Tulokset kausi 2011-2012

MM-kisat 22.-26.5.2012 Oberstorf

1. Irina Kirjanen
Masters Ladies III Free Skating 57,74
Masters Ladies III Artistic 29,94

Kaikki tulokset

 

Loppukilpailu Seniorit ja Juniorit 24.-25.3.2012  Järvenpää

Seniorit Ladies (11)
4. Hanna Juhola     83,36   LO 4.  32,32   VO 6.  51,16
10. Irina Kirjanen   74,95   LO 11. 26,74  VO 10. 48,21

Junior Ladies (21)
9.  Veera Koskinen  86,72  LO  7. 31,76   VO 13. 54,96
10. Vilma Tuomi       86,71 LO 14. 30,40   VO  9. 56,31

Kaikki tulokset

CIE 2012 24.-25.3.2012 Espoo

Debytant, girls (24)
19. Jenni Heino 40,65
21. Saara Kokkonen 39,63

Junior, Ladies (16)
12. Katja Hoppu 82,70 LO  9. 30,83 VO 12. 51,87

Noviisien Kulta- ja hopeafinaali 18.3.2012 Joensuu

Kultafinaali (24)
19. Ida-Emilia Rusanen 42,25

Hopeafinaali (23)
16. Lotta Laine 38,23

Kaikki tulokset

 

GP kilpailut 7.-11.3.2012 Haag

Senior Ladies (24)
12. Cecilia Törn 118,54 LO 12. 42,92 VO 12. 75,62  

Aluemestaruuskilpailut ISU-sarjat 19.2.2012 Porvoo PTL

Seniorit  VO (5)
1.  Irina Kirjanen           54,20
3.  Hanna Juhola           51,61
4.  Henrietta Rechardt  46,25

SM-Juniorit VO (1)
1.  Katja Hoppu             53,83 

Juniorit VO (ilm. 10 / osall. 8)
1.  Vilma Tuomi              59,86
2.  Veera Koskinen         53,93
4.  Laura Ahonen            50,06
WD Selja Kärnä
WD Nea Suotula

SM-Noviisit VO (2)
2.  Krista Wellström         41,10

Noviisit (12)
1.  Ida-Emilia Rusanen      48,75
7.  Eveliina Suotula           33,95

Debytantit (11)
6.  Jenni Heino                 41,19
10. Saara Kokkonen           36,33
11. Venla Mikkelä              30,92

Silmut A (17)
5.  Fanny Soukola              30,30
13. Lotta Heino                 28,10
15. Riina Launonen           26,36
17. Peppi Kärkkäinen        25,43

Kaikki tulokset

Kutsukilpailut 19.2.2012  Lahti LTL

Tintit 2004 ja nuoremmat (20)
2.  Nora Koskela-Koivisto 22,00
3.  Alina Näsälä 20,67
3 ensimmäistä järjestyksessä ja loput luistelujärjestyksessä
Iida Soukola  Erikoismaininta: Kauniit piruetit

Tintit 2003 (8)
3 ensimmäistä järjestyksessä ja loput luistelujärjestyksessä
Jonna Mäkinen
Emma Gerts
Nea Karvonen

Aluemestaruuskilpailut *-arviointi  18.2.2012  Mäntsälä MJT

Minit 2002 (osall. 16 / ilm. 18)
8.  Inka Talja                 33,00 

Minit 2003 ja nuoremmat (13)
1.  Juuli Kesker             43,00
5.  Emilia Kolehmainen  35,33

Aluedebytantit (8)
6.  Oona Tamminen       34,33

Silmut B 2000 ja 2001 (osall. 22 / ilm. 24)
5.  Emmi Niskanen         42,67

Silmut B 2002 (osall. 4 / ilm. 6)
3.  Ronja Haataja            37,33

KUTSUKILPAILUT

Taitajat, ei axel  (23)
3.  Trina Hoppi               40,00
5.  Eevi Kesker               37,75  Erikoismaininta: korkeat hypyt ja hyvä vauhti

Kaikki tulokset

Noviisien 3 lohkon 2. valintakilpailu 18.2.2012  Järvenpää JTL

tytöt  osallistujia 30
 4. Ida-Emilia Rusanen  45,72 kultafinaalipaikka
 7. Lotta Laine              44,54 hopeafinaalipaikka
19. Eveliina Suotula      36,50
Kaikki tulokset

