Tulokset kausi 2012-2013

 

International Adult Competition 15.-18.5.2013 Oberstdorf

 

Masters (Elite) Ladies III + IV Artistic (5)
1. Irina Kirjanen 27,08

Masters Ladies III Free Skating (4)
2. Irina Kirjanen 51,90

Kaikki tulokset

 

Silver Skate 5.-7.4.2013 Kuopio

 

Chicks 2005 (17)
tähtiä:
Melinda Gyran
Ann-Marie Suortti

Cubs 2004 (31)
12. Nora Koskela-Koivisto 35,00
14. Iida Soukola 34,67
18. Alina Näsälä 32,00 EM: Kauniit liu'ut
19. Kaisa Lahti 30,67

Cubs 2003 (18)
5. Nea Karvonen 37,33
9. Jonna Mäkinen 29,83
15. Emma Gerts 25,00

Springs A 2003 and younger (3)
1. Lotta Heino 33,64

Springs A 2001-2002 (14)
2. Fanny Soukola 26,54
6. Emmi Niskanen 23,89
11. Jenni Sipilä 20,44
Riina Launonen WD

Springs B 2003 and younger (10)
1. Emilia Kolehmainen 40,33

Springs B 2001-2002 (14)
5. Inka Talja 36,00 EM: Laadukkaat piruetit

Debutants (12)
3. Jenni Heino 42,77
5. Saara Kokkonen 40,32

Novice A (6)
3. Krista Wellström 69,37  LO 4. 25,30 VO 3. 44,07

Novice B (15)
1. Ida-Emilia Rusanen 51,24
3. Lotta Laine 43,87
8. Venla Mikkelä 37,83

Novice C (27)
8. Peppi Kärkkäinen 33,33
10. Eveliina Suotula 32,67 EM: Puhdas 2 Lutz -1 Tulppi -yhdistelmä
13. Oona Tamminen 30,00

Junior B (12)
6. Laura Ahonen 77,34 LO 9. 26,16 VO 4. 51,18

Senior B (6)
4. Henrietta Rechardt 75,45 LO 5. 27,60 VO 4. 47,85

Kaikki tulokset

 

Coupe du Printemps 2013 22.-24.3.2013 Luxemburg

 

Senior ladies (20)
12. Timila Shrestha 101,13 LO 13. 37,83 VO 13. 63,30

 

Aluemestaruuskilpailut ISU-sarjat 24.3.2013 Kerava

 

Silmut A (13)
1. Lotta Heino 39,63
9. Fanny Soukola 28,52
11. Riina Launonen 26,52

Aluejuniorit (7)
6. Eveliina Suotula 27,97

SM-noviisit (2)
1. Krista Wellström 52,19

Noviisit (17)
1. Ida-Emilia Rusanen 51,61
7. Lotta Laine 44,00
9. Venla Mikkelä 40,70
13. Roosa Kantola 38,34

Debytantit (15)
5. Jenni Heino 45,79
10. Saara Kokkonen 40,22

Juniorit (10)
3. Veera Koskinen 53,44
5. Nea Suotula 51,36
6. Vilma Tuomi 48,07
8. Laura Ahonen 47,70

Seniorit (8)
3. Irina Kirjanen 50,35
4. Hanna Juhola 49,77
5. Henrietta Rechardt 49,20
 

Kaikki tulokset

 

Aluemestaruuskilpailut *-sarjat 23.3.2013 Tuusula

 

Aluenoviisit (10)
1. Oona Tamminen 42,33
4. Laura Kamergrauze 35,33

Aluedebytantit (9)
8. Peppi Kärkkäinen 36,33

Silmut B 2001-2002 (14)
9. Inka Talja 36,00

Silmut B 2003 ja nuoremmat (7)
1. Juuli Kesker 47,00

Minit 2003 (16)
1. Emilia Kolehmainen 52,00
3. Nea Karvonen 42,67
6. Jonna Mäkinen 36,33

Minit 2004 ja nuoremmat (11)
3. Iida Soukola 40,00

 

Kutsukilpailut 23.3.2013 Lahti

Tintit 2004-2005 (24)
3. Nora Koskela-Koivisto 24,67
Tähtiä:
Alina Näsälä
Kaisa Lahti EM: upeat liukuasennot
Ann-Marie Suortti

