Kia Mansikka                     25,00
 

Minit 2000 (osallistujia kutsu 26 ja aluemest. 21)
15. / 12. Sanni Lehtinen       pisteet 25,00
 

Minit 2001 ja nuoremmat (osallistujia kutsu 26 ja aluemest. 21)
9. / 5. Peppi Matilainen       pisteet 31,00
14./9. Jenni Sipilä                         27,50
17./12. Ronja Haataja                   23,25
21./16. Jenna Salminen                 20,50
22./17. Lotta Heino                       19,50
23./18. Emilia Kolehmainen           19,50
24./19. Riina Launonen                 18,50
26./21. Inka Talja                        16,50

 

13.3.2010 Noviisit kulta- ja hopeafinaalit Turku

 

Kultafinaali (24 osallistujaa)
2. Ida Ritamies  47,53

Hopeafinaali (22 osallistujaa)
12. Sanna Nenonen  35,89

 

6.3.2010 SM-noviisit Tampere

 

Hopeafinaali (20  osallistujaa)
8. Veera Koskinen VO: 47,32

 

3.-7.3.2010 Stockholm Trophy, Ruotsi

 

Cubs B-nuoremmat (14 osallistujaa)
12. Peppi Matilainen

Cubs A-nuoremmat (11 osallistujaa)
11. Fanny Soukola 19,42

Cubs A-vanhemmat (13 osallistujaa)
13. Jenni Heino 24,18

Springs B (14 osallistujaa)
2. Krista Wellström
5. Ida-Emilia Rusanen

Novice B (24 osallistujaa)
5. Ida Ritamies  45,52
16. Eveliina Suotula 32,32

Novice A (32 osallistujaa)
7. Vilma Tuomi  yht. 85,47 LO: 10 / 29,49 VO: 6 / 55,98 
16. Nea Suotula yht. 69,85  LO: 14 / 27,34 VO: 20 / 42,51

Juniors B (26 osallistujaa)
5. Selja Kärnä yht 80,86 LO: 2 / 32,76 VO:  7 / 48,10

 

27.-28.2.2010 Kansallisten seniorien ja juniorien loppukilpailu Oulu

 

Juniorit (18 osallistujaa)
14. Selja Kärnä  yht.  76,97    LO: 13 / 28,30 VO: 11 / 48,67

Seniorit (10 osallistujaa)
3. Hanna Juhola   yht.:  78,24  LO: 2 / 32,29  VO: 3 / 45,95
6. Irina Kirjanen  yht.:  65,03  LO: 7 / 24,97  VO: 7 / 40,06

 

27.2.2010 Kutsu- ja aluemestaruuskilpailu Tuusula

 

Noviisit (12 osallistujaa)
1. Ida Ritamies 47,82
2. Veera Koskinen 46,57

Juniorit (9 osallistujaa)
6. Laura Ahonen 38,97
 

20.-21.2.2010 Kutsukilpailu Kerava

 

Minit 2000 (17 osallistuja)
 7. Peppi Kärkkäinen
17. Sanni Lehtinen

Minit 2001 (14 osallistujaa)
 4. Jenni Sipilä
 7. Peppi Matilainen
13. Lotta Heino

Noviisit (10 osallistujaa)
 1. Ida Ritamies

Taitajat 97 ja vanhemmat (21 osallistujaa)
19. Heidi Keinänen

Taitajat 98 ja nuoremmat (15 osallistujaa)
10. Eevi Kesker
13. Trina Hoppi
14. Lise Wende
15. Linnea Aalto

Silmut 98 B (9 osallistujaa)
 1. Krista Wellström
 5. Ida-Emilia Rusanen
 9. Kia Mansikka

Silmut 99 B (18 osallistujaa)
 7. Fanny Soukola
10. Oona Tamminen
12. Jenni Heino Erikoismaininta: Huolellisesti suoritettu ohjelma

 

13.2.2010 Noviisien 2. valinta Koo-Vee

 

19. Eveliina Suotula

 

13.2.2010 Minien kutsukilpailu

 