Riedel cup  10.-12.2.2012  Rauma

Cubs (ilm. 29 / osall. 27) 
4.   Emilia Kolehmainen    45,00
12. Juuli Kesker               38,67
19. Inka Talja                   35,33

Debs B (ilm 16 / osall. 15)
1. Oona Tamminen            48,33

Springs B 02 and younger (15)
4. Ronja Haataja               40,00

Springs B 00-01 (ilm. 29 / osall. 28)
3. Emmi Niskanen              42,00
9. Jenni Sipilä                    36,67

Springs A (ilm. 16 / osall. 15)
9. Fanny Soukola                25,47
14. Lotta Heino                  23,88

Juniors A (ilm. 14 / osall. 13)
8. Katja Hoppu                   85,83  LO 10. 27,31  VO 6. 58,52

Debs A (ilm. 18 / osall. 16)
14. Jenni Heino                  39,64
16. Julia Sandelin               37,48

Kaikki tulokset

Nordig 2012 PM-kilpailut 9.-12.2. Vantaa

Senior Ladies (10)
10. Cecilia Törn 107,14     LO 6. 41,28 VO 10. 65,86

Kaikki tulokset

Kutsukilpailut 11.2.2012 Kerava (Kels)

Tintit 2003 (8)
3 ensimmäistä paremmuusjärjestyksessä, muut luistelujärjestyksessä
2. Nea Karvonen                    20,33
3. Emma Gerts                      18,00
    Jonna Mäkinen

Tintit 2004 ja myöhemmin syntyneet (12)
3 ensimmäistä paremmuusjärjestyksessä, muut luistelujärjestyksessä
2. Iida Soukola                       20,00
3. Nora Koskela-Koivisto        17,00
    Alina Näsälä

Silmut A (6)
5. Peppi Kärkkäinen                22,36
6. Riina Launonen                   22,13

Debytantit (5)
3. Roosa Kantola                     35,32
4. Saara Kokkonen                   34,80
5. Venla Mikkelä                      31,35

Noviisit (6)
1. Ida-Emilia Rusanen               47,86
3. Lotta Laine                           42,88

Juniorit (6)
1. Veera Koskinen                     54,42
2. Nea Suotula                          51,30
4. Laura Ahonen                       45,81

Kaikki tulokset

Bavarian open 2012 1.-5.2.2012 Obertsdorf

Senior Ladies (19)
11. Cecilia Törn 113,77   LO 9. 41,12  VO 14. 72,65

Kaikki tulokset

Debytanttien 2. lohkon 2. valintakilpailut 4.2.2012 Tuusula TL

31 osallistujaa

23. Jenni Heino           38,08
27. Saara Kokkonen     33,51
30. Julia Sandelin        28,04
31. Roosa Kantola        26,18
WD Venla Mikkelä

Kaikki tulokset

Kutsukilpailut 4.2.2012 Hämeenlinna HTL

Noviisit (26)
7.   Ida-Emilia Rusanen       45,38
22.  Lotta Laine                   36,45
WD Eveliina Suotula

Seniorit (8)
4. Hanna Juhola                  49,67
7. Henrietta Rechardt         48,01

Kutsukilpailut 28.1.2012 Lahti LTL

SM-Noviisit, tytöt Vapaa ohjelma (15)
13. Krista Wellström 40,17

Seniorit, naiset Vapaa ohjelma (6)
2. Hanna Juhola 56,16
4. Henrietta Rechardt  48,50

Juniorit, tytöt Vapaa ohjelma (16)
4. Veera Koskinen 54,53
8. Laura Ahonen 50,18
9. Nea Suotula 49,62
WD Vilma Tuomi 

Debytantit, tytöt Vapaa ohjelma (18)
12. Jenni Heino 42,11
16. Saara Kokkonen 39,00

