Tulokset kausi 2015-2016

International Adult Figure Skating Competition 2016, Oberstdorf, Germany, 13.-18.6.2016
 

Masters ladies III Free skating (3)
1. Irina Kirjanen 63,33

Tulokset

 

Silver Skate 2016 1.-3.4.2016 Kuopio

 

Springs A girls (27)
5. Cecilia Wächter 38,71
19. Iida Soukola 29,84
21. Nora Koskela-Koivisto 28,61

Debs A (21)
5. Emilia Kolehmainen 50,75
6. Sofia Laine 49,60
16. Jonna Mäkinen 43,53 

Junior B girls (12)
1. Ida-Emilia Rusanen 89,09 LO 2. 33,53 VO 1. 55,56
6. Saara Kokkonen 80,98 LO 5. 30,79 VO 5. 50,19
12. Eveliina Suotula 49,62 LO 12. 17,13 VO 12. 32,49

Advanced novice girls (16)
6. Ida Tonteri 74,78 LO 7. 27,41 VO 8. 47,37

Junior C (8)
1. Olivia Horjamo 44,33

Novice C (6)
1. Nelli Horjamo 53,33
3. Ella Perälä 41,33

Starlets 2001 and earlier (7)
5. Milla Sivusalo 35,33

Adults FS Masters II+III women (1)
1. Irina Kirjanen 47,89

Tulokset

 

Tähtisarjojen kutsukilpailu 19.3.2016 Tuusula

 

Tintit (30)
Tähtiä:
Stina-Maria Nuorento
Minja Hyttinen
Sanni Mutanen EM: Luistelit hyvin musiikkiin
Alisa Määttänen
Salla Österman

Minit, pojat (2)
1. Leevi Koskinen 35,67
2. Vertti Pohjalainen 29,67

Minit (16)
7. Eveliina Kolehmainen 36,00
10. Ia Honkanen 28,67

Silmut B (11)
3. Viivi Lehtinen 42,67
4. Ann-Marie Suortti 40,67 EM: Upeat linjeeraukset
6. Mila Miettinen 39,33
9. Essi Isokääntä 30,67

Taitajat, ei axel, 2003 ja vanhemmat (7)
1. Milla Sivusalo 35,67
3. Serafiina Ura 26,00

Aluedebytantit (6)
4. Nella Lehto 35,00

Aluesilmut, pojat (1)
1. Urho Reina 35,67

Aluenoviisit (7)
2. Ella Perälä 45,00
5. Nelli Horjamo 40,00

Aluejuniorit (1)
1. Olivia Horjamo 51,00

Tulokset

 

SM-noviisit SM ja HF 12.-13.3.2016 Vierumäki

 

SM-noviisit loppukilpailu (22)
19. Pilvi Laine 93,71 LO 17. 34,21 VO 18. 59,50

SM-noviisit hopeafinaali (23)
4. Ida Tonteri 55,63

Tulokset

 

Uudenmaan alueen tähtisarjojen aluemestaruuskilpailut 12.3.2016 Hyvinkää

Tintit (27)
Tähtiä:
Alisa Määttänen
Stina-Maria Nuorento
Salla Österman 
Minja Hyttinen 

Minit pojat (3)
2. Leevi Koskinen 35,00
3. Vertti Pohjalainen 33,00

Minit (16)
2. Lili Kotamäki 46,33
4. Aada Jäkälä 41,00 EM: Kauniit liukuasennot
8. Eveliina Kolehmainen 35,33
11. Pinja Linne 34,67
12. Julia Wiklund 34,00

Silmut B (16)
4. Viivi Lehtinen 43,33 EM: Laadukkaat piruetit
11. Ann-Marie Suortti 38,00
14. Mila Miettinen 36,00
16. Roosa Eronen 35,00

Aluedebytantit (10)
9. Nella Lehto 33,00

Aluesilmut pojat (1)
1. Urho Reina 31,33

Aluenoviisit (8)
1. Nelli Horjamo 42,67
8. Ella Perälä 37,33

Taitajat ei Axel synt. 2003 tai vanhemmat  (3)
2. Serafiina Ura 31,00

Tulokset

 

Kansallisten senioreiden ja junioreiden loppukilpailut 5.-6.3.2016 Järvenpää

 

