Tulokset kausi 2010-2011

ISU Adult Figure Skating Competition 2011

 

Oberstdorf / GER  08.06.2011 - 11.06.2011
Eislaufzentrum Oberstdorf

Linkki kilpailun tuloksiin

 1. Irina Kirjanen  65,69  MM-titteli !!

 

Silver Skate, Kuopio  1.4- 3.4.2011

 

Junior Ladies A (12)
5. Selja Kärnä       89,03   SP:  6.   32,01     FP:  5. 57,02

Junior Ladies B (16)
11. Nea Suotula    66,61   SP: 12.   22,04    FP: 10. 44,57
13. Laura Ahonen 60,39   SP: 10.   23,37    FP: 13. 37,02

Novice A (22)
7. Ida Ritamies      82,38     SP:  8.  28,34     FP: 7. 54,04

Novice B (30)
4. Ida-Emilia Rusanen 44,18
9. Krista Wellström     41,66
10. Eveliina Suotula    41,14

Springs B (36)
3. Jenni Heino           26,30
7. Fanny Soukola       23,90
9. Peppi Kärkkäinen  23,66
28. Jenni Sipilä          19,85

Cubs 2001 (22)
18. Jenna Salminen  30,67

Cubs 2002 (34)
 6. Ronja Haataja    41,67  erikoismaininta: Good body movement
14. Riina Launonen 32,33
18. Inka Talja          30,00

Chicks 2003 (26 osallistujaa, joista 3 parasta sai sijoituksen ja muut luistelujärjestyksessä)
    Lotta Heino

 

Kutsukilpailu, Kotka

 

Taitajat, akseli ja kaksoishyppy (5)
4. Kia Mansikka   28,67

Taitajat, akseli (15)
4.   Heidi Keinänen    39,33
12. Sofia Wendelin     29,33
13. Veera Schroderus 28,00  erikoismaininta: Korkeat ponnistukset
15. Liina Oikarinen     25,00

Taitajat, ei akselia synt. 1999 tai ennemmin (14)
6. Eevi Kesker            33,00

Taitajat, ei akselia synt. 2000 ja nuoremmat (9)
3. Trina Hoppi            36,33
6. Annika Suortti        28,33

Noviisit (3)
3. Lotta Laine             34,33

Minit (9)
8. Emilia Kolehmainen 23,00
9. Juuli Kesker             23,00

Linkki kilpailun sivuille KoRe

 

Aluemestaruuskisat Järvenpää JTL  26.3.2011

 

Seniorit
1. Irina Kirjanen JTL 47,34
2. Viivi Sjöblom TL 40,55
3. Laura Korte TL 30,47

Juniorit
1. Ella Louhivuori TL 53,43
2. Anna Nätkynmäki TL 50,97
3. Iida Nätkynmäki TL 50,71
4. Janina Norvio TL 50,04
5. Nea Suotula JTL 48,11
6. Linda Tikka TL 45,34
7. Roosa Lehtonen KeLS 44,17
8. Laura Ahonen JTL 42,44
9. Sanna Nenonen JTL 40,60

SM-noviisit
1. Liuba Efimenko KoRe 69,27
2. Arina Klinovitskaya KoRe 58,71
3. Sofia Aiello HyTL 37,17

Noviisit
1. Ida-Emilia Rusanen JTL 42,68
2. Neea Torola KeLS 42,08
3. Minka Leskinen TL 33,40
4. Anna Leskinen PTL 28,68
5. Heidiey Ainetdin PTL 24,95

A-silmut -01
1. Nea Pyökkilehto TL 29,72
2. Janika Moilanen KoRe 28,08

A-silmut -99
1. Simona Luts PTL 42,19
2. Jenni Heino JTL 33,14
3. Niini Toivola TL 29,04
4. Nadja Luoma TL 26,59
Kilpailuiden ulkopuolella:
Susan Sahala KoRe 31,32

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 26.3.2011

 

