Tulokset kausi 2017-2018

 

Skate Copenhagen 6.-8.4.2018 Kööpenhamina

 

Novice girls (38)
3. Sofia Laine 75,24 LO 3. 27,93 VO 2. 47,31
7. Cecilia Wächter 70,55 LO 14. 24,88 VO 5. 45,67
13. Jonna Mäkinen 66,16 LO 18. 24,05 VO 9. 42,10
22. Sanni Ylitolva 61,55 LO 20. 23,38 VO 23. 38,17

Tulokset

 

SM-Noviisien SM-kilpailu ja hopeafinaali 24.-25.3.2018 Tampere

 

SM-kilpailu (23)
22. Juuli Kesker 72.31 LO 22. 26,83 VO 23. 45,48

Hopeafinaali  (22)
7. Sofia Laine VO 53,16

Tulokset

 

Tähtisarjojen kutsukisat 24.3.2018 Tuusula

 

B-silmut tytöt (20)
2. Lili Kotamäki 47,00
15. Julia Wiklund 35,33
18. Pinja Linne 28,33
20. Minja Hyttinen 24,33

Aluesilmut (7)
6. Sanni Mutanen 35,67 pl 4 2/3

Aluedebytantit(3)
1. Ann-Marie Suortti 44,67
2. Essi Isokääntä 38,00

Aluejuniorit (1)
1. Noora Putkonen 42,33

Tulokset

 

Uudenmaan aluemestaruuskilpailut ISU-sarjat 18.3.2018 Hyvinkää

 

Noviisit (23)
8. Mila Miettinen 36,237
11. Melinda Gyran 32,89

Silmut A (7)
5. Eveliina Kolehmainen 29,08

Juniorit (11)
1. Emmi Niskanen 67,55
4. Jenni Sipilä 61,04
5. Karoliina Kortesoja 60.00
10. Inka Talja 45,64
Iida Kokko WDN

Debytantit pojat (1)
1. Pietari Anttila 33,17

Debytantit (5)
1. Sanni Ylitolva 45,80
2. Cecilia Wächter 41,83

SM-juniorit (2)
2. Ida Tonteri 53,54

Pilvi Laine WDN

Seniorit (1)
1. Krista Wellström 58,60
 Lotta Laine WDN

SM-noviisit (6)
1. Juuli Kesker 55,01
2. Sofia Lainen 48.77
5. Jonna Mäkinen 43,05

Tulokset

 

Uudenmaan aluemestaruuskilpailut tähti-sarjat 17.3.2018 Mäntsälä

 

Aluesilmut (8)
7. Sanni Mutanen 34,33

Minit tytöt (13)
2. Meea Männikkö 43,67
9. Salla Österman 36,33 EM Laadukas istumapiruetti
12. Annu Riihelä 28,67

Silmut B pojat (2)
2. Leevi Koskinen 29,33

Silmut B tytöt (21)
3. Lili Kotamäki 50,00

Aluedebytantit (10)
1. Ann-Marie Suortti 52,00
3. Essi Isokääntä 45,33

Aluejuniorit (4)
1. Noora Putkonen 45,67

Aluenoviisit tytöt (6)
4. Nella Lehto 38,00


Tulokset

Debytanttien ja Noviisien kulta- ja hopeafinaalit 10.-11.3.2018 Espoo

 

Noviisit tytöt HF (21)
16. Melinda Gyran 37,84

Debytantit tytöt HF (23)
19. Sanni Ylitolva 37,56

Debytantit tytöt KF (24)
17. Cecilia Wächter 43,54

Debytantit pojat KF (6)
3. Pietari Anttila 42,81

Tulokset

 

Kutsukilpailut 3.-4.3.2018 Kerava

 

Seniorit (3)
2. Lotta Laine 51,67
3. Irina Kirjanen 44,16

Juniorit (11)
2. Emmi Niskanen 64,31
5. Jenni Sipilä 51,43
8. Iida Kokko 47,62

SM-juniorit (1)
1. Ida Tonteri 52,80

Noviisit (21)
11. Mila Miettinen 33,97
18. Melinda Gyran 26,90

SM-noviisit (6)
2. Juuli Kesker 52,63
6. Jonna Mäkinen 39,25

Debytantit (10)
3. Sanni Ylitolva 45,65
6. Cecilia Wächter 42,32

Aluesilmut (8)
1. Sanni Mutanen 34,00

Minit tytöt (18)
1. Meea Männikkö 47,25
12. Salla Österman 34,75
15. Annu Riihelä 29,25

Aluedebytantit (8)
3. Essi Isokääntä 38,25

Silmut B pojat (2)
1. Leevi Koskinen 33,75

Silmut tytöt (23)
5. Lili Kotamäki 45,00
22. Julia Wiklund 27,50

Tulokset

 

Seniorien ja juniorien loppukilpailu ja hopeafinaali 24.-25.2.2018 Riihimäki

 

