Tulokset kausi 2013-2014

ISU Adult Figure Skating Competition 2014 25.-31.05.2014

Obersdorf

 

Masters (Elite) Ladies III Free Skating (5)
1. Irina Kirjanen 59,96

Masters (Elite) Ladies II + III Artistic (8)
1. Irina Kirjanen 25,84

Kaikki tulokset

 

Silver Skate 2014 4.-6.4.2014 Kuopio

 

Junior A (3)
1. Krista Wellström 95,41 LO 1. 32,99 VO 1. 62,42

Novice A (7)
4. Lotta Laine 77,08 LO 7. 27,38 VO 4. 49,70

Kaikki tulokset

 

ISU-sarjojen aluemestaruudet 29.3.2014 Kotka

 

Silmut A tytöt (12)
1. Juuli Kesker 34,17
5. Emilia Kolehmainen 31,36
7. Riina Launonen31,23
10. Inka Talja 30,26
11. Sofia Laine 26,51

Debytantit tytöt (15)
5. Pilvi Laine 51,14
7. Peppi Matilainen 45,88
12. Jenni Sipilä 38,89
13. Nelli Horjamo 36,95

SM-noviisit tytöt (4)
2. Pinja Laine 60,91
4. Lotta Laine 47,19

Noviisit (13)
7. Olivia Horjamo 42,27
9. Fanny Soukola 40,06
13. Oona Tamminen 29,10

Juniorit (14)
1. Nea Suotula 60,43
3. Ida-Emilia Rusanen 53,98
14. Eveliina Suotula 30,36

SM-juniorit (2)
1. Krista Wellström 64,08
2. Olivia Ranta 56,49

Seniorit (3)
1. Laura Ahonen 51,30
2. Irina Kirjanen 50,24

SM-seniorit (1)
1. Timila Shrestha 62,63

 

Tähtisarjojen aluemestaruuskilpailut 22.3.2014 Hamina

 

Minit tytöt 2004 (13)
2.  Sofia Immonen 46,00 
3.  Kaisa Lahti 39,00 
6.  Annika Tulokas 35,67 
10.  Inka Hänninen 30,00

Minit tytöt 2005 (9)
5.  Cecilia Wächter 35,33
7.  Ann-Marie Suortti 32,33
8.  Melinda Gyran 31,00

Silmut B pojat (2)
2. Toivo Ukkonen 32,67 

Silmut B tytöt (22)
11.  Nora Koskela-Koivisto 34,33 
13.  Jonna Mäkinen 33,67 
15.  Iida Soukola 33,33 
17.  Nea Karvonen 32,67 
20.  Sanni Ylitolva 29,33 
22.  Alina Näsälä 25,33

Taitajat ei axel 2001 ja aikaisemmin syntyneet (13)
7.  Serafiina Ura 29,33 
8.  Milla Sivusalo 28,67
11.  Lise Wende 26,67 

Taitajat axel (14)
2.  Eevi Kesker 39,33
8.  Ella Perälä 35,33

Taitajat axel ja 2-hyppyjä (18)
4.  Veera Schroderus 37,33
5.  Jemina Rosenberg 37,00
6.  Oona Huikko 36,17 

 

Noviisien ja debytanttien kulta- ja hopeafinaali 15.-16.3.2014 Mikkeli

 

Debytantit, hopeafinaali (23)
16. Pilvi Laine 48,44
21. Lotta Heino 45,95

 

Kutsukilpailut 15.3.2014 Järvenpää

 

Tintit tytöt 2005 ja 2006 (10)
2. Viivi Lehtinen 22,33
Tähtiä
Ida Puukko
Essi Isokääntä
Roosa Eronen
Lili Kotamäki

Tintit tytöt 2007 ja 2008 (7)
3. Ia Honkanen 16,33

Tintit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 16,33
2. Urho Reina 10,33