Tintit -02
1. Mindi Nuutt PTL 22
2. Maria Severyukhina KoRe 20
3. Anni Philflyct PTL 18
Milla Ahola PTL
Vera Stolt PTL                                  Tasapainoinen ja sujuva suoritus
Auli Purolinna KeLS 
Jasmin Huuskonen HyTL                   Reipas ja vauhdikas kokonaisuus
Alisa Koljonen KeLS 
Ella Lipiäinen PTL 
Pi Wickström PTL                              Päivän paras istumapiruetti
Salli Koukonen KeLS 

Tintit, pojat
1. Toyvo Kokk KoRe 13
2. Miitri Niskanen TL 12
3. Makar Suntsev KoRe 8


Tintit -03-04
1. Emilia Järvinen TL 22
2. Emmi Stellberg TL 21
3. Mette Mutanen KoRe 20
Tilde Seistola PTL                               Upeat Liu'ut 
Anette Rönkkö TL 
Helmi Niemi KeLS 
Nea Karvonen JTL 
Iida Soukola JTL 
Anniina Ahtosalo TL 
Jonna Mäkinen JTL                             Kaunis vaakaliuku
Joanna Klami JTL 
Alina Näsälä JTL 
Aada Lipiäinen PTL                            Hyvä ja rohkea katsekontakti yleisöön ja tuomareihin
Emma Gerts JTL 
Iida Patjas KeLS 
Jenna Tuomimaa KoRe 
Petra Rahkonen KeLS 
Nora Koskela-Koivisto JTL 
Ella Skogster KeLS 

Aluedebytantit
1. Anna Saarinen TL 36
2. Kia Mansikka JTL 31


Noviisit kulta- ja hopeafinaali  20.3.2011 Espoo ETK

 

KultaFinaali (22)
20. Krista Wellström 40.38

HopeaFinaali (22)
8. Ida-Emilia Rusanen 41.77

 

SM-noviisit hopeafinaali  12.3.2011


13. Ida Ritamies VO)  48.48
Veera Koskinen (WD)
 

linkki kilpailun tuloksiin

 

Seniorit ja juniorit loppukilpailu  5.-6.3.2011 Tuusula

 

Seniorit (11)
6. Irina Kirjanen 78.73  LO 27.86 (6.)  VO 50.87 (6.)

Juniorit (22)
9.  Selja Kärnä     83.66  LO 31.23 (9.)  VO 62.43 (11.)
14.  Vilma Tuomi 78.48  LO 29.09 (12.) VO 49.39 (17.)

 

Aluemestaruuskilpailut *-arvioitavat sarjat 5.3.2011 Hyvinkää HyTL

 

Minit 2001 tai myöh (24)
8.  Lotta Heino               37.67
15. Ronja Haataja           31.00
16. Emilia Kolehmainen   29.67
18. Inka Talja                  28.00
21. Jenna Salminen         26.33
22. Juuli Kesker              26.33

Silmut B synt, 1999 tai 2000 (18)
8. Peppi Kärkkäinen       33.33

Silmut B synt 2001 tai myöh. (8)
1. Fanny Soukola           39.33
5. Peppi Matilainen        31.67
6. Jenni Sipilä                31.67

 

Kutsukilpailu HyTL 5.3.2011

 

Aluedebytantit (4)
4. Kia Mansikka              26.33

Taitajat 1999 ja nuoremmat (22)
11. Eevi Kesker              34.67
12. Trina Hoppi              33.67
19. Liina Oikarinen         30.33

 

Stockholm Trophy 2.-6.3.2011

 

Cubs A group 1 (15)
9. Jenni Heino 34.95

Cubs A group 2 (11)
4. Fanny Soukola 28.70

Cubs B 1 (11)
7. Peppi Kärkkäinen

Chicks 2 (17)
5. Ronja Haataja
7. Lotta Heino

Springs B ()
Oona Tamminen (tulokset puuttuvat kisajärjesteäjän sivuilta)


Novice B (28)

6. Ida-Emilia Rusanen 34.38
17. Krista Wellström    25.51
24. Lotta Laine           21.64
 

Juniors B (21)
13. Laura Ahonen  56.79    SP 18.74 (14.)  FP 38.03 (12.)