Junioreiden ja senioreiden 3. lohkon 2. valintakilpailut 21.-22.1.2012 Heinola
 

Juniorit (27)
3.  Vilma Tuomi          92,56  LO 7.  31,54   VO 2.  61,02  (loppukilpailupaikka)
5.  Veera Koskinen     87,28  LO 3.  33,29   VO 7.  53,99  (loppukilpailupaikka)
9.  Selja Kärnä            82,65  LO 2.  33,38   VO 11. 49,27
12. Nea Suotula          75,82  LO 11. 29,04  VO 14. 46,78
20. Laura Ahonen       62,18  LO 26. 18,76  VO 20. 43,42

Seniorit (11)
5. Hanha Juhola          82,97  LO 4.   30,93  VO 5.  52,04 (loppukilpailupaikka 1. valinta)   
8. Irina Kirjanen          75,69  LO 10. 24,29  VO 6.  51,40 (loppukilpailupaikka)
9. Henrietta Rechardt 67,61  LO 8.  25,20   VO 9. 42,41

Kutsukilpailut 21.1.2012  Järvenpää

Tulokset

SM-noviisien 2. valintakilpailu lohko 2 14.-15.1.2012  Tampere TapTL

36 osallistujaa

28. Krista Wellström Lo 27.  24,39  Vo  28. 35,98
WD Ida Ritamies

Kaikki tulokset

Gliss Open 7.-8.1.2012 Tallinna

Cubs A (20)
2.  Fanny Soukola   27,71
9.  Lotta Heino       21,26
14. Emmi Niskanen 18,08
15. Jenni Sipilä       17,78
16. Ronja Haataja   16,40
17. Juuli Kesker      15,76
19. Inka Talja          15,42

Junior A Ladies (17)
Katja Hoppu LO 5.  33,81  VO
Vilma Tuomi LO 14. 29,98  VO
Selja Kärnä   LO 16. 27,50  VO

Debytants B (11)
1. Jenni Heino       32,31
5. Saara Kokkonen  29,17
7. Julia Sandelin     27,79
9. Venla Mikkelä     27,36

Crystal Cup 2012 6.-8.1.2012 Mikkeli

Junior B Ladies (37)
13. Veera Koskinen yht. 81,71    LO 6.  33,81   VO 22.  47,90
18. Nea Suotula       yht. 79,03   LO 20. 28,84   VO 16.  50,19
23. Laura Ahonen    yht. 74,68   LO 21. 28,26   VO 25.  46,42

Novice B (40)
28. Eveliina Suotula  38,32
35. Lotta Laine         33,82

Cubs born 2003 and later (26)
13. Emillia Kolehmainen  38,00  EM: Carefully presented spins

Novice C ()
Oona Tamminen

Kutsukilpailut 4.1.2012 EVT Myyrmäki

Minit -03 (13)
1. Kesker Juuli 22,00
5. Kolehmainen Emilia 20,33

Minit A -02 ja nuor (8)
1. Heino Lotta 45,33
 
Minit B synt. -02 heinä-joulukuu (12)
6. Haataja Ronja 34,67

Minit B synt. -02 tammi-kesäkuu (10)
4. Talja Inka 31,00

Silmut A -00 -01 (20)
10. Soukola Fanny 36,33

Silmut B -00 -01 (19)
4. Niskanen Emmi 44,00

SM-kilpailut 16.-17.12.2011 Tampere KooVee  linkki

Seniorit, naiset (14)
7. Cecilia Törn 117,17 LO 7. 41,71 VO 6. 75,46

 

Noviisit 1. valintakilpailu 3. lohko SeiTL  3.12.2011

Noviisit (33)
10. Ida-Emilia Rusanen 38,44
16. Lotta Laine 36,86
17. Eveliina Suotula 36,69

 

Kutsukilpailut 27.11.2011 PTL Porvoo linkki

Minit (27)
3. Juuli Kesker 42,00
Luistelujärjestyksessä:
Emilia Kolehmainen
Inka Talja

Juniorit LO (8)
4. Veera Koskinen 27,56
5. Nea Suotula 25,17
7. Laura Ahonen 22,48
WD Vilma Tuomi 

Silmut A (21)
9.  Lotta Heino 30,33
13. Fanny Soukola 27,80
16. Riina Launonen 26,05
18. Peppi Kärkkäinen 25,89