Minit pojat (3)
2. Pietari Anttila 19,00

Silmut B pojat (1)
1. Toivo Ukkonen 31,00

Taitajat axel (4)
2. Ella Perälä 36,67
4. Jenna Nikkanen 28,33

Taitajat, ei axel (19)
12. Lise Wende 31,00
13. Milla Sivusalo 30,67
19. Serafiina Ura 25,33

Taitajat, axel ja 2-h (9)
1. Jemina Rosenberg 44,33
4. Oona Huikko 36,00
6. Sofia Wendelin 33,67

Juniorit (11)
1. Nea Suotula 55,57
3. Vilma Tuomi 53,54
4. Veera Koskinen 53,02
11. Eveliina Suotula 39,70

Seniorit (2)
1. Laura Ahonen53,71
2. Irina Kirjanen 50,74

SM-noviisit (4)
1. Jenni Heino 57,35
3. Lotta Laine 50,56
4. Saara Kokkonen 48,31

SM-juniorit (2)
1. Krista Wellström 54,76
2. Olivia Ranta 53,23

SM-seniorit (1)
1. Timila Shrestha 64,45

Kaikki tulokset

 

SM-kilpailut Noviisit ja hopeafinaali 8.-9.3.2014 Tampere

 

SM-noviisit tytöt (23)
11. Pinja Laine 97,18 LO 9. 35,14 VO 13. 62,04

SM-noviisit tytöt hopeafinaali (24)
7. Jenni Heino 58,43

Kaikki tulokset

 

Tähtisarjojen kutsukilpailut 8.3.2014 Kerava

 

Minit tytöt 2004 (22)
3. Sofia Immonen 42,00
10. Annika Tulokas 32,33

Minit tytöt 2005 ja nuoremmat (20)
3. Cecilia Wächter 41,67
9. Ann-Marie Suortti 36,67

Minit pojat (5)
2. Pietari Anttila 33,67

Silmut pojat (4)
2. Toivo Ukkonen 38,00 

Silmut tytöt (27)
12. Sanni Ylitolva 37,33
18. Iida Soukola 34,67

Taitajat axel ja 2-h (22)
17. Ella Perälä 30,33
21. Jenna Nikkanen 27,83

Taitajat ei axel (22)
12. Serafiina Ura 26,00
15. Milla Sivusalo 25,00

Tintit 2005 tytöt (20)
Tähtiä:
Essi Isokääntä EM: Kauniit ojennukset
Ida Puukko

Tintit 2006 ja nuoremmat tytöt (30)
3. Viivi Lehtinen 20,67
Tähtiä:
Roosa Eronen EM: Laadukas yhdistelmäpiruetti

Tintit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 22,00
2. Urho Reina 16,00

Kaikki tulokset

 

PM-kilpailut 26.2.-2.3.2014 Uppsala

 

Senior ladies (15)
14. Timila Shrestha 99,65 LO 14. 39,32 VO 14. 60,33

Senior men (10)
6. Julian Lagus 150,72 LO 5. 55,13 VO 8. 95,59

Kaikki tulokset

 

Junioreiden ja senioreiden loppukilpailut 1.-2.3.2014 Joensuu

 

Juniorit (22)
12. Vilma Tuomi 84,52 LO 20. 29,48 VO 12. 55,04

Seniorit (9)
9. Laura Ahonen 62,32 LO 9. 26,42 VO 9. 35,90

Kaikki tulokset

 

EVT Spring Carnival 2014 28.2.-2.3.2014 Kisakallio

 

Cubs born in 2005 (26)
15. Mila Miettinen 39,00
16. Cecilia Wächter 38,67
18. Melinda Gyran 37,00

Cubs born in 2004 (43)
5. Sofia Immonen 47,00
14. Kaisa Lahti 40,33
29. Annika Tulokas 34,00

Springs B girls 2004 and younger (13)
9. Sanni Ylitolva 39,00
11. Nora Koskela-Koivisto 36,00
13. Alina Näsälä 31,67

Chicks born 2006 (24)
2. Viivi Lehtinen 23,00
4. Tashi Shrestha 22,00
9. Roosa Eronen 20,00
tähtiä:
Lili Kotamäki