1. Fanny Soukola JTL 35,83   
2. Assi Nikkinen TTK 34,67   
3. Peppi Matilainen JTL 33,67   
4. Alexandra Lääti KeLS 32,33   
5. Veera Raekumpu TTK 32,00   
6. Peppi Kärkkäinen JTL 31,67   
7. Martta Lehtonen STR 31,33   
7. Jenni Sipilä JTL 31,33   
9. Taija Risti STR 31,00 Erikoismaininta Upeat liu'ut
10. Christina Holm KeLS 30,33   
11. Iina Voutilainen KaTa 29,67   
12. Laura Heikkilä TTK 28,33   
13. Jenna Salminen JTL 26,33   
14. Ronja Haataja JTL 24,67   
15. Sanni Lehtinen JTL 24,67   
16. Peppi Nyqvist KeLS 23,00 Erikoismaininta Reipas luistelu musiikkiin
16. Linnea Ceder KeLS 23,00   
18. Lotta Heino JTL 22,67   
19. Anni Ikonen KeLS 22,67   
20. Riina Launonen JTL 22,50   
21. Nelly Levänen KaTa 22,00   
22. Tiina Pasanen KeLS 22,00   
23. Aaron Hirsimäki KeLS 21,67 Erikoismaininta Mieleenpainuva esitys
24. Emilia Kolehmainen JTL 18,67   
25. Inka Talja JTL 18,67
 

13.2.2010 Noviisien 3. lohko 2. valinta JTL

 

Tulokset

Judges scores

Ida Ritamies Kultafinaaliin
Sanna Nenonen Hopeafinaaliin

 

30.-31.1. Seniorien ja juniorien 2. valinta TL

 

Seniorit
Hanna Juhola 5. (loppukilpailupaikka)
Irina Kirjanen 6. (loppukilpailupaikka)

Juniorit
Laura Ahonen 19.
 

16.-17.1.2010 SM-Noviisien 2. valinta TTK

 

16. Vilma Tuomi 81,77  Hopeafinaalipaikka  (Tampere)
20. Veera Koskinen 78,59 Hopeafinaalipaikka (Tampere)
22. Nea Suotula 74,96
 

8.-10.1.2010 Wasa Cup 2010

 

Noviisit (24)
1. Linda Perttala 40,93
5. Ida Ritamies 38,03

Minit 00 (29)
1. Jonna Rantamäki VLK 38,00
6. Jenni Heino          JTL 33,33

Minit 01, 02, 03 
1. Eevi Lehtinen  RU  54,33
4. Sofia Sula             45,00
6. Fanny Soukola      42,33

Silmut B98-  (24)
1. Ria Lindgren           MTK46,00
6. Ida-Emilia Rusanen JTL 37,00
10. Krista Wellström   JTL  34,00

SM-Noviisit (24)
1. Nelma Hede  EsJt   102,62   
10. Vilma Tuomi          79,22
12. Verra Koskinen      77,36
22. Nea Suotula           67,84

 

6.1.2010 JTL Kutsukilpailut

 

Minit -00
 1. Annika Uusitalo EVT 40,33
 2. Peppi Kärkkäinen JTL 34,67
 3. Enni Saarikko TL 30,00
 4. Christina Holm KeLS 30,00
 5. Heidi Koskinen TL 28,00
 6. Jasmin Matikainen KoRe 27,33
 7. Anni Ikonen KeLS 26,67 Hyvä liu'ut
 8. Maria Kahanpää EVT 26,17 Hyvä siirtymiset
 9. Jasmin Taivassalo EVT 25,17
10. Sanni Lehtinen JTL 25,00
11. Seylan Afsar KY-80 23,67
12. Maria Ukkonen HyTL 22,67
13. Siru Saarelainen KoRe 22,67
14. Aaron Hirsimäki KeLS 20,00 Musiikkiin sopiva askelsarja
15. Senni Westerholm KY-80 18,67

Minit -01 ja nuoremmat
 1. Julia Järvelin EsJT 43,33
 2. Anni Sutela EsJT 42,00
 3. Linnea Ketola EVT 40,33
 4. Jenni Sipilä JTL 30,67
 4. Nea Pyökkilehto TL 30,67 Hyvä istumapiruetti
 6. Peppi Matilainen JTL 27,67
 7. Peppi Nyqvist KeLS 25,00 Hyvä musiikkiin luistelu
 8. Jenna Salminen JTL 24,33
 9. Mirko Niskanen TL 23,67
10. Linnea Ceder KeLS 23,50
11. Ronja Haataja JTL 22,33 Tarmokas ja päättäväinen meno
12. Lotta Heino JTL 21,67

