Tulokset kausi 2016-2017

Adult Figure Skating Competition 22.-27.5.2017 Obersdorf

 

Single Artistic free Skating, Bronze Ladies IV (15)
4. Tuula Hovi 13,12 

Single Free Skating, Bronze Ladies IV (13)
8. Tuula Hovi 22,15

Tulokset

 

Silver Skate 2017 7.-9.4.2017 Kuopio


Junior A (5)
3. Pinja Laine 90,46 LO 3. 32,37 VO 2. 58,09
5. Ida Tonteri 76,13 LO 5. 27,34 VO 5. 48,79

Junior B (3)
1. Fanny Soukola 88,08 LO 1. 31,47 VO 1. 56,61
2. Lotta Laine 87,49 LO 2. 31,17 VO 2. 56,32

Advanced novice (3)
3. Emilia Kolehmainen 57,30 LO 3. 20,81 VO 3. 36,49

Novice B (6)
4. Inka Talja 33,96

Novice C (11)
2. Nella Lehto 38,67
3. Ella Perälä 36,67

Debs A (11)
2. Sofia Laine 46,67
4. Jonna Mäkinen 40,26
5. Sanni Ylitolva 39,12

Tulokset

 

Dudes Open 2017 25.3.2017 Helsinki

 

Debytantit (4)
1. Pietari Anttila 41,42

Silmut B (7)
5. Leevi Koskinen 29,67
6. Urho Reina 25,67

Tulokset

 

Aluemestaruus ISU-sarjat 25.3.2017 Tuusula

 

Silmut A (8)
3. Lotta Kortesoja 28,77
4. Melinda Gyran 28,34
7. Ann-Marie Suortti 24,29
8. Mila Miettinen 20,53

Debytantit (7)
2. Jonna Mäkinen 40.99
3. Cecilia Wächter 40,77
5. Sanni Ylitolva 40,24

Noviisit (17)
5. Sara Paavola 39,22

SM-noviisit (7)
1. Emmi Niskanen 56,18
2. Karoliina Kortesoja 53,93
4. Juuli Kesker 53,03
5. Emilia Kolehmainen 43,66

Juniorit (10)
4. Jenni Sipilä 54,36

SM-juniorit (2)
1. Ida Tonteri 56,66

Tulokset

 

Easter Skate 18.-19.3.2017 Riihimäki

 

Silmut B (25)
13. Lili Kotamäki 35,00
20. Essi Isokääntä 32,67
21. Julia Wiklund 32,00
23. Pinja Linne 30,33

Minit (24)
11. Ia Honkanen 40,67
15. Stina-Maria Nuorento 37,83
18. Minja Hyttinen 36,00
22. Sanni Mutanen 34,00

Aluenoviisit (10)
1. Ella Perälä 49,33

Juniorit (13)
6. Jenni Sipilä 84,63 LO 8. 30,64 VO 7. 53,99
9. Fanny Soukola 78,69 LO 3. 33,20 VO 11. 45,49

SM-juniorit (3)
2. Ida Tonteri 84,10 LO 2. 30,38 VO 2. 53,72

Tulokset

 

Aluemestaruus Tähtisarjat 18.3.2017 Kerava

 

Tintit (28)
Tähtiä:
Meea Männikkö EM: Upeasti pyörivät piruetit
Annu Riihelä EM: Kauniit alastulot

Silmut B (14)
3. Eveliina Kolehmainen 47,00
7. Viivi Lehtinen 44,00

Aluesilmut pojat (3)
1. Leevi Koskinen 35,75
3. Urho Reina 31,25

Aluenoviisit (6)
3. Nella Lehto 38,50

Aluejuniorit (6)
3. Nelli Horjamo 42,25
4. Noora Putkonen 42,25

Taitajat, ei axel 2004 ja vanhemmat (6)
2. Eveliina Holma 40,00

Tulokset

 

ML kansallisten sarjojen 3. kilpailut 18.-19.3.2017 Helsinki

 