Novice A (25)
13. Ida Ritamies     59.58    SP 22.98 (16.)     FP 36.60 (13.)
WD:  Veera Koskinen         SP 25.33 (12.)
 

Noviisit II lohkon 2. valintakilpaillu 12.2.2011 Järvenpää JTL

(29 osallistujaa)

 2. Krista Wellström      49.33
 16. Ida-Emilia Rusanen 42.85
 20. Eveliina Suotua      39.12
 21. Lotta Laine            38.55

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailu Silmut B 12.2.2011 Järvenpää JTL

 

(16 osallistujaa)

2.Heino JenniJTL43.67
6.Soukola FannyJTL39.67
9.Kärkkäinen PeppiJTL34.00
11.Sipilä JenniJTL33.67
12.Tamminen OonaJTL32.67

 

Kaikki tulokset


Kutsukilpailu KouJt 6.2.2011

 

Silmut A (23)
12. Jenni Heino     38,00
19. Fanny Soukola  29,00

Silmut B (22)
12. Peppi Kärkkäinen  31,33
19. Jenni Sipilä            27,00

 

Kutsukilpailu KeLS 5.-6.2.2011


Taitajat -99 ja nuoremmat (8)
5. Sofia Wendelin  28,50
8. Liina Oikarinen  24,50

Kansalliset noviisit (13)
1. Krista Wellström      44,50
5. Eveliina Suotula       38,50
8. Lotta Laine              34,50
9. Ida-Emilia Rusanen   34,50

Minit 2001 (11)
10. Jenna Salminen 25,50

Minit 2002 ja nuoremmat (17)

4. Lotta Heino35,00
8. Ronja Haataja28,00
12. Riina Launonen25,33
13. Inka Talja24,67 Erikoismaininta: Kaunis vaaka-asento
14. Emilia Kolehmainen22,67


Taitajat 1998 (13)
11. Veera Schroderus 25,67

linkki kilpailun sivuille

IC Hyvinkää 29.1.2011 HyTL

 

Pre-Young Girls born 1999-1998 (17)
9. Eevi Kesker 26.67

Pre-Young Girls born 2000 or younger (12)
6. Trina Hoppi 28.00
11. Annika Suortti 20.00

Chicks B Girls (36)
8. Jenni Sipilä 31.00
13. Ronja Haataja 29.00
22. Jenna Salminen 24.00 Erikoismaininta: hieno istumapiruetti
23. Lotta Heino 24.00
24. Riina Launonen 23.67
32. Emilia Kolehmainen 20.00
34. Inka Talja 18.67

Debs B (15)
13. Kia Mansikka 21.35

Novice A (4) vain vapaaohjelma
2. Veera Koskinen 51.03

Juniorit (4) vain vapaaohjelma
1. Selja Kärnä 59.58
2. Vilma Tuomi 51.99
4. Laura Ahonen 41.94

Young Girls born 1997-1995 (5)
1. Heidi Keinänen 35.50

 

Seniorit ja juniorit 2. valinta 22.-23.1.2011 LTL

linkki LTL:n sivuille

Seniorit (14)
9. Irina Kirjanen  75,50  LO 28,47 (6.) VO 47,03 (9.) loppukilpailupaikka

Juniorit (28)
2.  Selja Kärnä      92.41 LO 33.67 (2.)   VO 58.47 (2.)  loppukilpailupaikka
3.  Vilma Tuomi    89.13 LO 31.57 (5.)   VO 57.56 (3.)  loppukilpailupaikka
12. Nea Suotula    79.33 LO 28.98 (10.) VO 50.35 (12.)
23. Laura Ahonen 71.22 LO 27.34 (17.) VO 43.88 (22.)
28. Sanna Nenonen        LO 19.36 (28.)