Chicks born 2005 (19)
tähtiä:
Essi Isokääntä
Urho Reina
Ida Puukko

Cubs boys (3)
3. Pietari Anttila 35,00

Springs A boys (2)
2. Toivo Ukkonen 33,00

Pre-young girls, no axel (18)
8. Inka Hänninen 19,33
14. Milla Sivusalo 15,00
16. Serafiina Ura 12,67

Pre-young boys and girls, axel, born 2000 and earlier (14)
1. Veera Schroderus 46,33
6. Oona Huikko 38,67
9. Sofia Wendelin 34,67
10. Eevi Kesker 34,50
11. Jenna Nikkanen 29,00

Pre-young boys and girls, axel, born 2001 and later (11)
3. Jemina Rosenberg 41,33
6. Ella Perälä 38,67 EM: Good position in sit spin

 

Kutsukilpailut 18.2.2014 Helsinki

 

Debytantit (13)
3. Pilvi Laine 47,04
4. Lotta Heino 46,42
5. Emmi Niskanen 44,47
6. Peppi Matilainen 44,02
7. Jenni Sipilä 39,87
12. Nelli Horjamo 35,46

Noviisit (9)
2. Fanny Soukola 44,80
6. Olivia Horjamo 38,85
7. Peppi Kärkkäinen 38,49

A-silmut (9)
2. Juuli Kesker 51,33
4. Emilia Kolehmainen 46,33
6. Sofia Laine 40,33
7. Riina Launonen 39,00

B-silmut (16)
4. Nora Koskela-Koivisto 41,00
7. Iida Soukola 37,67
9. Jonna Mäkinen 35,67
10. Nea Karvonen 35,00
12. Alina Näsälä 34,33

Minit 2004 (15)
4. Sofia Immonen 43,33 EM: Laadukkaat hypyt
6. Kaisa Lahti 40,00
10. Annika Tulokas 34,00

Minit 2005-2006 (3)
2. Ann-Marie Suortti 25,33

Kaikki tulokset

Riedell Cup 2014 14.-16.2.2014 Rauma

 

Springs B tytöt (30)
16. Nea Karvonen 37,67
20. Jonna Mäkinen 35,00

Springs A (29)
9. Inka Talja 32,52
11.  Juuli Kesker 31,86

Debytants A (29)
10. Emmi Niskanen 47,67
21. Lotta Heino 43,11

Novice A (23)
9. Jenni Heino 87,82 LO 14. 29,17 VO 8. 58,65
10. Pinja Laine 87,57 LO 10. 29,94 VO 11. 57,64

Junior A (9)
7. Olivia Ranta 91,94 LO 6. 36,80 VO 9. 54,69
9. Krista Wellström 90,64 LO 8. 32,99 VO 8. 57,65

Junior B (22)
8. Vilma Tuomi 87,98 LO 10. 31,40 VO 7. 56,58
11. Ida-Emilia Rusanen 80,70 LO 15. 28,58 VO 13. 52,12

Novice B (17)
3. Fanny Soukola 43,48
10. Olivia Horjamo 39,28

Kaikki tulokset

 

VTL kutsukilpailut 9.2.2014 Kisakallio

 

Taitajat, axel ja kaksoishyppy(jä) (13)
1. Jemina Rosenberg 44,00 
5. Oona Huikko 39,33 
6. Veera Schroderus 39,33 
9. Sofia Wendelin 37,00

Taitajat, axel (9)
1. Eevi Kesker 49,67 
2. Ella Perälä 41,67 
8. Lise Wende 35,00

Tintit, tytöt (17)
Tähtiä:
Viivi Lehtinen
Ida Puukko 
Roosa Eronen EM: Lennokkaat hypyt 
Lili Kotamäki
Essi Isokääntä