Tulokkaat (20)
8. Team Ice Flakes 64,60

Minorit (20)
7. Team Ice Mist 31,63

Tulokset

 

SM-noviisien SM2017 ja Hopeafinaali 11.-12.3.2017 Kotka

 

SM2017 (23)
17. Emmi Niskanen 76,44 LO 22. 26,60 VO 14. 49,84
20. Juuli Kesker 74,58 LO 21. 27,81 VO 19. 47,04

Hopeafinaali (23)
6. Karoliina Kortesoja 51,36
12. Emilia Kolehmainen 48,85

Tulokset

 

Junioreiden Hopeafinaali 4.3.2017 Kouvola

 

Juniorit (18)
1. Lotta Laine 62,84
8. Jenni Sipilä 55,13

 

Kutsukilpailut 4.3.2017 Mäntsälä

 

Tintit (14)
Tähtiä:
Meea Männikkö EM: kauniisti liukuva perusluistelu
Annu Riihelä

Minit (17)
9. Minja Hyttinen 36,00
15. Sanni Mutanen 31,33

Silmut A (8)
4. Lotta Kortesoja 27,97
8. Ann-Marie Suortti 24,48

Silmut B (15)
11. Julia Wiklund 37,00
12. Roosa Eronen 36,33

Aluesilmut pojat (3)
1. Leevi Koskinen 31,33 
3. Urho Reina 25,33

Noviisit (14)
3. Sara Paavola 38,45
9. Nora Koskela-Koivisto 32,42

Aluenoviisit (11)
1. Ella Perälä 46,67
7. Nella Lehto 40,00

Aluejuniorit (8)
2. Noora Putkonen 44,67
3. Nelli Horjamo 43,67

Tulokset

 

Debytanttien ja noviisien loppukilpailut 18.-19.2.2017 Porvoo

 

Noviisit tytöt kultafinaali (24)
6. Sara Paavola 44,25

Debytantit pojat kultafinaali (5)
1. Pietari Anttila 38,58

Debytantit tytöt hopeafinaali (24)
10. Cecilia Wächter 44,04
22. Sofia Laine 39,27

Tulokset

 

ML kansallisten sarjojen 2. kilpailu 11.-12.2.2017 Turku

 

Tulokkaat (18)
7. Team Ice Flakes 68,60

Minorit (10)
3. Team Ice Mist 31,37

Tulokset

 

Kutsukilpailut 11.-12.2.2017 Kerava

 

Aluenoviisit (6)
1. Ella Perälä 43,25

Minit (36)
25. Salla Österman 32,50
31. Stina-Maria Nuorento 30,75
33. Ia Honkanen 30,25
36. Sanni Mutanen 25,75

Tintit 2008 (16)
Annu Riihelä tähtiä

Tintit 2009 (12)
2. Meea Männikkö 20,50

Debytantit (1)
1. Pietari Anttila 41,99

Debytantit (12)
4. Cecilia Wächter 48,44
6. Sanni Ylitolva 47,16
7. Jonna Mäkinen 44,32

SM-juniorit (6)
5. Ida Tonteri 53,71

SM-noviisit (7)
5. Emilia Kolehmainen 48,56

Aluesilmut pojat (3)
1. Leevi Koskinen 33,67
3. Urho Reina 29,00

Silmut B (14)
4. Viivi Lehtinen 46,67 EM: Upea vaakapiruettivariaatio
8. Eveliina Kolehmainen 37,00
11. Lili Kotamäki 34,00
12. Essi Isokääntä 34,00

Aluejuniorit (6)
2. Noora Putkonen 41,67
3. Nelli Horjamo 41,67

Taitajat, ei axel (17)
8. Eveliina Holma 35,67

Noviisit (14)
2. Sara Paavola 44,65
11. Nora Koskela-Koivisto 34,92

Silmut A (6)
1. Lotta Kortesoja 33,30
4. Ann-Marie Suortti 26,77
5. Melinda Gyran 25,79
6. Mila Miettinen 22,13

Tulokset lauantai sunnuntai

 