 

Noviisien kultafinaali 17.3.2013 Helsinki

 

Noviisit (25)
5. Ida-Emilia Rusanen 49,35

Kaikki tulokset

 

Debytanttien kultafinaali 16.3.2013 Helsinki

 

Debytantit (25)
10. Jenni Heino 51,07

Kaikki tulokset

 

Senioreiden ja junioreiden loppukilpailu 2.-3.3.2013 Turku

 

Seniorit (12)
5. Hanna Juhola 85,74 LO 3. 32,26 VO 7. 53,48

Juniorit (20)
Vilma Tuomi  WD LO 7. 31,62

 

Kutsukilpailut Senioreille 26.2.2013 Turku

 

Seniorit (6)
5. Irina Kirjanen 26,55
6. Henrietta Rechardt 22,43

 

Stockholm Trophy 2013 23.-25.2.2013 Tukholma

 

Cubs B 2002 and younger (15)
1. Inka Talja
3. Emilia Kolehmainen
 

Novice B girls (11)
6. Venla Mikkelä 30,01
7. Roosa Kantola 26,90
 

Springs A girls 2001 and younger (12)
11. Emmi Niskanen 18,33
12. Jenni Sipilä 18,31
 

Junior B Ladies (29)
11. Nea Suotula 72,82 LO 19. 23,90 VO 7. 48,92
13. Veera Koskinen 72,05 LO 15. 25,66 VO 11. 46,39
16. Laura Ahonen 70,55 LO 10. 28,02 VO 17. 42,53
 

Debs A girls (13)
7. Jenni Heino 33,45
8. Saara Kokkonen 33,19

Kaikki tulokset: ISU

 

Rauma Cup 8.-10.2.2013

 

Junior A (10)
7. Katja Hoppu 96,34 LO 3. 37,01 VO 7. 59,33

Junior B (10)
1. Veera Koskinen 83,16 LO 2. 29,51 VO 1. 53,65

Novice A (17)
13. Krista Wellström 76,25 LO 11. 27,94 VO 13. 48,31

Novice B (17)
2. Ida-Emilia Rusanen 49,61
7. Roosa Kantola 41,92
8. Lotta Laine 40,73
9. Venla Mikkelä 40,49

Debs A (13)
6. Jenni Heino 46,46
9. Saara Kokkonen 39,70

Springs A (20)
1. Lotta Heino 35,79
3. Fanny Soukola 32,80
4. Riina Launonen 32,17

Juniors C (8)
1. Eveliina Suotula 32,28
2. Laura Kamergrauze 30,66
7. Oona Tamminen 26,41

Debs B (13)
5. Peppi Kärkkäinen 36,33 EM:Hyvä istumapiruetti

Chicks-04 (29)
4. Nora Koskela-Koivisto 37,33
6. Kaisa Lahti 35,00 EM: Hyvä vaakapiruetti
8. Alina Näsälä 33,33

Cubs -03 (28)
1. Emilia Kolehmainen 45,00
11. Iida Soukola 38,33

Springs B (28)
1. Juuli Kesker 45,00
20. Inka Talja 32,67

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 9.2.2013 Mäntsälä

 

Tintit (19)
1. Melinda Gyran 23,00
3. Ann-Marie Suortti 17,00
 

Taitajat axel (11)
1. Veera Schroderus 43,00
3. Jemina Rosenberg 38,33
6. Sofia Wendelin 35,67
11. Liina Oikarinen 26,33

 

Bavarian Open 6.-11.2.2013 Oberstdorf

 

Senior Ladies (34)
15. Timila Shrestha 115,41 LO 16. 40,58 VO 16. 74,83

Junior Ladies II (19)
18. Katja Hoppu 80,98 LO 19. 27,03 VO 17. 53,95

Kaikki tulokset

 

Debytanttien ja Noviisien 1. lohkon 2. valintakilpailut 3.2.2013 Järvenpää

 

Noviisit (29)
6. Ida-Emilia Rusanen 46,39
17. Lotta Laine 41,01
22. Venla Mikkelä 38,55
23. Roosa Kantola 38,14

Debytantit (28)
8. Jenni Heino 47,48
18. Saara Kokkonen 41,39

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 26.-27.1.2013 Kerava

 