13. Aliisa Hokkanen KY-80 19,33
14. Riina Launonen JTL 18,33
15. Louna Penttinen KY-80 17,00

SM-noviisit
1. Vilma Tuomi JTL 50,12
2. Veera Koskinen JTL 49,59
3. Nea Suotula JTL 44,10

Judges details per skater

Juniorit VO
1. Iida Nätkynmäki TL 48,08
2. Laura Koskinen TL 43,17
3. Laura Ahonen JTL 41,42
4. Linda Tikka TL 40,54
5. Petra Heinälä TL 40,52
6. Elisa Sutela ESJT 39,18
7. Ronja Karila TL 32,65

Judges details per skater

Silmut B -98
1. Sofia Tallberg EsJT 48,33
2. Ida Ticklen EsJT 44,33
3./1. Krista Wellström JTL 42,00
4. Elisa Kujala EsJT 36,00
5./2. Melinda Lääti KeLS 35,67
6./3. Lotta Laine HyTL 32,33
7./4. Elli-Noora Nevalainen TL 31,67 Laadukas liukusarja
8./5. Janina Lindström HyTL 30,33
9./6. Aino Kyllönen TL 30,00 Askelsarja hyvin musiikkiin
10./7. Anna Saarinen TL 30,00
11./8. Ida-Emilia Rusanen JTL 26,00 Iloinen esitys
12./9. Veera Saarelainen TL 23,67 
13. Veera Mäkelä EVT 22,00
14./10. Tiia Perkiä HyTL 21,33
15./11. Kia Mansikka JTL 21,00 
16./12. Veronika Kasper KeLS 18,00
17./13. Emma Hirsimäki KeLS 17,33
(Kutsukilpailun/aluekilpailun sijoitus)

Silmut B -99
1./1. Pauliina Koskinen TL 33,67
2./2. Jenni Heino JTL 32,33
3. Veera Hyttinen EVT 32,33
4. Vivi Malmivuori EVT 32,33
4./3. Sofia Sula JTL 32,33
6./4. Fanny Soukola JTL 31,00 Hauska esitys
7./5. Heini Pitkänen TL 28,67 Hyvin pyörivät piruetit
8./6. Bettiina Pasi KY-80 28,00
9./7. Pihla Turunen KeLS 24,67 Tasapainoinen ohjelma
10./8. Vilma Levänen HyTL 24,00
11./9. Jasmin Granström KoRe 23,67
(Kutsukilpailun/aluekilpailun sijoitus)

Noviisit, tytöt
 1. Ida Ritamies JTL 47,78
 2. Ella Louhivuori TL 44,09
 3. Roosa Lehtonen KeLS 41,65
 4. Sanna Nenonen JTL 39,88
 5. Miina Saarikko TL 39,06
 6. Sofia Aiello HyTL 37,43
 7. Minka Leskinen TL 35,85
 8. Nea Torola KeLS 35,44
 9. Iida Harju HyTL 35,08
10. Jonna Holm EVT 31,76
11. Madelein Lääti KeLS 30,09
12. Anni Kaiharju KY-80 29,89
13. Eveliina Suotula HyTL 29,48
14. Kira Nurmi KeLS 24,56

Judges data

Noviisit, poika
1. Aleksi Pelkonen 28,00

Judges details per skater

Taitajat -98 ja nuoremmat
 1. Petra Toivonen KoRe 37,67
 2. Jessica Halonen KeLS 31,67
 3. Riina Tynkkynen KY-80 31,00
 4. Melina Hoikka HyTL 30,67
 5. Roosa Pulliainen KoRe 30,00 Hyvät liu'ut
 6. Sanni Arasmo TL 26,00 Musiikin mukainen esitys
 7. Petra Valtonen KeLS 24,33
 8. Trina Hoppi JTL 24,33
 9. Liina Oikarinen JTL 23,17
10. Lise Wende JTL 19,50