Alue Cup 7.2.2017 Tuusula

 

Tintit (34)
3. Meea Männikkö 24,00
Annu Riihelä tähtiä

Tulokset

 

Alue Cup 5.2.2016 Nurmijärvi

 

Silmut B (25)
3. Eveliina Kolehmainen 40,33
4. Viivi Lehtinen 40,33
13. Lili Kotamäki 35,67 
14. Essi Isokääntä 35,67 
16. Roosa Eronen 34,33 
18. Pinja Linne 34,33 
21. Julia Wiklund 32,33 EM: Upeasti suoritettu liukuyhdistelmä

Taitajat ei axel 2004 ja vanhemmat (6)
2. Eveliina Holma 40,33

Tulokset

 

Froggie Cup 2017 3.-5.2.2017 Helsinki

 

Springs A (20)
7. Lotta Kortesoja 32,03

Junior A (15)
5. Krista Wellström 101,46 LO 6. 36,40 VO 5. 65,06

Debutants boys (3)
2. Pietari Anttila 34,92

Debutants girls (22)
6. Sofia Laine 46,54
14. Cecilia Wächter 37,21

Tulokset

 

Ice Talent Trophy 3.-4.2.2017 Hasselt Belgia

 

Advanced Novice girls (21)
5. Juuli Kesker 75,65 LO 2. 27,71 VO 5. 47,94
6. Emmi Niskanen 69,07 LO 9. 23,80 VO 6.45,27
9. Karoliina Kortesoja 67,87 LO 13. 23,37 VO 8. 44,50
15. Pilvi Laine 59,67 LO 7. 25,46 VO 16. 34,21
16. Emilia Kolehmainen 57,33 LO 19. 19,76 VO 15. 37,57

Junior ladies (26)
6. Ida Tonteri 89,43 LO 9. 29,50 VO 4. 59,93
7. Lotta Laine 87,13 LO 10. 29,19 VO 6. 57,94
10. Jenni Sipilä 85,15 LO 16. 26,96 VO 5. 58,19
14. Fanny Soukola 77,88 LO 13. 28,33 VO 14. 49,55

Tulokset

 

Kutsukilpailu 4.-5.2.2016 Nurmijärvi

 

Tintit (27)
Tähtiä:
Meea Männikkö EM: Kaunis liuku ja sujuva perusluistelu
Annu Riihelä

Minit 2008 ja nuoremmat (19)
15. Salla Österman 33,33 EM: Kauniit käsiliikkeet

Minit 2007 (27)
16. Ia Honkanen 35,67
23. Stina-Maria Nuorento 30,50
25. Sanni Mutanen 27,83

Aluesilmut, pojat (3)
1. Leevi Koskinen 37,67
3. Urho Reina 31,17

Aluenoviisit (7)
2. Nella Lehto 24,42
3. Ella Perälä 23,86

Aluejuniorit (7)
2. Noora Putkonen 26,00

Noviisit (15)
12. Nora Koskela-Koivisto 31,78

Tulokset

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 4.2.2017 Järvenpää

 

Tulokkaat (9)
5. Team Ice Flakes 58,67

Minorit (6)
4. Team Ice Mist 84,00

Tulokset

 

Alue Cup 2.2.2017 Nurmijärvi

 

Aluenoviisit (10)
2. Nella Lehto 44,0
5. Ella Perälä 38,00

Aluejuniorit (9)
1. Noora Putkonen 46,50
5. Enni Saarikko 33,50
6. Nelli Horjamo 33,00

Tulokset

 

Senioreiden ja junioreiden 2. valintakilpailu 28.-29.1.2017 Lahti

 

Juniorit (25)
10. Lotta Laine 83,24 LO 9. 31,55 VO 11. 51,69
11. Jenni Sipilä 82,02 LO 19. 28,01 VO 9. 54,01
17. Fanny Soukola 77,87 LO 17. 29,30 VO 15. 48,57

Seniorit (10)
9. Irina Kirjanen 68,38 LO 9. 24,95 VO 9. 43,43

Tulokset

 