Seniorit (11)
8. Olivia Ranta 78,36 LO 8. 28,35 VO 8. 50,01

Juniorit loppukilpailu (23)
12. Ida-Emilia Rusanen 88,53 LO 15. 32,15 VO 10. 56,38

Juniorit hopeafinaalit (18)
3. Saara Kokkonen 55,75

Tulokset

 

ISU-sarjojen Uudenmaan aluemestaruuskilpailut 27.2.2016 Kerava

 

Debytantit (6)
1. Juuli Kesker 60,65
2. Emilia Kolehmainen 47,27
4. Jonna Mäkinen 43,26

Juniorit (5)
2. Saara Kokkonen 51,55

Noviisit (11)
2. Jenni Sipilä 48,13
4. Inka Talja 45,67
8. Peppi Kärkkäinen 40,39

Seniorit (3)
2. Irina Kirjanen 52,33

Silmut A pojat (2)
1. Pietari Anttila 31,60

Silmut A tytöt (9)
1. Cecilia Wächter 41,87
2. Sofia Immonen 41,33
4. Sanni Ylitolva 40,86
6. Lotta Kortesoja 38,55
8. Melinda Gyran 35,58
9. Nora Koskela-Koivisto 32,57

SM-juniorit (1)
1. Krista Wellström 63,99

SM-noviisit (8)
2. Ida Tonteri 60,39
3. Karoliina Kortesoja 57,13
5. Emmi Niskanen 54,28
6. Iida Kokko 46,53
 

Tulokset

 

The Nordics Open 24.-28.2.21016 Aalborg, Tanska

 

Junior ladies (20)
3. Emmi Peltonen 126,49 LO 4. 43,64 VO 3. 83,03

Senior men (9)
6. Tomi Pulkkinen 154,50 LO 6. 54,23 VO 7. 100,27

Tulokset

 

Debytanttien ja noviisien kulta- ja hopeafinaali 20.-21.2.2016 Oulu

 

Debytanttien hopeafinaali (24)
4. Juuli Kesker 50,18
5. Sofia Laine 49,13
21. Emilia Kolehmainen 40,54

Noviisien kultafinaali (19)
5. Jenni Sipilä 49,52

Noviisien hopeafinaali (24)
2. Inka Talja 45,28
4. Fanny Soukola 44,42
12. Peppi Kärkkäinen 41,23

Tulokset

 

Bavarian Open17.-21.2.2016 Oberstdorf

 

Senier ladies (18)
Emmi Peltonen WD

Senior men (18)
12. Tomi Pulkkinen 161,75 LO 16. 47,71 VO 10. 114,04

Tulokset

 

Alue cup 17.2.2016 Tuusula

 

Silmut B (23)
2. Viivi Lehtinen 51,50
5. Ann-Marie Suortti 47,50
8. Mila Miettinen 44,00
15. Roosa Eronen 37,50
17. Essi Isokääntä 35,00

Tulokset

 

Alue cup 13.-14.2.2016 Kisakallio

 

Aluesilmut pojat (1)
1. Urho Reina 33,67

Tulokset

 

Sofia Trophy 2016 10.-14.2.2016 Sofia, Bulgaria

 

Junior ladies (30)
10. Pinja Laine 98,07 LO 9. 36,38  VO 10. 61,69

Advanced Novice girls (23)
15. Pilvi Laine 72,40 LO 12. 28,53 VO 17. 43,87

Tulokset

 

Tinttien alue cup 7.2.2016 Lohja

 

Tintit (41)
Tähtiä:
Sanni Mutanen
Salla Österman 
Minja Hyttinen 
Alisa Määttänen
Stina-Maria Nuorento

 

Aluenoviisien ja aluedebytanttien alue cup 6.2.2016 Mäntsälä

 

Aluenoviisit (14)
1. Nelli Horjamo 49,00
6. Ella Perälä 38,00

Aluedebytantit (12)
8. Nella Lehto 36,50

Tulokset

 

Muodostelmaluistelun 2. valintakilpailut 6.-7.2.2016 Vantaa

 

Tulokkaat (18)
7. Team Ice Flakes 58,80

Minorit (11)
7. Team Ice Mist 29,73

 

Minien alue cup 2. valintakilpailu 4.2.2016 Nurmijärvi

 