Tintit, pojat (2)
1. Tashi Shrestha 22,33 
2. Urho Reina 18,33

Minit, tytöt (17)
5. Ann-Marie Suortti 24,00 
9. Melinda Gyran 21,33 
12. Mila Miettinen 18,00 

Minit, pojat (1)
1. Pietari Anttila 16,67

Silmut B, pojat (1)
1. Toivo Ukkonen 43,33 

Minit, tytöt (15)
7. Nora Koskela-Koivisto 40,67 
11. Sanni Ylitolva 39,00 
13. Alina Näsälä 37,67

 

Kutsukilpailut 9.2.2014 Kerava

 

Silmut A (17)
4. Juuli Kesker 33,25
7. Inka Talja 30,59
8. Emilia Kolehmainen 30,01
12. Sofia Laine 29,33
14. Riina Launonen 28,33

Debytantit (17)
7. Emmi Niskanen 47,81
8. Pilvi Laine 47,51
11. Lotta Heino 44,41
15. Jenni Sipilä 36,26
16. Nelli Horjam o33,78 

Noviisit (17)
6. Fanny Soukola 42,42
7. Olivia Horjamo 42,10

SM-noviisit (13)
2. Pinja Laine 70,30
3. Jenni Heino 61,59
13. Saara Kokkonen 42,81

SM-juniorit (2)
1. Olivia Ranta 57,91
2. Krista Wellström 55,16

Juniorit (16)
5. Ida-Emilia Rusanen 53,52
8. Veera Koskinen 50,52
11. Vilma Tuomi 45,74
16. Eveliina Suotula 36,73

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 8.2.2014 Mäntsälä

 

Tintit tytöt 2006 ja nuoremmat (15)
2. Viivi Lehtinen 18,00
Lili Kotamäki tähtiä

Tintit pojat (2)
1. Tashi Shrestha 17,67
2. Urho Reina 13,00

Tintit tytöt 2005 (13)
Essi Isokääntä tähtiä
Ida Puukko tähtiä

Taitajat, axel (16)
1. Jemina Rosenberg 39,67
11. Ella Perälä 33,33 EM: Sujuvat yksöishypyt

Taitajat, axel (18) 
13. Lise Wende 29,00

 

Bavarian Open 2014 29.1.-2.2.2014 Oberstdorf
 

Advanced Novice girls II (17)
11. Pinja Laine 73,61 LO 10. 27,05 VO 10. 46,56

Senior ladies (18)
14. Timila Shrestha 103,87 LO 14. 37,31 VO 14. 66,56

Senior men (12)
12. Julian Lagus 134,34 LO 10. 51,43 VO 11. 82,91

Kaikki tulokset

 

Noviisien ja Debytanttien 2. valintakilpailu 1.2.2014 Tuusula
 

Noviisit (23)
12. Fanny Soukola 39,29
15. Peppi Kärkkäinen 37,71
18. Olivia Horjamo 35,70
Oona Tamminen WD

Debytantit (34)
13. Pilvi Laine 49,42
14. Lotta Heino 48,56
21. Emmi Niskanen 44,80
22. Peppi Matilainen 44,55
30. Jenni Sipilä 36,50
32. Nelli Horjamo 35,75

Kaikki tulokset

 

Junioreiden ja senioreiden III lohkon 2. valintakilpailut 18.-19.1.2014 Tampere
 

Juniorit (38)
5. Vilma Tuomi 91,78 LO 4. 34,71 VO 8. 57,07
9. Nea Suotula 88,85 LO 10. 31,93 VO 9. 56,92
10. Veera Koskinen 88,37 LO 5. 32,86 VO 13. 55,51
Ida-Emilia Rusanen LO 33. 24,80
Eveliina Suotula LO 38. 15,90

Seniorit (7)
4. Laura Ahonen 84,61 LO 4. 28,60 VO 3. 56,01 
5. Irina Kirjanen 76,40 LO 5. 27,94 VO 5. 48,46

Kaikki tulokset

 