Debytanttien ja noviisien 2. valintakilpailu 22.1.2017 Jyväskylä

 

Noviisit (34)
13. Nora Koskela-Koivisto 35,70

Debytantit pojat (5)
2. Pietari Anttila 34,61

Debytantit tytöt (37)
7. Cecilia Wächter 43,88
11. Sanni Ylitolva 41,62
18. Jonna Mäkinen 38,36
27. Sofia Laine 34,54

Tulokset

 

Minien Alue Cup 21.1.2017 Järvenpää

 

Minit tytöt (34)
24. Stina-Maria Nuorento 34,00
29. Salla Österman 29,50
30. Ia Honkanen 28,50
31. Minja Hyttinen 28,50
33. Sanni Mutanen 25,00

Minit pojat (3)
2. Vertti Pohjalainen 33,00

Tulokset

 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 21.1.2017 Nurmijärvi

 

Tulokkaat (7)
4. Team Ice Flakes 45,25

Minorit (4)
3. Team Ice Mist 64,50

Tulokset

 

SM-noviisien 2. valintakilpailu 13.-15.1.2017 Riihimäki

 

SM-noviisit (39)
4. Emmi Niskanen 89,41 LO 8. 29,95 VO 3. 59,46
7. Juuli Kesker 84,78 LO 5. 31,41 VO 8. 53,37
15. Emilia Kolehmainen 75,98 LO 15. 27,59 VO 15. 48,39
18. Karoliina Kortesoja 74,14 LO 19. 26,71 VO 17. 47,43
Pilvi Laine LO 30. 23,70 

Tulokset

 

ML Kutsukilpailu 15.1.2017 Tampere

 

Minorit (4)
1. Team Ice Mist 82,33

Tulokset

 

Crystal Cup 2017 6.-8.1.2017 Mikkeli

 

Junior B ladies (28)
10. Fanny Soukola 86,77 LO 5. 34,09 VO 14. 52,68
11. Lotta Laine 85,65 LO 11. 31,56 VO 12. 54,09 
18. Jenni Sipilä 77,41 LO 23. 25,97 VO 15. 51,44

Novice A (30)
9. Karoliina Kortesoja 85,09 LO 8. 30,41 VO 8. 54,68
15. Emilia Kolehmainen 78,55 LO 18. 27,50 VO 14. 51,05

Novice B (35)
10. Sara Paavola 37,99

Novice C (11)
1. Nella Lehto 41,33
3. Ella Perälä 40,00

Debs A boys (4)
1. Pietari Anttila 32,41

Debs A, girls 2005 and younger (24)
6. Cecilia Wächter 46,42
18. Sanni Ylitolva 38,03

Debs A girls 2003-2004 (34)
7. Sofia Laine 44,29
11. Jonna Mäkinen 41,49

Springs A 2005 (23)
9. Lotta Kortesoja 27,91
19. Ann-Marie Suortti 23,94
23. Melinda Gyran 19,87

Springs B 2005 (14)
11. Essi Isokääntä 30,33

Springs B 2006 (33)
12. Viivi Lehtinen 37,67
22. Lili Kotamäki 32,00

Springs B 2007 and younger (26)
20. Eveliina Kolehmainen 33,67

Springs C boys (2)
2. Urho Reina 25,33

Cubs girls 2008 and younger (28)
27. Salla Österman 26,00

Cubs boys (4)
3. Vertti Pohjalainen 27,67

Cubs 2007 (37)
14. Ia Honkanen 33,33
30. Stina-Maria Nuorento 28,00
33. Minja Hyttinen 26,68
36. Sanni Mutanen 23,67

Chicks 2010 (16)
1. Meea Männikkö 24,67

Tulokset

 

Santa Claus 2016 9.-11.12.2016 Tampere

 

Junior ladies (10)
7. Ida Tonteri 85,36 LO 8. 27,05 VO 5. 58,31

Novice A (27)
9. Emmi Niskanen 80,59 LO 7. 29,51 VO 9. 51,08
18. Juuli Kesker 74,04 LO 4. 30,01 VO 22. 44,03