Minit tytöt (28)
4. Lili Kotamäki 44,00
6. Aada Jäkälä 39,50
8. Eveliina Kolehmainen 38,00
12. Pinja Linne 36,00 EM: Hienosti pyörivät piruetit
13. Julia Wiklund 35,50
17. Ia Honkanen 31,00
24. Liisa-Lotta Pöysti 27,00
26. Manteli Hyppönen 25,00

Minit pojat (3)
1. Vertti Pohjalainen 32,00
3. Leevi Koskinen 28,00

 

Rauma Cup 2016 30.-31.1.2016 Rauma

 

Cubs girls (30)
20. Aada Jäkälä 43,33
22. Eveliina Kolehmainen 41,33

Springs B girls (29)
5. Ann-Marie Suortti 45,00
29. Ida Puukko 29,00

Springs A girls (15)
1. Sanni Ylitolva 38,06
5. Cecilia Wächter 33,00
10. Melinda Gyran 29,59
12. Iida Soukola 28,90
14. Lotta Kortesoja 26,68

Debs girls (21)
6. Emilia Kolehmainen 47,76

Springs C (19)
14. Urho Reina 29,33

Tulokset

 

Kempen Trophy 2016 28.-31.1.2016 

 

Novice B girls (19)
2. Peppi Kärkkäinen 30,75
3. Fanny Soukola 30,52
8. Jenni Sipilä 26,75
9. Inka Talja 25,06

Advanced novice girls (26)
4. Ida Tonteri 66,32 LO 6. 25,20 VO 6. 41,12
6. Karoliina Kortesoja 64,58 LO 4. 26,18 VO 10. 38,40
8. Iida Kokko 62,84 LO 7. 23,43 VO 7. 39,41
12. Juuli Kesker 56,54 LO 14. 19,12 VO 11. 37,33
14. Emmi Niskanen 54,34 LO 16. 18,27 VO 12. 36,07

Tulokset

 

Froggie Cup 2016 29.-31.1.2016 Helsinki

 

Cubs boys (10)
6. Vertti Pohjalainen 36,50
9. Leevi Koskinen 34,00

Cubs girls (31)
16. Lili Kotamäki 43,00
24. Pinja Linne 35,25

Springs B (33)
2. Viivi Lehtinen 50,50
20. Roosa Eronen 39,75

Springs A boys (4)
1. Pietari Anttila 33,40

Springs A girls (21)
15. Alina Näsälä 27,97

Debytants A girls (24)
4. Sofia Laine 53,72
18. Jonna Mäkinen 41,38 

Junior B girls (19)
2. Ida-Emilia Rusanen 90,95 LO 3. 32,79 VO 2. 58,16

Tulokset

 

Debytanttien ja noviisien 2. valintakilpailu 23.-24.1.2016 Rovaniemi

 

Noviisit (27)
5. Jenni Sipilä 44,01
15. Peppi Kärkkäinen 36,50
16. Inka Talja 36,35
17. Fanny Soukola 35,59

Debytantit (30)
8. Sofia Laine 47,85
10. Juuli Kesker 47,42
12. Emilia Kolehmainen 46,20
22. Jonna Mäkinen 40,18

Tulokset

 

Skate Helena 2016 19.-23.1.2016 Belgrad, Serbia

 

Senior men (4)
1. Tomi Pulkkinen 167,28 LO 2. 59,32 VO 1. 107,96

Tulokset

 

Gliss Open 2016 14.-17.1.2016 Tallinna

 

Novice B girls (26)
3. Jonna Mäkinen 34,82
4. Emilia Kolehmainen 34,77

Springs B girls (26)
3. Sofia Immonen 26,25
6. Nora Koskela-Koivisto 24,17
8. Alina Näsälä 23,37
10. Iida Soukola 23,30

Junior ladies (24)
14. Ida-Emilia Rusanen 89,28 LO 13. 31,44 VO 13. 57,84
23. Olivia Ranta 72,79 LO 24. 23,14 VO 21. 49,65

Cubs B boys (5)
1. Urho Reina 15,86

Cubs B girls 2005 (22)
7. Mila Miettinen 17,51

Cubs B girls (26)
6. Viivi Lehtinen 17,97

Cubs A boys (4)
1. Pietari Anttila 27,58

Cubs A girls (19)
4. Sanni Ylotolva 30,79
10. Cecilia Wächter 25,03

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 16.1.2016 Järvenpää

 