 

SM-noviisit II lohko 2. valinta 15.-16.1.2011 TTK
 

14. Ida Ritamies 79.30  LO  27.20 (17.)  VO 52.10  (14.)  Hopeafinaalipaikka 1. valinnasta
22. Veera Koskinen 73.28 LO 24.90  (25.) VO 48.38 (21.) Hopeafinaalipaikka 2. valinnasta

 

Minicup 15.1.2011 Järvenpää JTL

 

Minit 2001 tytöt
 1. Alisa Paastela  TTK 36,67
 2. Emma Hynninen  TTK 30,00
 3. Sara Tynjä   HTK 28,33
 4. Henna Takanen  SalPa 28,33
 5. Jenna Salminen  JTL 28,00
 6. Meri Myllykoski  TTK 25,33

Minit pojat
 1. Oliver Mattila HTK 26,67
 2. Kaius Kumpulainen ETK 25,67
 3. Kyosuke Fujita SalPa 24,00
 4. Nuutti Järvinen SalPa 23,67
 5. Vladislav Filimonov SalPa 19,33

Minit 2002 tytöt
 1. Heidi Tarkiainen ETK 37,33
 2. Peppi Matilainen JTL 34,67
 3. Vera Vilen HTK 33,00
 4. Annika Hovi ETK 29,33
 5. Inka Koivisto HTK 27,33
 6. Julia Lehto TTK 25,67
 7. Ronja Haataja JTL 24,67 Erikoismaininta: Kaunis vaaka-asento
 8. Siru Nykänen TTK 23,00
 9. Valeria Derkach Salpa 23,00
10. Sonja Aminoff SalPa 21,33
11. Veera Valkonen SalPa 20,83 Erikoismaininta: Hieno istumapiruetti
12. Pinja Huhtimo TTK 19,00 Erikoismaininta: Huolelliset alastulot
13. Inka Talja JTL 18,67
14. Bertta Jouhki HTK 18,33
15. Jessica Lahtinen SalPa 16,00

Minit 2003 ja 2004 tytöt
 1. Lotta Heino JTL 30,67
 2. Heidi-Maria Muikku HTK 23,00
 2. Eila Toivari HTK 23,00
 4. Emilia Kolehmainen JTL 21,33
 5. Emma Tynjä HTK 19,00
 6. Siiri Lehto SalPa 16,67

Kaikki tulokset

 

Venus Cup Tallinna 8.-9.1.2011

Linkki kisasivustolle 

Cubs A (15)
9.  Jenni Sipilä  23.66
14. Lotta Heino 21.27

Novice A (15)
3. Ida Ritamies        68.11  LO 5. 25.60 VO  42.51
5. Veera Koskinen   66.01  LO 6. 25.53 VO  40.48

Juniors A (20)
11. Selja Kärnä     78.55  LO  27.83  VO 50.71
14. Vilma Tuomi   75.94  LO  28.20  VO 47.74

Springs B (15 )
8. Oona Tamminen (6.0 arviointi)

Novice B (6)
3. Ida-Emilia Rusanen (6.0 arviointi)

Tulokset

Minit 2001 tytöt
 1. Alisa Paastela  TTK 36,67
 2. Emma Hynninen  TTK 30,00
 3. Sara Tynjä   HTK 28,33
 4. Henna Takanen  SalPa 28,33
 5. Jenna Salminen  JTL 28,00
 6. Meri Myllykoski  TTK 25,33

Minit pojat
 1. Oliver Mattila HTK 26,67
 2. Kaius Kumpulainen ETK 25,67
 3. Kyosuke Fujita SalPa 24,00
 4. Nuutti Järvinen SalPa 23,67
 5. Vladislav Filimonov SalPa 19,33