Tulokset

 

ML Tulokkaiden 1. valintakilpailu 10.12.2016 Lappeenranta

 

Tulokkaat (6)
1. Team Ice Flakes 71,00

Tulokset

 

Tähtisarjojen kutsukilpailu 6.12.2016 Tuusula

 

Tintit (22)
Meea Männikkö
Annu Riihelä EM: Lennokkaat hypyt

Minit (20)
14. Ia Honkanen 29,00

Minit pojat (3)
2. Vertti Pohjalainen 33,33

Silmut B (17)
1. Viivi Lehtinen 41,67
8. Lili Kotamäki 28,33

Silmut A (11)
4. Lotta Kortesoja 44,33 EM: Laadukkaat ja monipuoliset siirtymät
7. Ann-Marie Suortti 38,67 EM: Kauniit linjeeraukset
11. Mila Miettinen 34,67

Taitajat, ei axel, 2004 ja vanhemmat (5)
4. Eveliina Holma 32,00

Aluesilmut pojat (2)
1. Urho Reina 27,83
2. Leevi Koskinen 25,67

Aluejuniorit (6)
1. Noora Putkonen 47,33
3. Enni Saarikko 37,67

Aluenoviisit (6)
1. Ella Perälä 37,00
2. Nella Lehto 36,33

Tulokset

 

Tähtisarjojen harjoituskilpailu 3.12.2016 Järvenpää

 

Tintit
1. Meea Männikkö 17,00
2. Annu Riihelä 15,50

Minit tytöt
1. Minja Hyttinen 35,00    
2. Ia Honkanen 34,00    
3. Salla Österman 34,00    
4. Sanni Mutanen 33,00 EM: Siistit liuút
Stina-Maria Nuorento WD

Minit pojat
1. Vertti Pohjalainen 38,00

Silmut B
1. Viivi Lehtinen 44,00    
2. Lili Kotamäki 43,50    
3. Essi Isokääntä 38,00    
4. Eveliina Kolehmainen 37,00 EM: Laadukas istumapiruetti
5. Pinja Linne 36,50 EM: Vauhdikas ohjelma
Roosa Eronen WD
Julia Wiklund WD

Aluesilmut pojat
1. Urho Reina 36,00
2. Leevi Koskinen 34,50

 

ML Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu 26.-27.11.2016 Kouvola

 

Minorit (10)
3. Team Ice Mist 73,80

Tulokset

 

Minien Alue Cup 22.11.2016 Tuusula

 

Minit (37)
13. Stina-Maria Nuorento 33,50
21. Ia Honkanen 30,00
32. Salla Österman 24,50
33. Sanni Mutanen 24,00
34. Minja Hyttinen 23,50

Minit pojat (3)
2. Vertti Pohjalainen 29,50

Tulokset

 

Alue Cup 19.11.2016 Hyvinkää

 

Aluenoviisit (14)
7. Ella Perälä 38,33

Taitajat ei Axel -04 ja vanhemmat (7)
3. Eveliina Holma 36,33

Tulokset

 

Kutsukilpailut 19.11.2016 Hyvinkää

 

Tintit (19)
2. Meea Männikkö 25.67
Annu Riihelä Tähtiä

Minit (22)
19. Minja Hyttinen 30,67
20. Salla Österman 30,33

Silmut B (22)
8. Eveliina Kolehmainen 37,67
10. Roosa Eronen 37,33
18. Essi Isokääntä 32,67

Aluejuniorit (4)
3. Nelli Horjamo 43,33

Tulokset

 

SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailu 19.-20.11.2016 Pori

 

SM-juniorit (44)
Ida Tonteri LO 39. 25,42

Tulokset

 

Tinttien Alue Cup 18.11.2016 Kerava

 

Tintit (31)
Tähtiä:
Annu Riihelä
Meea Männikkö

Tulokset

 

Debytanttien ja noviisien 1. valintakilpailu 13.11.2016 Helsinki

 