Tulokkaat (9)
5, Team Ice Flakes 53,00

Minorit (8)
5. Team Ice Mist 73,00

Tulokset

 

SM-noviisien 2. valintakilpailu 9.-10.1.2016 Espoo

 

SM-noviisit (43)
6. Pilvi Laine 92,57 LO 6. 35,82 VO 9. 63,02
16. Ida Tonteri 81,98 LO 10. 32,99 VO 29. 48,99
19. Karoliina Kortesoja 73,69 LO 21. 28,82 VO 19. 44,87
22. Emmi Niskanen 72,77 LO 34. 26,91 VO 18. 46,20

Tulokset

 

SM2016 18.-20.12.2015 Mikkeli

 

SM-juniorit tytöt (19)
7. Pinja Laine 107,27 LO 10. 38,86 VO 7. 68,41

SM-seniorit miehet (8)
4. Tomi Pulkkinen 173,31 LO 6. 48,07 VO 2. 125,24

Tulokset

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 13.12.2015 Tikkurila

 

Tulokkaat (8)
5. Team Ice Flackes 62,75

Minorit (8)
7. Team Ice Mist 58,00

 

Santa Claus 2015 4.-6.12.2015 Tampere

 

Junior A, girls (13)
6. Pinja Laine 104,09 LO 7. 37,17 VO 4. 66,92

Novice A, girls (18)
5. Pilvi Laine 91,37 LO 4. 34,25 VO 5. 57,12

Novice B, girls (15)
5. Inka Talja 42,65

Debutants, girls (27)
9. Sofia Laine 49,11
25. Jonna Mäkinen 36,32

Springs A, girls (12)
2. Sofia Immonen 39,13

Springs A, boys (4)
3. Pietari Anttila 24,55

Springs B, born 2006 or later, girls (16)
5. Viivi Lehtinen 44,33

Springs B, born 2004-2005, girls (24)
3. Ann-Marie Suortti 46,67
4. Mila Miettinen 45,00

Tulokset

 

Golden Spin of Zagreb 2.-5.12.2015 Zagreb

 

Men (23)
11. Tomi Pulkkinen 176,85 LO 16.  53,72 VO 10. 123,13

Tulokset

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 29.11.2015 Riihimäki

 

Tulokkaat (8)
8. Team Ice Flakes 34,00

Minorit (5)
2. Team Ice Mist 66,33

Tulokset

 

Debytanttien ja noviisien II lohkon ja 1. valintakilpailu 28.11.2015 Helsinki

 

Debytantit (28)
5. Emilia Kolehmainen 50,13
9. Sofia Laine 47,64
17. Jonna Mäkinen 41,06

Noviisit (28)
5. Jenni Sipilä 46,54
7. Fanny Soukola 45,80
10. Inka Talja 43,65
11. Peppi Kärkkäinen 42,62

Tulokset

 

Minien Alue cup 1. valintakilpailu 27.11.2015 Kerava

 

Minit tytöt (28)
3. Lili Kotamäki 47,50
7. Aada Jäkälä 39,00
12. Eveliina Kolehmainen 37,50
13. Julia Wiklund 36,50
14. Ia Honkanen 35,50
18. Liisa-Lotta Pöysti 29,00
21. Manteli Hyppönen 28,00

Minit pojat (2)
1. Leevi Koskinen 34,00

Tulokset

 

Wasa Cup 2015 20.-21.11.2015 Vaasa

 

Junior B girls (16)
1. Ida-Emilia Rusanen 98,04 LO 4. 33,96 VO 1. 64,08

Novice A girls (16)
6. Ida Tonteri 85,93 LO 6. 32,01 VO 8. 53,92
12. Iida Kokko 79,79 LO 15. 26,95 VO 10.  52,84
15. Emmi Niskanen 72,65 LO 14. 28,12 VO 16. 44,53

Novice B girls (14)
2. Jenni Sipilä 50,35
5. Fanny Soukola 44,71
9. Inka Talja 40,99
11. Peppi Kärkkäinen 35,72