SM-noviisien 2. valintakilpailu 10.-12.1.2014 Turku
 

SM-noviisit (39)
20. Jenni Heino 81,62 LO 21. 28,76 VO 19. 52,86
Saara Kokkonen LO 31. 26,67
Lotta Laine LO 36. 24,51

Kaikki tulokset

 

Gliss Open 2014 9.-12.1.2014 Tallinna
 

Springs B boys (2)
1. Toivo Ukkonen 23,56

Spring B girls (27)
2. Inka Talja 28,05
16. Nora Koskela-Koivisto 22,30
18. Alina Näsälä 21,45
25. Jonna Mäkinen 19,62
27. Nea Karvonen 18,52

Cubs A girls 2003 (20)
15. Juuli Kesker 24,66
17. Emilia Kolehmainen 24,50

Cubs A girls 2004 (17)
7. Sofia Laine 25,16

Novice B girls (18)
1. Pilvi Laine 33,69
5. Emmi Niskanen 30,98
6. Jenni Sipilä 26,62
9. Nelli Horjamo 24,11
10. Olivia Horjamo 23,59

Advanced Novice girls (19)
13. Pinja Laine 61,01 LO 6. 24,38 VO 13. 36,63

ISU junior ladies (18)
8. Olivia Ranta 86,89 LO 9. 30,69 VO 9. 56,30
10. Krista Wellström 85,99 LO 10. 28,56 VO 8. 57,43
13. Nea Suotula 75,90 LO 14. 26,50 VO 13. 49,40

ISU senior ladies (3)
1. Timila Shrestha 110,00 LO 1. 42,08 VO 1. 67,59

 

Froggie Cup 2014 4.-6.1.2014 Helsinki
 

Cubs born 2004 (23)
5. Kaisa Lahti 36,00 EM: Liukusarja
8. Sofia Immonen 33,67
21. Inka Hänninen 23,33

Cubs born 2005 or later (20)
4. Cecilia Wächter 36,33 EM: Iloinen esitys
5. Mila Miettinen 34,33 EM: Hyvä musiikin tulkinta
8. Ann-Marie Suortti 32,67
10. Sanni Ylitolva 32,00

Springs A girls (27)
19. Emilia Kolehmainen 29,19
20. Sofia Laine 28,54
21. Inka Talja 27.99
22. Riina Launonen 27,16

Springs B boys (2)
2. Toivo Ukkonen 29,67

Springs B girls (27)
25. Iida Soukola 25,67

Debytants (28)
8. Pilvi Laine 49,35
9. Peppi Matilainen 49,34
24. Emmi Niskanen 41,65
27. Nelli Horjamo 37,86

Novice A ladies (23)
15. Pinja Laine 86,66 LO 5. 33,65 VO 15. 53,01
17. Jenni Heino 79,68 LO 15. 28,30 VO 17. 51,38
19. Lotta Laine 74,35 LO 19. 26,09 VO 19. 48,25
20. Saara Kokkonen 71,63 LO 22. 22,98 VO 18. 48,65

Novice B (20)
9. Olivia Horjamo 40,05

Junior B ladies (21)
6. Veera Koskinen 83,87 LO 10. 28,08 VO 3. 55,79
21. Eveliina Suotula 52,95 LO 21. 17,91 VO 21.  35,04

Kaikki tulokset

SM 2014 seniorit ja juniorit 13.-15.12.2013 Espoo

 

SM-seniorit naiset (11)
8. Timila Shrestha 106,94 LO 9. 38,57 VO 8. 68,37

SM-seniorit miehet (6)
4. Julian Lagus 144,60 LO 4. 46,59 VO 3. 98,01

 

Debytanttien ja Noviisien 1. lohkon 1.valintakilpailu 30.11.2013 Heinola


Debytantit (33)
12. Peppi Matilainen 43,69
17. Pilvi Laine 43,17
28. Emmi Niskanen 37,27
29. Lotta Heino 36,63
32. Jenni Sipilä 31,98

Noviisit (23)
16. Olivia Horjamo 35,48
20. Oona Tamminen 33,34

 