11. Annika Suortti JTL 18,00 Huolellinen kokonaisuus
12. Elina Koskela KY-80 17,67
13. Linnea Aalto JTL 12,00

Taitajat -97 ja vanhemmat
 1. Juulia Kauppila KY-80 38,00
 2. Melissa Kujala TL 37,33
 3. Minja Letto HyTL 37,00
 4. Anni Riihimäki KoRe 35,67
 5. Anni Karjala VTL 35,33
 6. Senni Ojanaho VTL 33,33
 7. Hanna Lonka KY-80 33,00 Huolellisesti tehdyt käsiliikkeet
 8. Emilia Virta HyTL 29,00 Yhtenäinen kokonaisuus
 9. Heidi Keinänen JTL 28,67
10. Nea Ikonen KeLS 27,67
11. Saga Heino TL 27,00
12. Jonna Salmela JTL 25,00
13. Suvi Tapiala HyTL 20,33
14. Inka Pyykkönen JTL 20,33 Sujuvasti musiikkiin luisteltu ohjelma
15. Henna Herrala KoRe 19,00
16. Sandra Vaalio JTL 17,33
17. Riitta Kuntonen JTL 16,00
 

30.12.2009 ETK Kutsukilpailut

 

Aluejuniorit (osallistujia 3):
2. Laura Ahonen 33,23

SM-Noviisit (osallistujia 10):
3. Nea Suotula 27,59
5. Vilma Tuomi 27,07
8. Veera Koskinen 26,25
 

12.12.2009 Tuusula kutsukilpailu

 

Minit -01 ja nuoremmat (10 osallistujaa):
10. Ruusu Koikkalainen 15,67

Minit -00 (11 osallistujaa):
6. Sanni Lehtinen 24,33

Silmut B-00 ja nuoremmat (6 osallistujaa):
3. Sofia Sula 34,33
6. Fanny Soukola 29,67

Silmut B-98 (14 osallistujaa):
14. Kia Mansikka 22,67

 

29.11.2009 Noviisien III lohkon 1. valintakilpailu

 

Noviisit (32 osallistujaa):
2. Ida Ritamies 41,81
19. Sanna Nenonen 27,93

Kaikki tulokset

 

10.11.2009 EVT kutsukilpailu

 

Silmut synt. 2000 ja nuoremmat:
6. Jenni Heino 32,00
8. Sofia Sula 29,67

Minit:
3. Fanny Soukola 40,67
13. Peppi Matilainen 31,67
19. Jenni Sipilä 28,33
27. Sanni Lehtinen 20,33

 

7.-8.11.2009 SM-Noviisien 1. valintakilpailu
(Kisakalliossa STR/SalPa järjestäjinä)

 

18. Vilma Tuomi
24. Veera Koskinen
32. Nea Suotula
(40 osallistujaa)

 

1.11.2009 HyTL kutsukilpailu

 

Minit -00 (24 osallistujaa):
8. Peppi Kärkkäinen 29,00

Minit -02-01 (20 osallistujaa):
1. Peppi Matilainen 35,33
5. Fanny Soukola 30,33
13. Jenni Sipilä 27,33
14. Jenna Salminen 27,00

Silmut B-99 sekä nuoremmat (21 osallistujaa):
10. Jenni Heino 32,33

Silmut B-98 (24 osallistujaa):
1. Krista Wellström 42,67
5. Ida-Emilia Rusanen 37,67

Noviisit:
1. Ida Ritamies 48,08
4. Sanna Nenonen 38,09

 

31.10.-1.11.2009 Seniorit ja juniorit 1. valintakilpailu Rauma

 

Seniorit:
3. Hanna Juhola 72,70 (LO 28,68, VO 44,02) (Finaalipaikka lunastettu)
8. Irina Kirjanen 63,49 (LO 23,38, VO 40,11)

Juniorit:
1. Selja Kärnä 87,49  (LO 31,86, VO 55,63) (Finaalipaikka lunastettu)

Kaikki tulokset

 

18.10.2009 LL kutsukilpailu

 

Minit (9 osallistujaa):
4. Jenni Heino 35,67
5. Fanny Soukola 34,00
6. Sofia Sula 30,83

Silmut B (10 osallistujaa):
5. Krista Wellström 37,33
6. Ida-Emilia Rusanen 33,67

Noviisit (10 osallistujaa):
1. Ida Ritamies 50,89

SM-noviisit (11 osallistujaa):
 2. Veera Koskinen 32,28
11. Nea Suotula 22,52

Juniorit (11 osallistujaa):
9. Laura Ahonen 38,85

 