Noviisit (16)
2. Ida-Emilia Rusanen 46,68
WD Eveliina Suotula
WD Lotta Laine

Debytanttien 1. valintakilpailu (2 lohko) 26.11.2011

Debytantit (32)
16. Jenni Heino 43,08
21. Saara Kokkonen 38,42
29. Venla Mikkelä 30,96
31. Roosa Kantola 30,11

SM-juniorit ja -seniorit  19.-20.11.2011  TKK Tikkurila linkki

SM-Juniorit (35)
27. Katja Hoppu  SP  30,82

 

Kutsukilpailut HyTL Hyvinkää 19.11.2011

Taitajat, axel, tytöt (18)
4. Heidi Keinänen 33,67
11. Veera Scroderus 27,67
16. Sofia Wendelin 22,67
18. Liina Oikarinen 20,50

Taitajat, ei axel, tytöt (23)
1. Eevi Kesker 35,67
13. Trina Hoppi 24,00
14. Heidi Jääskeläinen 23,33

Minit, tytöt (17)
1. Inka Talja 36,83
3. Emilia Kolehmainen 32,33

Kaikki tulokset

 

SM-Noviisien 1. vk 2. lohko Jyväskylä (JyTLS) 12.-13.11.2011 linkki

SM-noviisit (37)
17. Ida Ritamies 79,49 LO 17. 27,82 VO 17. 51,67
36. Krista Wellström  16,59 

 

Kutsukilpailut 12.11.2011 Järvenpää JTL

Kaikki tulokset

 

Icechallenge 38. Leo Scheu Memorial 2011 1.-5.11.2011 Gratz Austria

Senior Ladies (21)
13. Cecilia Törn 101,30  LO 9. 37,18 VO 16. 64,12

 

Kutsukilpailu Kotka 30.10.2011 linkki

Tintit (14)
3. Iida Soukola    17,33
Tähtiä:
Alina Näsälä

Minit (10)
1. Juuli Kesker     33,00
2. Inka Talja        31,00

Silmut A (12)
3. Fanny Soukola  37,67
9. Lotta Heino      33,00
12. Jenni Sipilä     27,67

Aluedebytantit (7)
4. Oona Tamminen 27,00

Taitajat, ei akselia (13)
4. Trina Hoppi 27,00 EM: Upea vaakaliuku
8. Lise Wende 22,00

Taitajat, akseli (12)
11. Sofia Wendelin 27,33 

 

Kansallisten Senioreiden ja Junioreiden L3 1.valintakilpailu Oulu
29.-30.10.2011

Seniorit (9)
2. Hanna Juhola 86,00 LO 2. 32,47 VO 2. 53,53 loppukilpailupaikka
9. Henrietta Rechardt 72,77 LO 7. 27,51  VO 9. 45,26

Juniorit (26)
5. Selja Kärnä 85,53 LO 7. 22,99 VO 5. 55,54
9. Veera Koskinen 80,37 LO 13. 27,45 VO 9. 52,92
20. Nea Suotula 66,05 LO 17. 25,18 VO 22. 40,87
24. Sanna Nenonen 62,62 LO 20. 24,15 VO 24. 38,47
25. Laura Ahonen LO 25. 20,00

 

SM-seniorit ja -juniorit 1. valintakilpailut 22.-23.10.2011 Espoo EsJt

SM-seniorit (12)
8. Cecilia Törn  99,04 LO 8. 33,49 VO 6. 65,55

SM-juniorit (32)
27. Katja Hoppu LO 29,73

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut KeLS  15.10.2011

ISU-sarjojen tuloksissa oli ollut virheitä 
- päivitetyt tulokset korjattu tähän

Taitajat Akseli (13)
10. Veera Schroderus 36,33
12. Heidi Keinänen 34,67

Taitajat Ei Akseli (13)
3. Eevi Kesker 40,00
5. Liina Oikarinen 34,33

Tintit (11)
3. Iida Soukola 19,67
Luistelujärjestyksessä:
Nea Karvonen
Jonna Mäkinen Erityismaininta: Sujuvat piruetit

Silmut B (14)
5. Emmi Niskanen 38,33

Minit (13)
4. Emilia Kolehmainen 32,00 Erikoismaininta: Laadukkaat piruetit
5. Inka Talja 31,00
              