Debytants A girls (11)
3. Emilia Kolehmainen 44,59
5. Jonna Mäkinen 43,08
6. Juuli Kesker 43,03

Springs A girls (13)
6. Nora Koskela-Koivisto 31,03
7. Iida Soukola 30,50

Springs B girls (30)
26. Essi Isokääntä 29,00

Novice C girls (19)
7. Nelli Horjamo 33,00

Springs C boys (2)
1. Urho Reina 37,33

Tulokset

 

Muodostelmaluistelun 1. kilpailu 21.11.2015 Lappeenranta

 

Tulokkaat (14)
11. Team Ice Flakes 48,00

Minorit (11)
5. Team Ice Mist 67,80

Tulokset

 

Golden Bear 2015 19.-22.11.2015 Zagreb

 

Senior men (8)
7. Tomi Pulkkinen 140,48 LO 1. 58,02 VO 8. 82,46

Tulokset

 

Uudenmaan Alue Cup 18.11.2015 Tuusula

 

Taitajat, ei axel 2003 ja vanhemmat (4)
3. Serafiina Ura 35,00

Tulokset

 

SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailu 14.-15.11.2015 Turku

 

SM-juniorit (36)
4. Pinja Laine 115,20 LO 5. 38,50 VO 3. 76,70
Krista Wellström WD

Tulokset

 

Kutsukilpailu, Alue Cup valintakilpailu 14.11.2015 Hyvinkää

 

Tintit (27)
Tähtiä
Minja Hyttinen 
Sanni Mutanen

Minit (22)
8. Eveliina Kolehmainen 32,00
12. Julia Wiklund 30,33 EM: Hyvät askeleet ja liu'ut

Taitajat, ei axel (20)
11. Serafiina Ura 24,00

Silmut B (20)
7. Ann-Marie Suortti 41,67 EM: Hyvät siirtymät
8. Mila Miettinen 41,00
12. Roosa Eronen 37,33

Aluesilmut pojat (1)
1. Urho Reina 30,67

Aluedebytantit (14)
7. Nella Lehto 29,33

Aluenoviisit (16)
2. Nelli Horjamo 39,17
8. Ella Perälä 31,67

Tulokset
 

Kutsukilpailut 7.-8.11.2015 Kerava

 

Aluedebytantit (9)
5. Nella Lehto 36,50

Aluenoviisit (8)
5. Ella Perälä 37,50

Minit pojat (6)
3. Leevi Koskinen 36,00
5. Vertti Pohjalainen 27,00

Minit tytöt (31)
27. Liisa-Lotta Pöysti 28,00
28. Manteli Hyppönen 26,00

Silmut B (32)
24. Essi Isokääntä 30,67
32. Ida Puukko 26,67

Silmut A pojat (2)
1. Pietari Anttila 29,96

Silmut A tytöt (21)
9. Melinda Gyran 31,68
12. Lotta Kortesoja 31,02

Debytantit (19)
3. Sofia Laine 50,60
10. Jonna Mäkinen 46,05

Noviisit (14)
4. Fanny Soukola 41,57

Juniorit (11)
8. Saara Kokkonen 76,08 LO 8. 28,46 VO 8. 47,62

Seniorit (8)
2. Olivia Ranta 85,42 LO 4. 29,95 VO 2. 55,47

 

Tulokset lauantai Tulokset sunnuntai

 

Crystal Skate 3.-8.11. Brasov, Romania

 

1. Tomi Pulkkinen 162,52 LO 1. 57,77 VO 104,75

 

Alue cup 1. valintakilpailu 7.11.2015 Järvenpää

 

Tintit (35)
2. Salla Österman 22,00
3. Stina-Maria Nuorento 21,67
Tähtiä:
Sanni Mutanen JTL
Minja Hyttinen EM: Siisti ja ehjä kokonaisuus

Tulokset

 

SM-noviisien 1. valintakilpailut 31.10.-1.11.2015 Tampere

 

SM-noviisit (42)
15. Pilvi Laine 87,28 LO 20. 29,67 VO 11. 57,61
18. Karoliina Kortesoja 82,73 LO 16. 30,37 VO 19. 52,36
22. Emmi Niskanen 81,01 LO 23. 29,20 VO 24. 51,81
23. Iida Kokko 79,74 LO 29. 27,55 VO 22. 52,19
29. Ida Tonteri 77,49 LO 26. 28,12 VO 30. 49,37