17.10.2009 JTL kutsukilpailu

 

Seniorit VO:
1. Hanna Juhola JTL 48,16

2. Tuuli Lipiäinen TTK 45,72
3. Irina Kirjanen JTL 41,63
4. Alexandra Bäckman PTL 39,48
5. Ronja Karila TL 35,15

Juniorit:
1. Amanda Mannonen HSK 32,45
2. Selja Kärnä JTL 31,50
3. Janina Norvio TL 29,62
4. Ella Tötterström LTL 26,54
5. Venla Rantalainen TTK 25,96
6. Siiri Laine Heil 23,88
7. Ida-Maria Nivala RU 23,50
8. Elisa Sutela EsJt 23,12
9. Tuuli Sallinen OTK 16,78

Aluejuniorit:
1. Salli Heinonen Heil 38,67
2. Fiiamaria Lahtinen RU 36,67
3. Laura Ahonen JTL 36,00
4. Suvi Sandelin RU 31,67
5. Roosa Mekkonen TTK 26,67
6. Emma Teittinen TTK 25,67

SM-noviisit LO, tytöt:
 1. Nelma Hede EsJt 31,99
 2. Silva Kirkkomäki EsJt 28,41
 3. Lotta Malinen RU 27,97
 4. Niina Kinnunen EsJt 27,48
 5. Arina Klinovitskaya LTL 27,43
 6. Noora Ikonen HSK 26,12
 7. Valpuri Happo TTK 25,86
 8. Veera Koskinen JTL 24,79
 9. Jasmin Sievälä LTL 24,06
10. Eveliina Hattula RU 23,83
11. Eveliina Vavuli STR 23,50
12. Nea Suotula JTL 21,89

SM-noviisit LO, pojat:
1. Erik Martoma KoRe 31,32

Noviisit:
1. Ida Ritamies JTL 46,83

2. Maria Wallin STR 43,04
3. Pinja Nieminen LTL 41,18
4. Ella Louhivuori TL 41,08
5. Linda Perttala RU 41,04
6. Anna Erimenko KoRe 39,66
7. Sanna Nenonen JTL 39,18
8. Heljä Mäkinen TTK 37,89
9. Virve Laaksonen HSK 35,90
10. Anna-Sofia Nivala RU 31,84
11. Hanna Jerkku LTL 30,59

Silmut B -98:
 1. Sofia Tallberg EsJt 38,33
 2. Krista Wellström JTL 36,00
 3. Paula Savolainen TTK 35,00
 4. Annukka Mäkinen Heil 33,00
 5. Ida-Emilia Rusanen JTL 31,67
 6. Cecilia Vuori HSK 31,00
 7. Katariina Romppanen LTL 28,67
 8. Lene Ruohomäki STR 24,00
 9. Jonna Reijonen MJT 23,67
10. Pauliina Koskinen TL 23,00
11. Kia Mansikka JTL 22,00

Minit:
 1. Doris Louhikoski EsJt 35,67
 2. Jenni Heino JTL 33,67
 3. Fanny Soukola JTL 32,17
 4. Salla Mäkinen Heil 31,67
 5. Sofia Sula JTL 31,33 Erikoismaininta: Sujuva yhdistelmäpiruetti
 6. Martta Lehtonen STR 31,00 Erikoismaininta: Upea musiikkiin luistelu
 7. Jenna Salminen JTL 28,00 Erikoismaininta: Huolellinen kokonaisuus
 8. Veera Raekumpu TTK 27,33
 9. Tinka Saljanka TL 26,67
10. Peppi Kärkkäinen JTL 26,67
11. Peppi Matilainen JTL 25,67

12. Jenni Sipilä JTL 25,00
13. Sara Andersson PTL 24,67
14. Julia Sievälä LTL 23,33
15. Ella Lappalainen MJT 18,67
16. Sanni Lehtinen JTL 18,00

3.-4.10.2009 Heil kutsukilpailu

Juniorit (22 osallistujaa):
6. Selja Kärnä 75,88
18. Enni Nyström 57,16

Aluejuniorit (4 osallistujaa):
1. Laura Ahonen 31,16

SM-noviisit (12 osallistujaa):
2. Vilma Tuomi 77,50
6. Veera Koskinen 72,02

Noviisit (15 osallistujaa):
2. Ida Ritamies 47,09
8. Sanna Nenonen 33,67

Silmut B (29 osallistujaa):
5. Krista Wellström 40,65
10. Ida-Emilia Rusanen 32,31
26. Kia Mansikka 22,30