Debytantit tytöt (37)
8. Sofia Laine 44,56
10. Sanni Ylitolva 42,30
16. Cecilia Wächter 38,81
18. Jonna Mäkinen 38,30

Debytantit pojat (5)
4. Pietari Anttila 30,79

Noviisit tytöt (39)
4. Sara Paavola 41,75
18. Nora Koskela-Koivisto 34,65

Tulokset

 

Tirnavia Edea Ice Cup 3.-6.11.2016 Trnava, Slovakia

 

Junior ladies (27)
16. Pinja Laine 89,48 LO 16. 34,39 VO 17. 55,09

Advanced Novice girls (36)
9. Pilvi Laine 73,49 LO 10. 26,72 VO 8. 46,77

Tulokset

 

Kutsukilpailu 5.-6.11.2016 Kerava

 

Aluenoviisit (11)
4. Nella Lehto 38,00
6. Ella Perälä 37,00

Debytantit (10)
5. Sofia Laine 37,78

SM-juniorit (8)
7 Ida Tonteri 51,86

Juniorit (10)
6. Lotta Laine 52,87
7. Jenni Sipilä 52,74
9. Peppi Kärkkäinen 37,13

Aluejuniorit (10)
1. Noora Putkonen 53,33
7. Enni Saarikko 39,50

Silmut B (20)
2. Viivi Lehtinen 43,67
17. Julia Wiklund 30,33 EM: Huolellisesti tehdyt askeleet

Silmut A (12)
5. Lotta Kortesoja 29,12
9. Melinda Gyran 25,65
11. Milla Miettinen 20,40

SM-noviisit (12)
3. Juuli Kesker 50,09
4. Emmi Niskanen 48,52
10. Emilia Kolehmainen 44,77

Tulokset la Tulokset su

 

SM-noviisien 1. valintakilpailu 29.-30.10.2016 Oulu

 

SM-noviisit (40)
9. Juuli Kesker 78,33 LO 8. 28,60 VO 12. 49,73
11. Emmi Niskanen 77,42 LO 16. 26,61 VO 9. 50,81
19. Karoliina Kortesoja 72,04 LO 17. 25,56 VO 22. 45,48
24. Emilia Kolehmainen 69,95 LO 26. 24,67 VO 23. 45,28
Pilvi Laine LO 33. 21,78

Tulokset

 

Kutsukilpailut 28.-29.10.2016 Nurmijärvi

 

A-Silmut (8)
8. Ann-Marie Suortti 19,88

Debytantit (9)
3. Sanni Ylitolva 41,05
9. Jonna Mäkinen 35,26

Noviisit (29)
2. Sara Paavola 41,03
9. Nora Koskela-Koivisto 35,57

Tulokset

 

Senioreiden ja junioreiden 1. valintakilpailu 22.-23.10.2016 Tuusula


Juniorit (26)
14. Jenni Sipilä 82,50 LO 16. 28,88 VO 10. 53,62
18. Fanny Soukola 73,51 LO 24. 24,27 VO 15. 49,24
19. Lotta Laine 73,33 LO 21. 24,84 VO 17. 48,49

Tulokset

 

SM-senioireiden ja -junioreiden 1. valintakilpailu 14.-16.10.2016 Kuopio

 

SM-juniorit (46)
10. Pinja Laine 100,22 LO 17. 33,51 VO 8. 66,71
Ida Tonteri LO 38. 27,60

Tulokset

 

Alue Cup 15.10.2016 Mäntsälä

 

Aluesilmut, pojat (2)
1. Leevi Koskinen 25,33
2. Urho Reina 24,33

Aluejuniorit, tytöt (9)
3. Nelli Horjamo 41,67
4. Enni Saarikko 40,00

Tulokset

 

Tiksi Cup 14.-16.10.2016 Tikkurila

 

Silmut B (24)
13. Lili Kotamäki 32,33
14. Julia Wiklund 32,33
19. Eveliina Kolehmainen 31,67
21. Essi Isokääntä 30,17
23. Pinja Linne 26,17