Tulokset

 

Kutsukilpailut 31.10.2015 Klaukkala

 

Taitajat, ei axel (14)
5. Serafiina Ura 35,33 EM: Huolelliset siirtymät

Tintit 2008-2009 (12)
3. Salla Österman 20,67

Tintit 2007 (17)
3. Minja Hyttinen 18,33
Tähtiä:
Sanni Mutanen
Stina-Maria Nuorento

Minit pojat (2)
2. Leevi Koskinen 30,67

Minit tytöt (15)
4. Lili Kotamäki 41,67
6. Pinja Linne 37,33
7. Aada Jäkälä 36,33
9. Ia Honkanen 34,67

Aluesilmut (1)
1. Urho Reina 30,67

Aluedebytantit (9)
4. Nella Lehto 36,33

Aluenoviisit (9)
4. Nelli Horjamo 38,00
7. Ella Perälä 36,33

Silmut B (17)
4. Ann-Marie Suortti 44,33 EM: Laadukkaat hypyt
9. Roosa Eronen 41,67
13. Essi Isokääntä 36,67

Tulokset

 

Senioreiden ja junioreiden 1. lohkon 1. valintakilpailu 24.-25.10.2015 Jyväskylä

 

Seniorit (10)
1. Olivia Ranta 90,19 LO 1. 35,04 VO 3. 55,04

Juniorit (32)
3. Ida-Emilia Rusanen 94,94 LO 5. 30, 64 VO 2. 64,30
9. Saara Kokkonen 83,61 LO 12. 27,98 VO 9. 55,63

 

Tirnavia Edea Ice Cup 2015 22.-25.10.2015 Trnava Slovakia

 

Junior ladies (18)
10. Krista Wellström 90,60 LO 10. 33,27 VO 10. 57,33

Tulokset

 

Uudenmaan alue cup B-Silmujen valintakilpailu 24.10.2015 Mäntsälä

 

B-Silmut (26)
5. Viivi Lehtinen 39,00
6. Ann-Marie Suortti JTL 38,00 EM:Tyylikäs kokonaisuus
15. Mila Miettinen JTL 33,50
16. Roosa Eronen JTL 32,50
18. Essi Isokääntä JTL 31,50

Tulokset

 

SM-senioreiden ja -junioreiden 1. valintakilpailu 17.-18.10.2015 Tampere

 

SM-seniorit naiset (15)
4. Emmi Peltonen 132,70 LO 10. 39,57 VO 3. 93,13

SM-juniorit naiset (40)
12. Pinja Laine 102,06 LO 8. 38,58 VO 14. 63,48
17. Krista Wellström 98,16 LO 12. 37,64 VO 20. 60,52

Tulokset

 

SM-noviisien kutsukilpailu 16.-17.10.2015 Vantaa

 

SM-noviisit (21)
8. Ida Tonteri 77,55 LO 8. 28,44 VO 9. 49,11
9. Karoliina Kortesoja 77,43 LO 14. 24,99 VO 5. 52,44
11.  Emmi Niskanen 74,78 LO 17. 24,18 VO 8. 50,60
13. Iida Kokko 73,97 LO 11. 26,14 VO 13. 47,83
14. Pilvi Laine 73,86 LO 15. 24,97 VO 11. 48,89

Tulokset

 

Finlandia Trophy 2015 9.-11.10.2015 Espoo

 

Ladies (16)
10. Emmi Peltonen 131,24 LO 13. 39,60 VO 7. 91,64

Tulokset

 

Eurohonka Trophy 2015 3.-4.10.2015 Järvenpää

 

Senior B ladies (7)
2. Olivia Ranta 52,50

Junior A girls (16)
2. Pinja Laine 114,40 LO 2. 43,12 VO 3. 70,28
10. Krista Wellström 86,58 LO 8. 32,37 VO 12. 54,21 

Junior B girls (11)
1. Ida-Emilia Rusanen 60,82

Novice A girls (22)
5. Pilvi Laine 84,77 LO 4. 32,29 VO 6. 52,48
7. Ida Tonteri 80,11 LO 11. 27,99 VO 9. 52,12
9. Iida Kokko 79,35 LO 9. 28,77 VO 12. 50,58
11. Emmi Niskanen 79,27 LO 17. 26,13 VO 5. 53,14
18. Karoliina Kortesoja 75,43 LO 16. 26,55 VO 19. 48,88