Minit (18 osallistujaa):
1. Fanny Soukola 21 tähteä
3. Jenni Heino 18 tähteä
Peppi Kärkkäinen
Peppi Matilainen
Jenna Salminen
Jenni Sipilä
Sofia Sula Erityismaininta: Sujuvat hypyt

 

26.-27.9.2009 Tikkurila Trophy

Cubs Girls, born 2001 or later (22)
9. Sofia Sula 30,33
21. Fanny Soukola 24,00

Junior B Girls (17)
5. Selja Kärnä 79,58

Novice B Girls (28)
1. Ida Ritamies 45,13

Springs B Girls, born 1998 (31)
1. Krista Wellström 42,00
21. Ida-Emilia Rusanen 27,00

 

19.9.2009 JTL kutsukilpailu

Seniorit
1. Jenna Pörsti TTK 31,00
2. Hanna Juhola JTL 29,36
3. Maria Kosonen MJT 22,52
4. Irina Kirjanen JTL 22,32
5. Henrietta Rechardt TTK 22,00

Juniorit
1. Selja Kärnä JTL 49,55

2. Nora Jokela HTK 39,75
3. Ann-Cristine Wendelin RU 35,96
4. Anna-Amanda Marva RU 32,46

Aluejuniorit
1. Laura Ahonen JTL 40,67

2. Elina Brunfeldt HyTL 28,67

SM-noviisit
1. Vilma Tuomi JTL 47,41
2. Veera Koskinen JTL 42,14
3. Nea Suotula JTL 39,55

4. Matilda Hurskainen  HyTL 28,34

Noviisit
1. Ida Ritamies JTL 50,06

2. Sofia Aiello HyTL 41,83
3. Roosa Lehtonen KeLS 34,05
4. Sanna Nenonen JTL 31,96
5. Iida Harju HyTL 19,93

Aluenoviisit 
1. Neea Torola KeLS 38,33
2. Sofia Salo RU 37,67
3. Lilja-Alina Heinonen KeLS 31,67
4. Kira Nurmi KeLS 31,33
5. Emma Haverinen KeLS 25,67
6. Heidi Julku KeLS 23,67

Silmut 98-
1. Melinda Lääti KeLS 40,33 
2. Krista Wellström JTL 39,67 
3. Ida Kiiveri STR 38,67 
4. Julia Sandelin HTK 35,00 Perusluistelu
5. Ida-Emilia Rusanen JTL 34,67 
6. Kia Malm HTK 33,67 Korkea lutz
7. Lotta Laine HyTL 32,00 
8. Saara Kokkonen HTK 31,67 
9. Janina Lindström HyTL 30,33 
10. Laura Rajala HTK 30,33 
11. Wilma Aaltonen RU 29,33 Musiikkiin luistelu
12. Jutta Harju HTK 26,33 
13. Roosa Kantola HTK 25,67 
14. Vilma Levänen HyTL 23,00 
15. Jenny-Rosa Mattila HTK 23,00 
16. Kia Mansikka JTL 22,67 
17. Emma Hirsimäki KeLS 22,33 
18. Veronika Kasper KeLS 21,67 
19. Tiia Perkiä HyTL 20,83 
20. Sandra Juursoo HyTL 17,33

Minit
1. Pinja Tauriainen HTK 37,67 
2. Jenni Heino JTL 34,67 
3. Sofia Sula JTL 32,33 
4. Fanny Soukola JTL 31,83 
5. Peppi Kärkkäinen JTL 31,00 

6. Pauliina Savimäki HTK 30,33 
7. Jenni Sipilä JTL 30,00 Erikoismaininta: Reipas esitys
8. Eveliina Brandt STR 29,67 
9. Martta Lehtonen STR 28,67 Erikoismaininta: Musiikkiin luistelu
10. Jenna Salminen JTL 27,50 
11. Peppi Matilainen JTL 27,00 Erikoismaininta: Laadukas axel

12. Cristiina Holm KeLS 22,67 
13. Sanni Lehtinen JTL 20,00 
14. Tiina Pasanen KeLS 17,67