Denkova-Staviski Cup 2013 30.11.-01.12.2013 Bulgaria

 

Senior Ladies (18)
9. Timila Strestha 123,03 LO 4. 48,48 VO 10. 74,55

Kaikki tulokset

 

Ice challenge 2013 Graz

 

Advanced Novice Girls (42)
Pinja Laine LO 31. 23,53

 

SM-senioreiden ja -junioreiden II valintakilpailut 15.-17.11.2013 Järvenpää

 

SM-seniorit naiset (14)
8. Timila Shrestha 110,82 LO 7. 41,97 VO 8. 68,85

SM-seniorit (5)
4. Julian Lagus 136,19 LO 4. 48,84 VO 3. 87,35

SM-juniorit tytöt (33)
Krista Wellström LO 31. 29,46
Olivia Ranta LO 32. 27,74

Kaikki tulokset

 

Merano Cup 14.-17.11.2013 Italia

 

Senior men (13)
10. Tomi Pulkkinen 158,28 LO 9. 55,94 VO 10. 102,34

 

Uudenmaan alueen kilpailut 9.11.2013 Hyvinkää

 

Minit, pojat (1)
1. Pietari Anttila 35,67

Minit, tytöt (18)
2. Nora Koskela-Koivisto 43,33
9. Melinda Gyran 33,33
10. Sofia Immonen 31,67
11. Kaisa Lahti 30,67
12. Mila Miettinen 29,67
13. Annika Tulokas 29,67

Taitajat, axel (4)
1. Eevi Kesker 42,33
3. Lise Wende 28,33

Taitajat, axel ja kaksoishyppyjä (12)
1. Veera Schroderus 43,00
6. Jemina Rosenberg 31,00
8. Oona Huikko 28,83
9. Sofia Wendelin 28,33

Silmut B, Pojat (1)
1. Toivo Ukkonen 32,00

Silmut B, tytöt (13)
8. Sanni Ylitolva 30,33
13. Siiri Virkajärvi 27,00

Kaikki tulokset

 

Minien kutsukilpailut 8.11.2013 Vantaa

 

Minit 2005 ja nuoremmat (14)
2. Cecilia Wächter 46,33
3. Mila Miettinen 45,67
Melinda Gyran 42,67
Ann-Marie Suortti 39,33

Minit 2004 (7)
1. Nora Koskela-Koivisto 45,67
Sofia Immonen 42,33
Kaisa Lahti 40,00
Annika Tulokas 29,33

 

SM-Noviisien I valintakilpailut 2.-3.11.2013 Kouvola

 

SM-noviisit tytöt (42)
2. Pinja Laine 101,44 LO 5. 36,04 VO 3. 65,40
13. Jenni Heino 85,76 LO 17.29,94 VO 10. 55,82
Lotta Laine LO 40. 21,56   
Saara Kokkonen LO 41. 19,73

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 2.11.2013 Nurmijärvi

 

Minit tytöt (29)
4. Sofia Immonen 42,33 EM: Vahva kokonaisuus
6. Sanni Ylitolva 40,83
7. Nora Koskela-Koivisto 40,00
9. Kaisa Lahti 38,67
   Melinda Gyran 38,67
13. Mila Miettinen 36,33 EM: Loistava istumapiruetti
14. Cecilia Wächter 33,33

Minit pojat (3)
3. Pietari Anttila 31,33

Silmut B tytöt (22)
3. Emilia Kolehmainen 44,67
11. Nea Karvonen 37,00
14. Jonna Mäkinen 34,67
15. Alina Näsälä 34,17
22. Siiri Virkajärvi 30,00

Silmut B pojat (2)
1. Toivo Ukkonen 37,00

Taitajat, axel (11)
2. Eevi Kesker 43,67
3. Jemina Rosenberg 42,00
11. Lise Wende 27,33

Taitajat, axel ja kaksoishyppy(jä) (11)
1. Veera Schroderus 40,00
8. Sofia Wendelin 33,67