Novice B girls (14)
1. Jenni Sipilä 52,41
7. Inka Talja 42,79
11. Peppi Kärkkäinen 33,56

Debutants A girls (20)
1. Sofia Laine 54,31
2. Juuli Kesker 50,96
8. Emilia Kolehmainen 46,45
11. Jonna Mäkinen 44,56

Springs A girls (18)
1. Sofia Immonen 36,18
2. Cecilia Wächter 35,30
4. Nora Koskela-Koivisto 33,19
7. Sanni Ylitolva 31,28
11. Iida Soukola 28,52
12. Lotta Kortesoja 28,47
16. Melinda Gyran 27,09
18. Alina Näsälä 22,05

Springs A boys (3)
3. Pietari Anttila 25,22

Springs B girls (28)
5. Viivi Lehtinen 46,67
12. Ann-Marie Suortti 40,00
16. Essi Isokääntä 38,00 EM: Hyvä käsien kannatus
20. Roosa Eronen 36,33
25. Mila Miettinen 33,67
28. Ida Puukko 31,67

Springs B boys (2)
2. Urho Reina 27,00

Cubs girls (26)
11. Lili Kotamäki 39,33
17. Pinja Linne 35,00
18. Ia Honkanen 34,00
20. Julia Wiklund 33,67
21. Aada Jäkälä 33,00 EM: Hieno istumapiruettiasento
24. Eveliina Kolehmainen 30,00
25. Liisa-Lotta Pöysti 27,33
26. Manteli Hyppönen 26,00

Cubs boys (5)
4. Leevi Koskinen 31,67
5. Vertti Pohjalainen 28,00

Tulokset

 

Tikkurila Trophy 2015 25.-27.9.2015 Vantaa

 

Junior A ladies (23)
5. Pinja Laine 105,81 LO 4.  37,95 VO 5. 67,86

Junior B ladies (22)
1. Ida-Emilia Rusanen 97,41 LO 2. 34,15 VO 1. 63,26

Novice A girls (32)
16. Ida Tonteri 78,43 LO 29. 24,35 VO 7. 54,08
25. Emmi Niskanen 73,43 LO 22. 26,61 VO 25. 46,82

Novice B girls (24)
6. Jenni Sipilä 44,63
15. Peppi Kärkkäinen 38,70

Debutants A (35)
1. Juuli Kesker 59,94
7. Sofia Laine 48,69

Springs A girls younger (14)
3. Cecilia Wächter 34,49
14. Melinda Gyran 27,00

Springs A girls older (15)
7. Iida Soukola 33,01
9. Sofia Immonen 30,38

Springs B girls older (20)
7. Ann-Mari Suortti 37,00
8. Mila Miettinen 36,67

Tulokset

 

Golden Skate Cup 2015 25.-27.9.2015 Hämeenlinna

 

Novice A girls (21)
4. Karoliina Kortesoja 32,35
8. Pilvi Laine 30,84
13. Iida Kokko 28,17

Novice B girls (24)
11. Inka Talja 38,33

Debs A girls (28)
14. Emilia Kolehmainen 44,65
18. Jonna Mäkinen 43,00

Springs A 2005 and younger girls (18)
10. Sanni Ylitolva 30,26
13. Lotta Kortesoja 28,44

Springs A  girls (14)
8. Nora Koskela-Koivisto 31,29

Springs B 2004 and younger girls (20)
3. Viivi Lehtinen 45,33

Tulokset

 

Lombardia Trophy 2015 Sesto San Giovanni

 

Tomi Pulkkinen WD

Tulokset

 

Dudes Open 12.9.2015 Helsinki


Minit (8)
5. Vertti Pohjalainen 33,33
6. Leevi Koskinen JTL 33,00

B-silmut (4)
4. Urho Reina 28,00

A-silmut (4)
1. Pietari Anttila 32,25

Tulokset

 

ISU Junior Grand Prix 9.-13.9.2015 Linz
 

Junior ladies (35)
16. Emmi Peltonen 116,68 LO 17. 37,30 VO 12. 79,38

Tulokset