Minit 2002 tytöt
 1. Heidi Tarkiainen ETK 37,33
 2. Peppi Matilainen JTL 34,67
 3. Vera Vilen HTK 33,00
 4. Annika Hovi ETK 29,33
 5. Inka Koivisto HTK 27,33
 6. Julia Lehto TTK 25,67
 7. Ronja Haataja JTL 24,67 Erikoismaininta: Kaunis vaaka-asento
 8. Siru Nykänen TTK 23,00
 9. Valeria Derkach Salpa 23,00
10. Sonja Aminoff SalPa 21,33
11. Veera Valkonen SalPa 20,83 Erikoismaininta: Hieno istumapiruetti
12. Pinja Huhtimo TTK 19,00 Erikoismaininta: Huolelliset alastulot
13. Inka Talja JTL 18,67
14. Bertta Jouhki HTK 18,33
15. Jessica Lahtinen SalPa 16,00

Minit 2003 ja 2004 tytöt
 1. Lotta Heino JTL 30,67
 2. Heidi-Maria Muikku HTK 23,00
 2. Eila Toivari HTK 23,00
 4. Emilia Kolehmainen JTL 21,33
 5. Emma Tynjä HTK 19,00
 6. Siiri Lehto SalPa 16,67

Kausi 2010-2011

 

Noviisien 1. valinta 6.12.2010 Jyväskylä


osallistujia 30

12. Krista Wellström          40,82
16. Ida-Emilia Rusanen      38,17
24. Lotta Laine                  31,60
25. Eveliina Suotula           30,43

 

Porvoo 21.11.2010

Linkki PTL:n sivuille

Minit (15)
13. Jenna Salminen 28,00
14. Ronja Haataja   26,75

Silmut B 1999 (14)
6. Oona Tamminen 34,00

Silmut B 2000 ja nuoremmat (11)
6. Peppi Matilainen 30,50

Silmut A (18)
14. Jenni Heino 27,98

Noviisit (17)
5.   Ida-Emilia Rusanen 39,02
7.   Krista Wellström     36,65
9.   Lotta Laine             35,92
14. Eveliina Suotula      32,31
 

 

Wasa Cup 12.-14.11.2010 Vaasa

 

Juniors B (osallistujia 15)
3. Selja Kärnä  81,08      (2. LO 30,71  5. VO 50,37)

Novice A (osallistujia 24)
6. Ida Ritamies       79,95  (8. LO 27,86  6.  VO 52,09)
7. Veera Koskinen  77,73  (3. LO 31,27  13. VO 46,46)

Silmut B00 (osallistujia 34)
2. Jenni Heino             41,33
18. Peppi Kärkkäinen   32,67

Silmut B01 (osallistujia 9)
3. Fanny Soukola          33,67
6. Peppi Matilainen      30,00

Silmut B99 (osallistujia 26)
12. Oona Tamminen 31,00

Minit 2001 (osallistujia 30)
7. Jenni Sipilä  34,67

Minit 2002-2003 (osallistujia 29)
6. Lotta Heino 30,67

Noviisit B (osallistujia 31)
18. Ida-Emilia Rusanen 31,54
20. Krista Wellström      31,33

 

SM-Noviisit 2. lohko 1. valinta 6.-7.11.2010 KuTa

osallistujia 43
14. Ida Ritamies     14. 79,21  (LO 15.  27,48 VO  15. 51,73)
26. Veera Koskinen 26. 69,75  (LO 23. 25,88  VO  26. 43,87)

 

ETK Kutsukilpailu Minit 2.11.2010 Espoo

JTL:n osallistujat eivät sijoittuneet 3. parhaan joukkoon, joten varsinaista paremmuusjärjestystä ei ole.

Erikoismaininnat JTL:n luistelijoille:
Ronja Haataja, Hyvä katsenkäyttö
Lotta Heino, Äänetön ja pehmeä perusluistelu

Muut mukana olleet JTL:n luistelijat:
Riina Launonen
Jenna Salminen
Emilia Kolehmainen

 

Seniorit ja juniorit 1. valinta 30.-31.10 HeiI

 

Seniorit (15)
11. Irina Kirjanen      11. 63,73 (LO 11. 21,44  VO 10. 42,29)