 

Senioreiden ja junioreiden III lohkon 1. valintakilpailut 26.-27.10.2013 Vantaa

 

Seniorit (7)
4. Laura Ahonen 73,26 LO 5. 23,96 VO 3. 49,30
5. Irina Kirjanen 71,00 LO 6. 23,61 VO 5. 47,39
6. Henrietta Rechardt 64,52 LO 4. 25,38 VO 6. 39,24

Juniorit (36)
4. Vilma Tuomi 88,44 LO 7. 31,34 5. 57,10
8. Veera Koskinen 84,79 LO 15. 29,76 VO 7. 55,03
9. Ida-Emilia Rusanen 84,15 LO 13. 30,15 VO 8. 54,00
14. Nea Suotula 82,70 LO 18. 28,88 VO 10. 53,82

Kaikki tulokset

 

Cup of Nice 23.-27.10.2013 Nizza

 

Men (22)
16. Tomi Pulkkinen 153,75 LO 14. 57,01 VO 16. 96,74

 

Wasa Cup 2013 18.-20.10.2013 Vaasa

 

Senior B ladies (5)
4. Laura Ahonen 74,93 LO 4. 28,56 VO 4. 46,37
5. Henrietta Rechardt 62,08 LO 5. 24,15 VO 5. 37,93

Junior A girls (5)
4. Krista Wellström LO 3. 30,73 VO 4. 49,04

Junior B ladies (25)
9. Ida-Emilia Rusanen 83,14 LO 5. 31,23 VO 12. 51,91
10. Nea Suotula 81,43 LO 10.30,16 VO 13. 51,27

Novice A girls (26)
6. Pinja Laine 90,62 LO 8. 30,25 VO 5. 60,37
13. Jenni Heino 79,03 LO 14. 28,04 VO 12. 50,99

Novice B girls (26)
2. Fanny Soukola 46,04
9. Peppi Kärkkäinen 49,47

Debs A girls (37)
8. Emmi Niskanen 47,32
15. Pilvi Laine 45,32
24. Peppi Matilainen 42,99
36. Lotta Heino 34,07

Springs A girls (22)
11. Juuli Kesker 30,45
12. Inka Talja 30,09
13. Riina Launonen 30,01
21. Sofia Laine 26,06

Springs B girls (21)
4. Emilia Kolehmainen 45,67
10. Jonna Mäkinen 40,33
20. Nea Karvonen 30,67

Cubs 2004 girls (29)
3. Nora Koskela-Koivisto 47,67
7. Iida Soukola 42,00
11. Melinda Gyran 35,67
13. Ann-Marie Suortti 35,00
14. Alina Näsälä 34,33
18. Cecilia Wächter 33,67
19. Mila Miettinen 33,00

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailu 15.10.2013 Vantaa

 

Silmut (25)
6. Emilia Kolehmainen 40,00
7. Inka Talja 40,00 EM: Laadukkaat piruetit
9. Sofia Laine 39,00 EM: Tasainen, monipuolinen ohjelma
12. Riina Launonen 37,33
15. Iida Soukola 35,67
19. Jonna Mäkinen 32,33
21. Siiri Virkajärvi 29,50
22. Alina Näsälä 25,67
23. Sanni Ylitolva 25,67
24. Nea Karvonen 24,33

 

Kutsukilpailut 13.10.2013 Heinola

 

A-silmut (6)
5. Inka Talja 31,43
6. Riina Launonen 23,53

Debytantit (11)
3. Lotta Heino 48,83
4. Peppi Matilainen 48,43
6. Pilvi Laine 42,94
8. Emmi Niskanen 40,16 8
9. Jenni Sipilä 39,44 9
11. Nelli Horjamo 33,01

Noviisit (15)
2. Fanny Soukola 49,01
11. Peppi Kärkkäinen 38,75
15. Olivia Horjamo 34,47