Tintit (25)
1. Nora Koskela-Koivisto 27,33
3. Kaisa Lahti 24,67
Luistelujärjestyksessä
Melinda Gyran
Alina Näsälä EM: Korkeat hypyt

Aluejuniorit (4)
2. Eveliina Suotula 37,33

Aluenoviisit (9)
2. Laura Kamergrauze 43,33
3. Oona Tamminen 42,67

Aluedebytantit (7)
5. Peppi Kärkkäinen 35,33

Silmut B (20)
1. Juuli Kesker 47,67
2. Inka Talja 44,67

Taitajat ei Axel (14)
5. Lise Wende 16,33
7. Liina Oikarinen 15,33

Noviisit (10)
3. Lotta Laine 44,65
7. Venla Mikkelä 37,85
Roosa Kantola WD

Debytantit (11)
1. Jenni Heino 47,76
9. Saara Kokkonen 40,39

Silmut A (10)
5. Fanny Soukola 31,81
9. Riina Launonen 28,58
10. Jenni Sipilä 27,91

Minit (26)
1. Emilia Kolehmainen 50,33  
8. Nea Karvonen 40,67 EM: Laadukkaat piruetit
10. Iida Soukola 38,67  
13. Jonna Mäkinen 37,33  
17. Emma Getrs 31,33

Kaikki tulokset

 

Kansallisten senioreiden ja junioreiden 2. valintakilpailu 18.-20.1.2013 Oulu

 

Seniorit (12)
3. Hanna Juhola 84,19 LO  3. 31,32 VO 4. 52,87
7. Irina Kirjanen 71,40 LO 7. 25,15 VO 7. 46,25
10. Henrietta Rechardt 63,02 LO 11. 21,67 VO 10. 41,35

Juniorit (26)
4. Vilma Tuomi 84,61 LO 4. 30,75 VO 4. 53,86
9. Veera Koskinen 74,42 LO 16. 27,39 VO 9. 47,03
12. Nea Suotula 71,74 LO 15. 27,39 VO 11. 44,35
18. Laura Ahonen 67,87 LO 17. 27,28 VO 19. 40,59

 

Kutsukilpailut 19.1.2013 Järvenpää

 

Tintit (17)
1. Nora Koskela-Koivisto 23,67
2. Alina Näsälä 20,00
Luistelujärjestyksessä:
Kaisa Lahti
Ann-Marie Suortti
Melinda Gyran

Aluedebytantit (3)
1. Peppi Kärkkäinen 41,67

Aluenoviisit (7)
2. Laura Kamergrauze 37,00
5. Oona Tamminen  34,00

Minit tytöt (19)
6. Nea Karvonen 39,00
8. Iida Soukola 37,00 EM: Iloinen ja reipas esitys
11. Jonna Mäkinen 35,67
14. Emma Gerts 33,33

Taitajat ei axel (10)
1. Veera Schroderus 40,33
2. Eevi Kesker 39,00
3. Jemina Rosenberg 38,33
4. Sofia Wendelin 37,00
8. Liina Oikarinen 31,67
10. Lise Wende 29,00

Silmut B (25)
3. Juuli Kesker 46,00
8. Emilia Kolehmainen 40,67
15. Inka Talja 37,33

Kaikki tulokset

 

Gliss Open 2013 11.-13.1.2013 Tallinna

 

Category B: Cubs B girls (38)
17. Jonna Mäkinen 18,73
19. Emilia Kolehmainen 17,99
20. Nea Karvonen 17,96

Category A: Basic Novice A girls (14)
13. Jenni Sipilä 18,88
14. Emmi Niskanen 16,66

Category A: Basic Novice B girls (9)
1. Ida-Emilia Rusanen 37,93
8. Lotta Laine 25,18
9. Roosa Kantola 23,52

Category B: Novice B girls (19)
1. Jenni Heino 39,51
4. Venla Mikkelä 32,86
9. Saara Kokkonen 29,74
17. Laura Kamergrauze 23,89
18. Oona Tamminen 23,12

Category A: Junior Ladies (14)
5. Katja Hoppu 94,31 LO 3. 35,95 VO 4. 58,36

Category A: Cubs A girls (23)
3. Lotta Heino 29,85
19. Inka Talja 19,69

 