Juniorit (30) (24 pääsi vapaaohjelmaan)
4. Selja Kärnä            4. 80,76 (LO 2.   31,22  VO   7. 49,04)
9. Vilma Tuomi           9. 76,80 (LO 5.   29,32  VO 13. 47,48)
11. Nea Suotula        11. 75,39 (LO 13. 27,14  VO   9. 48,25)
25. Laura Ahonen      25. 23,66 (LO 25. 23,66)
28. Sanna Nenonen   28. 21,82 (LO 28. 21,28)

 

Hyvinkää kutsukilpailu 24.10.2010

 

Taitajat  synt. 1997-1995 (16)
6. Heidi Keinänen 

Taitajat synt. 1999-1998 (21)
12. Eevi Kesker
18. Veera Schroderus

Aluedebytantit (12)
11.   Kia Mansikka

Taitajat synt. 2000 tai myöh (22)
12. Trina Hoppi
19. Sofia Wendelin

Minit (32)
19. Inka Talja
20. Riina Launonen
21. Ronja Haataja
25. Emilia Kolehmainen
 

KeLS kutsukilpailu Kerava 2.-3.10 2010

Linkki KeLS:n kisojen sivulle

JTL:n edustajien tulokset:

B-Silmut (19)
6.  Jenni Sipilä          32,00 
7.  Oona Tamminen   31,00
14. Peppi Matilainen   26,33

Noviisit (9)
7. Lotta Laine             28,56
8. Eveliina Suotula      27,97

Minit (21)
13. Jenna Salminen      27,33
14. Riina Launonen       27,17  erikoismaininta: Loppuun asti tehdyt ojennukset
20. Inka Talja              20,33
20. Emilia Kolehmainen 20,33

 

HeiI 80 v. kutsukilpailu 02.-03.10.2010 Heinola

 

B-Silmut (21)
5. Peppi Kärkkäinen    30,67
6. Fanny Soukola        30,01

Juniorit (13)
1. Vilma Tuomi         1.  88,35 (LO 1. 31,27   VO 1. 57,08 )
2. Nea Suotula          2. 79,04 (LO 2. 28,62    VO 4. 50,42)
7. Laura Ahonen       6.  70,64 (LO 7. 24,50    VO 6. 46,14 )
9. Sanna Nenonen   10. 62,03 (LO 9. 23,18    VO 10. 38,85 )

SM-Noviisit (3)
1. Ida Ritamies         84,64 (LO 3. 27,33  VO 1. 57,31)
2. Veera Koskinen    76,18 (LO 1. 29,10  VO 2. 47,08)

Noviisit (9)
5. Krista Wellström     36,70
6. Ida-Emilia Rusanen 33,99

A-Silmut (5)
4. Jenni Heino            26,52

Minit (27)
10. Ronja Haataja      37,02 erikoismaininta: Upeat liu'ut
11. Lotta Heino          36,01

 

HTL Sportia kilpailu 24.-26.9.2010 Hämeenlinna

 

Juniorit (23)
1. Selja Kärnä        88,71 (LO 1. 33,93   VO 1. 54,78)
4. Vilma Tuomi       84,93 (LO 4. 31,25   VO 5. 53,68)
11. Nea Suotula      74,91 (LO 8. 28,32   VO 11. 46,68)
20. Laura Ahonen    65,47 (LO 16. 24,74 VO 21. 40,73)
21. Sanna Nenonen 59,76 (LO 23. 18,24 VO 20. 41,52)

SM-Noviisit (24)
5. Ida Ritamies        81,34 (LO 10. 26,68 VO 4. 54,66)
8. Veera Koskinen    78,30 (LO 3. 29,58  VO 9. 48,72)

Noviisit (25)
6. Krista Wellström 38,49
10. Eveliina Suotula 36,11
11.Ida-Emilia Rusanen 35,69
 

JTL Kutsukilpailut 18.9.2010 Järvenpää

 

Taitajat 1997 ja vanhemmat

1. Laura Tuomainen TL 42,67
2. Matilda Sakko TL 40,33
3. Heidi Julku KeLS 30,83
4. Neea Ikonen KeLS 28,00
5. Saga Heino TL 27,33
6. Heidi Keinänen JTL 24,33

 