SM-noviisit (9)
1. Pinja Laine 73,82
4. Jenni Heino 56,14
8. Lotta Laine 50,79

Kaikki tulokset

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden I valintakilpailu 12.-13.10.2013 Tampere

 

SM-seniorit miehet (2)
1. Tomi Pulkkinen 148,83 LO 2. 46,48 VO 1. 102,35
2. Julian Lagus 141,24 LO 1. 47,95 VO 2. 93,29

SM-seniorit naiset (12)
9. Timila Shrestha 100,09 LO 8. 35,99 VO 10. 64,10

SM-juniorit tytöt (32)
Krista Wellström LO 27. 29,34

Kaikki tulokset

 

21st Ondrej Nepela Memorial 3.-5.10.2013 Bratislava
 

Men (19)
10. Tomi Pulkkinen 152,63 LO 12. 48,17 VO 9. 104,46

 

Eurohonka Trophy 2013 21.-22.9.2013 Järvenpää

 

Senior Ladies (1)
1. Timila Shrestha 99,29 LO 1. 36,20 VO 1. 63,09

Senior Gentlemen (2)
2. Julian Lagus 138,47 LO 2. 46,10 VO 2. 92,38

Senior B Ladies (9)
2. Irina Kirjanen 75,92 LO 3. 28,78 VO 2. 30,53
3. Laura Ahonen 75,57 LO 2. 29,66 VO 4. 45,91
9. Henrietta Rechardt 55,38 LO 7. 21,68 VO 9. 33,70

Junior A Ladies (4)
2. Krista Wellström 91,76 LO 1. 32,68 VO 2. 59,08

Junior B Ladies (11)
1. Vilma Tuomi 88,51 LO 2. 28,95 VO 1. 59,56
2. Ida-Emilia Rusanen 79,23 LO 3. 28,83 VO 2. 50,40
3. Nea Suotula 78,27 LO 5. 28,05 VO 3. 50,22

Novice A Ladies (12)
2. Pinja Laine 92,29 LO 2. 32,08 VO 3. 60,21
4. Jenni Heino 82,69 LO 4. 27,34 VO 5. 55,35
9. Lotta Laine 68,57 LO 10. 24,05 VO 9. 44,52
12. Saara Kokkonen 65,53 LO 9. 24,64 VO 12. 40,89

Novice B girls (8)
2. Fanny Soukola 43,28
3. Olivia Horjamo 38,37
6. Oona Tamminen 32,73
7. Peppi Kärkkäinen 32,00

Debutants girls (11)
2. Lotta Heino 44,13
3. Emmi Niskanen 43,46
6. Peppi Matilainen 40,92
7. Pilvi Laine 40,03
9. Jenni Sipilä 31,62
11. Nelli Horjamo 28,84

Springs A girls (11)
4. Inka Talja 26,54
7. Juuli Kesker 24,92
8. Sofia Laine 22,45
11. Riina Launonen 20,96

Kaikki tulokset

 

Kutsukilpailut 21.-22.9.2013 Järvenpää

 

Silmut B (9)
1. Emilia Kolehmainen 48,00
3. Iida Soukola 40,33
4. Nea Karvonen 36,67
5. Toivo Ukkonen 35,33
6. Jonna Mäkinen 32,00
7. Siiri Virkajärvi 31,00
8. Alina Näsälä 30,67
9. Sanni Ylitolva 25,00

Minit -04 (9)
1. Nora Koskela-Koivisto 42,33
2. Sofia Immonen 39,67
5. Kaisa Lahti 36,67
9. Annika Tulokas 26,67

Minit -05 pojat (1)
1. Pietari Anttila 30,33

Minit -05 tytöt (6)
1. Melinda Gyran 38,33
3. Cecilia Wächter 30,00
3. Mila Miettinen 30,00
5. Ann-Marie Suortti 29,67

Kaikki tulokset

 

Orton Trophy 13.-15.9.2013 Vantaa

 

ISU senior men (2 osallistujaa)
1. Tomi Pulkkinen 164,34 LO 1. 52,93 VO 1. 111,41