Kutsukilpailut 12.1.2013 Hamina

 

Tintit (17)
1. Nora Koskela-Koivisto 23,67
2. Alina Näsälä 21,00
Luistelujärjestyksessä:
Melinda Gyran EM: Siisti ja huolellinen kokonaisuus
Kaisa Lahti
Ann-Marie Suortti

Minit (8)
3.Iida Soukola 39,33
8.Emma Gerts 24,33

Taitajat axel (13)
4. Sofia Wendelin 39,33 EM: Monipuoliset ja laadukkaat siirtymiset
7. Eevi Kesker 37,33
12. Jemina Rosenberg 32,33
13. Liina Oikarinen 26,67

Taitajat axel+2h (5)
2. Veera Schroderus 39,00

 

SM-noviisien 2. lohkon 2. valintakilpailu 12.-13.1.2013 Kuopio

 

SM-noviisit (41)
Krista Wellström LO 32. 27,06

Kaikki tulokset

 

Froggie cup 2013 4.-6.1.2013 Helsinki

 

Novice A girls VO (24)
17. Krista Wellström 47,63

Chicks girls born 2004 or younger (15)
3. Alina Näsälä 46,33
5. Kaisa Lahti 42,00 EM: Laadukkaat piruetit
9. Melinda Gyran 35,00

Springs A girls born 2001 (20)
11. Emmi Niskanen 28,68
12. Fanny Soukola 28,26
16. Jenni Sipilä 26,67

Springs A girls born 2002 or 2003 (16)
1. Lotta Heino 37,88

Debytants A girls (28)
3. Jenni Heino 52,70
14. Saara Kokkonen 43,92

Juniorit B Ladies (17)
1. Veera Koskinen 86,51 LO 1. 31,14 VO 1. 55,37
8. Nea Suotula 73,73 LO 11. 25,66 VO 7. 48,07
9. Laura Ahonen 72,66 LO 7. 27,32 VO 11. 45,34

Novice B girls (29)
1. Ida-Emilia Rusanen 46,89
11. Venla Mikkelä 40,62
20. Roosa Kantola 36,68
WD Lotta Laine

Kaikki tulokset

Kilpailutuloksiin on merkitty luistelijamäärä (xx) sarjan otsikon perään.
Luisteltaessa sekä Lyhyt Ohjelma että Vapaa Ohjelma näkyvät niiden sijoitus ja pisteet erikseen.
ErityisMaininnat on kirjattu pisteiden jälkeen.
 

Kutsukilpailu 18.12.2012 HTK Helsinki

Noviisit (15)

1. Ida-Emilia Rusanen 47,65

3. Roosa Kantola        43,63

8. Venla Mikkelä        41,46 

9. Lotta Laine            40,89  

Debytantit (16)

3. Jenni Heino            49,75

WD Saara Kokkonen

A-Silmut (23)

1. Lotta Heino            39,87  

15. Jenni Sipilä           26,64

16. Riina Launonen     25,97

WD Emmi Niskanen

 

SM-kilpailut 2013. Joensuu 14.-16.12.2012

SM-juniorit, tytöt (20)

16. Katja Hoppu  94,34. LO 14. 36,42 VO 16. 57,92

SM-seniorit, naiset (14)

14. Timila Strestha 100,32  LO 14. 35,16. VO 14. 65,16

 

Noviisien ja debytanttien 1. lohkon 1. Valintakilpailu 2.12.2012 Kauniainen

Debytantit (27)

9. Jenni Heino        47,16   Tässä vaiheessa Hopeafinaalipaikka (STLL vahvistaa finaalipaikat)

21. Saara Kokkonen 37,45

Noviisit (32)

8. Ida-Emilia Rusanen 45,27

19. Roosa Kantola 41,26

24. Venla Mikkelä 40,14

26. Lotta Laine    39,41

 

 Alueen kutsukilpailut 25.11.2012 Järvenpää

Minit (13)

1. Emilia Kolehmainen 45,67

6. Iida Soukola 37,33

9. Jonna Mäkinen 35,67

10. Nea Karvonen 35,00

13. Emma Gertz 27,33

Silmut A (9)