Silmut A (11)
1. Lotta Kortesoja 31,05
5. Melinda Gyran 28,03
7. Ann-Marie Suortti 25,54
9. Mila Miettinen 23,37

Debytantit (14)
4. Sofia Laine 43,70
8. Cecilia Wächter 40,77
11. Sanni Ylitolva 38,30
13. Jonna Mäkinen 36,81

Noviisit (20)
10. Nora Koskela-Koivisto 34,64
12. Sara Paavola 32,79

Tulokset

 

Alue Cup B-silmut 6.10.2016 Klaukkala

 

B-silmut (28)
3. Viivi Lehtinen 48,50
9. Eveliina Kolehmainen 40,50 EM: Upea axel‐hypyn alastulo
16. Lili Kotamäki JTL 36,50
19. Essi Isokääntä JTL 33,50
20. Roosa Eronen JTL 33,00
24. Pinja Linne JTL 30,50

Tulokset

 

ISU kutsukilpailut 1.-2.10.2016 Järvenpää

 

Debytantit tytöt (20)
1. Sofia Laine 46,64
7. Cecilia Wächter 39,97
8. Jonna Mäkinen 39,73
14. Sanni Ylitolva 37,13

Debytantit pojat (2)
1. Pietari Anttila 41,16

SM-juniorit (11)
3. Pinja Laine 88,93 LO 2. 33,64 VO 4. 55,29
4. Krista Wellström 85,71 LO 4. 32,72 VO 5. 52,99
10. Ida Tonteri 73.90 LO 10. 25,24 VO 10. 48,66

Juniorit (20)
7. Lotta Laine 81,75 LO 9. 28,46 VO 8. 53,29
8. Jenni Sipilä 81,67 LO 11. 25,25 VO 5. 56,42
12. Fanny Soukola 74,29 LO 7. 29,38 VO 15. 44,91

SM-noviisit (12)
2. Emmi Niskanen 75,12 LO 3. 26,79 VO 3. 48,33
3. Karoliina Kortesoja 74,88 LO 6. 26,07 VO 2. 48,81 
6. Emilia Kolehmainen 72,26 LO 8. 25,68 VO 7. 46,58
8. Pilvi Laine 70,71 LO 4. 26,77 VO 9. 43,94
9. Juuli Kesker 68,22 LO 10. 21,46 VO 5. 46,76

Noviisit (24)
8. Nora Koskela-Koivisto 34,71
9. Sara Paavola 34,53

Silmut A (14)
5. Lotta Kortesoja 26,99
6. Melinda Gyran 24,59
8. Ann-Marie Suortti 22,50

Tulokset

 

HTL J.Rinta-Jouppi CUP 16.-18.9.2016 Hämeenlinna

 

Novice B (28)
9. Nora Koskela-Koivisto 34,69

Junior B (16)
6. Fanny Soukola 30,19

Debs A 2003 girls (15)
11 Jonna Mäkinen 37,39

Debs A 2004 girls (41)
31. Sofia Immonen 34,67

Debs A 2005 girls (26)
19. Sanni Ylitolva 37,86
22. Cecilia Wächter 36,02

Debs A boys (2)
1. Pietari Anttila 44,93

Tulokset

 

Tikkurila Trophy 2016 9.-11.9.2016 Vantaa

 

Novice A older (26)
9. Karoliina Kortesoja 75,14 LO 11. 25,09 VO 9. 49,05

Novice A younger (22)
6. Pilvi Laine 77,55 LO 16. 24,25 VO 4. 53,30
14. Emilia Kolehmainen 71,27 LO 18. 23,50 VO 10. 47,77
17. Juuli Kesker 68,19 LO 19. 23,25 VO 15. 44,94

Junior A (23)
7. Pinja Laine 94,30 LO 13. 31,24 VO 5. 63,06

Junior B (25)
9. Jenni Sipilä 86,65 LO 7. 31,86 VO 8. 54,79

Tulokset