Aluedebytantit

1. Karla Sillanpää HSK 39,33
2. Lumi Uvanto HSK 36,33
3. Rosa Tie HTL 36,00
4. Anni Heikkinen HTL 33,00
5. Milla Kuningas HTL 28,67
6. Kia Mansikka JTL 28,00
7. Tiia Perkiä HyTL 22,00

 

Silmut B, 2001 ja nuoremmat

1. Jenni Sipilä JTL 30,00
2. Peppi Matilainen JTL 29,33
3. Matilda Turunen HSK 29,00
4. Laura Repo HSK 27,00
5. Ronja Haataja JTL 23,67
6. Riina Launonen JTL 21,00

 

Minit 2001

1. Sara Oijennus HTL 42,00
2. Vilhelmiina Saloranta HTL 36,67
3. Evgenia Ogurtsova KoRe 35,67
4. Janika Moilanen KoRe 33,67 EM: Hyvät piruetit
5. Lumi Kymäläinen HSK 32,67
6. Tuuli Järvinen TL 31,33
7. Iida Tonteri HyTL 30,00 EM: Upea vaakaliuku
8. Nelli Horjamo TL 29,33 EM: Rytmikäs askelsarja
9. Liida Kantola TL 28,33
10. Ada-Sofia Rannelma HTL 28,33
11. Nea-Nora Heiskanen TL 27,33
12. Jenna Salminen JTL 27,00
13. Mirko Niskanen TL 26,00
14. Louna Penttinen KoRe 24,83
15. Anneliina Mäkinen HTL 24,67
16. Nea Rönkkö TL 22,67

 

Minit 2002 ja nuoremmat

1. Alina Blinova KoRe 35,33
2. Taika Tuhkasaari HTL 34,33
3. Laura Naumova KoRe 34,33
4. Roosa Siivikko HSK 30,67
5. Pilvi Laine TL 28,67
6. Sirkku Koskenvaara HSK 27,33 EM: Hieno vaakaliuku
7. Linnea Ceder KeLS 27,33 EM: Vauhdikas ja iloinen ohjelma
8. Karoliina Kortesoja TL 27,00
9. Jenna Koistinen HSK 26,67
10. Sofie Tie HTL 26,33
11. Lotta Heino JTL 25,33 EM: Hyvät istumapiruetit
12. Peppi Nyqvist KeLS 22,67
13. Emilia Kolehmainen JTL 22,33
14. Inka Talja JTL 19,00

 

 Silmut B 1999/2000

1. Susan Sahala KoRe 39,50
2. Christina Holm KeLS 39,33
3. Oona Tamminen JTL 38,00
4. Peppi Kärkkäinen JTL 33,67
5. Saara Aaltonen HSK 32,67
6. Jasmin Granström KoRe 31,67 EM: Lennokas akseli
   Elli Kaila HTL 31,67
8. Alisa Valtonen HSK 28,67 EM: Upea istumapiruetti
9. Jasmin Matikainen KoRe 27,00
10. Aaron Hirsimäki KeLS 26,33 EM: Persoonallinen esitys
11. Minttu Kuningas HTL 26,00
12. Iida Pyykki KoRe 25,00
13. Siru Saarelainen KoRe 21,67

 

Taitajat 1998 ja nuoremmat

1. Roosa Pulliainen KoRe 31,33
2. Veronika Kasper KeLS 29,00
3. Emma Hirsimäki KeLS 28,67
4. Kristiina Hyttinen HyTL 27,33 EM: Vauhdikas askelsarja
5. Matilda Makkonen KoRe 27,33 EM: Upeat liu’ut
6. Anni Ikonen KeLS 27,00
7. Petra Valtonen KeLS 26,67 EM: Upeat liu’ut
8. Jessica Halonen KeLS 25,33
9. Maria Ukkonen HyTL 21,67
10. Ella Svens TL 21,00
11. Hertta Hankimaa TL 20,00
12. Trina Hoppi JTL 19,00
13. Liina Oikarinen JTL 18,17
14. Lise Wende JTL 16,00