3. Lotta Heino 33,05

4. Fanny Soukola 29,94

5. Riina Launonen 29,50

7. Emmi Niskanen 29,00

8. Jenni Sipilä 28,83

Silmut B (10)

1. Juulia Kesker 42,67

7. Inka Talja 33,33

Debytantit (7)

1. Jenni Heino 52,41

3. Saara Kokkonen 40,27

Noviisit (7)

2.Ida-Emilia Rusanen 45,73

3.Lotta Laine 44,46

5.Roosa Kantola 34,99

6.Venla Mikkelä 33,84

SM-noviisien (6)

2. Krista Wellström 51,44

Juniorit (9)

5. Veera Koskinen 46,82

6. Laura Ahonen 45,47

SM-juniorit VO (1)

1. Katja Hoppu  49,86

Seniorit VO (6)

1. Hanna Juhola 52,59

3. Irina Kirjanen 44,11

6. Henrietta Rechardt 39,11

 

24.11.2012 Hyvinkää Aluekilpailu

(*-arviointi)

Aluejuniorit  (5)

1. Eveliina Suotula   38,33

Aluedebytantit (12)

3. Peppi Kärkkäinen  38,00

Taitajat Axel+2H (12)

5. Veera Schroderus   36,00 EM: Lennokas Axel-hyppy

 Taitajat,ei axel (31)

15. Lise Wende         26,33

 Taitajat Axel   (23)

14. Eevi Kesker          37,00

16. Sofia Wendelin     35,33

21. Liina Oikarinen     32,33 

22. Jemina Rosenberg 31,67

 Tintit (27)

1.Nora Koskela-Koivisto 25,67

    Melinda Gyran

    Ann-Marie Suortti

    Kaisa Lahti  EM: Hyvät liu'ut

    Alina Näsälä

 

SM - seniorien ja - juniorien 2.valintakilpailu 17.-18.11.2012  EVT Myyrmäki

SM-seniorit (13)

11. Timila Shrestha   101,63  LO 10. 36,83  VO 10. 64,80  SM-kilpailuun (vahvistus STLL)

SM-juniorit (37)

16. Katja Hoppu          92,96  LO 10. 36,40  VO 18. 56,56  SM-kilpailuun (vahvistus STLL)

 

SM-noviisien 1. Valintakilpailu lohko 1. Rauma 10.-11.11.2012 (39)

24. Krista Wellström 73,11 LO 22.  26,22  VO 24. 46,89

 

 WasaCup 2012  3.-4.11.2012 Vaasa

Novice A (24)

4. Krista Wellström 80,44  LO 6. 26,46 VO 5. 54,02

Juniors B (23)

8.  Vilma Tuomi     79,28   LO 19. 23,36 VO 4.  55,92

12. Veera Koskinen 72,66  LO 14. 26,33 VO 13. 46,33

18. Laura Ahonen   66,84   LO 17. 24,31 VO 17. 42,53

 

Juniors A (15)

4. Katja Hoppu   94,94 LO 3. 35,04. VO 5. 59,90

Seniors A (2)

2. Cecilia Törn  95,51  LO 2. 31,16  VO 2. 64,35

Debytants A (19)

2. Jenni Heino 45,05

Novice B (16)

2. Ida-Emilia Rusanen  47,42

5. Lotta Laine 46,33 

 

Kutsukilpailut 3.11.2012  Nurmijärvi

Tintit 2005 ja myöhemmin syntyneet (11)

(vain 3 ensimmäistä sijaa nimetty, loput luistelujärjestyksessä)

2. Melinda Gyran 20,00

    Ann-Marie Suortti

Tintit 2004 (12)

(vain 3 ensimmäistä sijaa nimetty, loput luistelujärjestyksessä)

1. Noora Koskela-Koivisto   24,00

3. Kaisa Lahti                     21,67        

      Alina Näsälä

Minit (15)

1. Emilia Kolehmainen         48,67

4. Iida Soukola                    43,67 EM: Vaikeat ja laadukkaat siirtymät

8.  Nea Karvonen                37,33

9.  Jonna Mäkinen              35,00

12. Emma Gertz                 30,00

B-Silmut (10)

1. Juuli Kesker    50,00  

6.  Inka Talja      38,67

Aluedebytantit (7)

3. Peppi Kärkkäinen  41,67

Taitajat (Axel) (18)  