Aluedebytantit (7)
3. Oona Tamminen 34,00

Silmut A (7)
1. Fanny Soukola 31,86
5. Lotta Heino 27,58

Debytantit (10)
3.  Jenni Heino 45,83
10. Saara Kokkonen 30,30

Noviisit (7)
4. Eveliina Suotula 36,75

Juniorit (8)
2. Laura Ahonen 28,30
7. Sanna Nenonen 21,65

Tulokset

 

Kutsukilpailut KOO-VEE 15.10.2011

Seniorit LO (4)
1. Hanna Juhola 29,56
2. Henrietta Rechardt 29,25

Juniorit LO (13)
1. Selja Kärnä 32,44
5. Veera Koskinen 28,36
9. Nea Suotula 24,98

Noviisit (23)
4. Ida-Emilia Rusanen 43,20 
17. Lotta Laine 33,31

A-Silmut (14)
9. Peppi Kärkkäinen 25,10
11. Riina Launonen 23,09

B-Silmut (18)
5. Jenni Sipilä 38,00
8. Ronja Haataja 37,33

 

JTL IC 2011  1.-2.10.2011

Debutants A girls (20)
13. Jenni Heino      36,89
17. Venla Mikkelä    32,51
18. Saara Kokkonen 32,05
20. Roosa Kantola    27,21

Springs 2000 (7)
7. Peppi Kärkkäinen 22,62

Springs A 2001 and younger (14)
7. Lotta Heino 25,61
9. Fanny Soukola 23,38
10. Jenni Sipilä 23,27
12. Riina Launonen 22,36
14. Emmi Niskanen 19,11

Novice Advanced (18)
18. Krista Wellström 49,88 LO 15 .22,56 VO 18. 27,32

Juniors B (14).
1. Vilma Tuomi 83,03 LO 1. 31,79 VO 2. 51,24
5. Nea Suotula 74,35 LO 5. 27,28 VO 6. 47,07
6. Veera Koskinen 72,08 LO 3. 28,36 VO 8. 43,72 
9. Laura Ahonen 66,58 LO 10. 22,20 VO 7. 44,38
11.Sanna Nenonen 60,13 LO 13. 19,04 VO 10. 41,09

Novice B ( 17)
1. Ida-Emilia Rusanen 44,47
5. Eveliina Suotula 39,72
10. Lotta Laine 34,52

Seniors B Ladies (5)
3. Hanna Juhola 74,49 LO 1. 30,10 VO 4. 44,39 
4. Henrietta Reckardt 74,00 LO 3. 27,58 VO 3. 46,42

 

Hyria skating Hämeenlinna 2011 23.-25.9.2011

Cubs B (32)
 2. Lotta Heino 49,00
13. Riina Launonen 38,00
20. Juuli Kesker 31,00
22. Ronja Haataja 30,67

Springs B 2011 (24)
11. Jenni Sipilä 37,00
15. Emmi Niskanen 32,33

Springs B 2000 (14)
10. Peppi Kärkkäinen 33,67

Debs B (7)
1. Venla Mikkelä 47,00
4. Roosa Kantola 38,00
6. Oona Tamminen 32,00

Springs A (15)
7. Fanny Soukola 28,60

Debs A (23)
19. Jenni Heino 34,14

Novice A (22)
21. Krista Wellström 63,43 LO 19. 23,08 VO 20. 40,35

Novice B (32)
5. Ida-Emilia Rusanen 44,37
15. Lotta Laine 37,38

Juniors B (19)
14. Laura Ahonen 67,12 LO 16. 23,89 VO 12.43,23

Seniors B (5)
3. Henrietta Rechardt 70,56 LO 3. 26,58  VO 4. 43,98
WD Hanna Juhola

 

Tikkurila trophy 2011 24.-25.9.2011

Juniors A (21)
10. Katja Hoppu 85,15 LO 5. 31,59 VO 12. 53,56

Juniors B (16)
6. Vilma Tuomi 72,31 LO 7. 26,85 VO 6. 45,46
9. Veera Koskinen 69,57 LO 15. 23,32 VO 5. 46,25
16. Nea Suotula 58,59 LO 16. 22,11 VO 14. 36,48

Kaikki tulokset