4. Veera Schroderus  37,33  

7. Sofia Wendelin    34,33

9. Eevi Kesker    34,00  

12. Liina Oikarinen     30,67

 

Juniorit ja seniorit 1.valintakilpailu  27.-28.10.2012 Järvenpää

Juniorit (29)

13. Vilma Tuomi       76,98    LO 21. 23,91 VO 5.  53,07

16. Veera Koskinen   70,21    LO 14. 26,05 VO 17. 44,16

25. Laura Ahonen     22,06    LO 25. 22,06

Seniorit (13)

4. Hanna Juhola           82,79  LO 3. 31,82   VO 6. 50,97

5. Irina Kirjanen           81,38  LO 8.  27,13  VO 4. 54,25

11. Henrietta Rechardt 67,46. LO 9.  26,46  VO 11. 41,06

 

Tirnavia Edea Ice Cup 2012 25.-28.10.2012  Slovakia

Junior Ladies (31)

22.Katja Hoppu 81,16  LO 23. 28,20   VO 20. 52,96

 

International Cup de Nice 24.-28.10.2012

Junior Ladies

15. Timila Shresta 103,45.   LO  7. 42,95  VO 20. 60,50

 

SM-juniorit ja SM-seniorit 1. valintakilpailu 19.-21.10.2012 Helsinki

SM-Juniorit tytöt (37)
19. Katja Hoppu       91,25  LO 17.  33,88   VO  19. 57,37

SM-Seniorit naiset (11)
7. Timila Shrestha  111,25  LO   5.  41,05   VO  8.  70,20

 

Tuusula kutsukilpailu 14.10.2012

SM-seniorit VO  (1) (kilpailun ulkopuolella)
1. Timila Shrestha         67,68

Seniorit VO (9)
5.  Irina Kirjanen           49,08 
6. Hanna Juhola            48,86
8.  Selja Kärnä               42,63
9.  Henrietta Rechardt  40,27

SM-juniorit VO (8)
5.  Katja Hoppu             53,63

Juniorit VO (16)
4. Veera Koskinen          50,87
9. Laura Ahonen             47,65

SM-noviisit VO (12)
7. Krista Wellström          55,49

 

KeLS kutsukilpailut 13.-14.10.2012  Kerava

Tintit (15)
2.  Kaisa Lahti             21,50
Luistelujärjestyksessä
Alina Näsälä                 EM: Kauniit liu'ut

Silmut B (18)
4.  Juuli Kesker    43,00  EM: Varma ja säteilevä esitys
13. Inka Talja       34,50

Taitajat, ei axel (13)
4. Jemina Rosenberg  17,50
9. Lise Wende            15,00

Aluedebytantit (10)
5. Peppi Kärkkäinen   40,25

Aluenoviisit (10)
3. Oona Tamminen     36,00

Minit (24)
2.   Emilia Kolehmainen 46,50
11. Nea Karvonen          34,25

Silmut A (14)
2.   Lotta Heino           34,73
8.   Emmi Niskanen 8.   27,57

10. Fanny Soukola        25,53

Debytantit (8)
1. Jenni Heino            46,95
5. Saara Kokkonen      33,61

Noviisit (11)
5. Ida-Emilia Rusanen  44,95
6. Lotta Laine             39,03

Tulokset

 

Tikkurila Trophy 2012 28.-30.9.2012

Tulokset

 

Hyria Skating Hämeenlinna 2012   28.-30.9.2012 

Cubs B born 2003 (31)
12. Emilia Kolehmainen 37,67
15. Nea Karvonen          34,33
18. Jonna Mäkinen        32,00
28. Emma Gerts             22,67

Cubs B born 2004 (17)
11. Iida Soukola  34,33

Springs B (39)
30. Inka Talja      31,33

Debytants A (19)
10. Jenni Heino   43,65

Springs A (26)
2.   Lotta Heino     34,41
13. Fanny Soukola  27,98

Novice A (29)
20. Krista Wellström 72,84  19. LO 25,59  16. VO 47,25

Novice B (23)
6.  Ida-Emilia Rusanen  41,71
19. Lotta Laine             33,89

Juniors B (19)
15. Laura Ahonen  61,61   10. LO 26,14   17.  VO 35,47