Seniorit loppukilpailu (9)
5. Lotta Laine 90,22 LO 5. 32,30 VO 3. 57,92
 

Juniorit loppukilpailu(22)
5. Emmi Niskanen 96,13 LO 3. 37,38 VO 8. 58,75
15. Jenni Sipilä 90,38 LO 12. 34,30 VO 15. 56,08
 

Juniorit hopeafinaali (15)
13. Karoliina Kortesoja VO 49,56

Tulokset Juniorit Seniorit LK    Tulokset Junioreiden HF

 

Noviisien 2L 2. VK. 18.2.2018 Jyväskylä

 

Noviisitytöt (36)
24. Melinda Gyran 34,33

Tulokset

 

Debytanttipoikien 2 valintakilpailu  11.2.2018 Vantaa

 

Debytantit pojat (6)
2. Pietari Anttila 45,43

Tulokset

 

Debytanttien 2. valintakilpailu 10.2.2018 Pori


Debytantit tytöt (25)
10. Sanni Ylitolva 42,88

Tulokset

 

Minorien 2. valintakilpailu 10.2.2018 Pori

 

Minorit (6)
5. Team Ice Mist 24,03

Tulokset

 

Aluedebytanttien Alue Cup 10.2.2018 Vihti

 

Aluedebytantit (12)
1. Ann-Marie Suortti 46,33
5. Essi Isokääntä 43,33

Tulokset

 

B-silmujen Alue Cup 7.2.2018 Tuusula

 

B-silmut tytöt (29)
1. Lili Kotamäki 48,50

B-silmut pojat (1)
1. Leevi Koskinen 34,00

Tulokset

 

Seniorit ja Juniorit 2. vk 27.-28.1.2018 Kauniainen

 

Seniorit (10)
4. Lotta Laine 86,40 LO 5. 32,57 VO 3. 53,83
10. Irina Kirjanen 67,19 LO 10. 24,93  VO 9. 42,26

Junior ladies (39)
5. Emmi Niskanen 97,01 LO 2. 36,94 VO 7. 60,07
6. Jenni Sipilä 96,09 LO 21. 33,17 VO 4. 62,92
18. Karoliina Kortesoja 90,64 LO 9. 35,12 VO 23. 55,52
23. Iida Kokko 87,09 LO 29,98 VO 20. 57,10
30. Inka Talja 76,83 LO 28. 30,12 VO 30. 46,71

Tulokset

 

Minien ja aluejunioreiden aluecup 22.1.2018 Lohja

 

Minit tytöt (21)
5. Salla Österman 43,17
9. Annu Riihelä 38,67

Tulokset

 

Hyvinkää Trophy ja aluesilmujen aluecup 20.-21.1.2018 Hyvinkää

 

Junior B (18)
12. Iida Kokko 53,44
17. Inka Talja 44,28

Novice C (16)
11. Nella Lehto 17,84

Springs A (18)
8. Eveliina Kolehmainen 28,71

Springs B boys (1)
1. Leevi Koskinen 36,33

Springs B (32)
4. Lili Kotamäki 44,33
24. Pinja Linne 32,67
25. Julia Wiklund 32,00

Cubs born 2008 (18)
12. Annu Riihelä 28,67

Tulokset

 

Gliss Open 2018 11.-14.1.2018 Tallinna

 

Junior ladies (27)
7. Emmi Niskanen 98,91 LO 11. 33,84 VO 8. 65,07
21. Lotta Laine 85,48 LO 22. 29,36 VO 22. 56,12
25. Ida Tonteri 76,46 LO 23. 28,84 VO 25. 47,62

Cubs A girls 2007 (16)
7. Eveliina Kolehmainen 27,88

Chicks "Axel" (23)
4. Meea Männikkö 24,25

Novice B girls (22)
1. Ann-Marie Suortti 32,23
14. Essi Isokääntä 25,95

Springs B girls (19)
19. Pinja Linne 12,64

Springs B boys (1)
1. Leevi Koskinen 22,20

Cubs B girls 2008 (41)
27. Salla Österman 16,01

Cubs B girls (19)
7. Julia Wiklund 19,94
14. Sanni Mutanen 14,75

Tulokset

 

SM-noviisit 2. valintakilpailu 13.-14.1.2018 Lahti

 

SM-noviisit (46)
2. Sofia Laine 70,20 LO 17. 28,71 VO 25. 41,49

Tulokset

 

YL Crystal Cup 5.-7.1.2018 Mikkeli

 

Senior B (6)
5. Lotta Laine 74,90 LO 5. 30,78  VO 5. 44,12

Junior A (15)
10. Pilvi Laine 84,26 LO 9. 32,04 VO 12. 52,22
12. Pinja Laine 81,68 LO 14. 27,28 VO 10. 54,40

Junior B (28)
 4. Jenni Sipilä 93,07 LO 4. 32,17 VO 4. 60,90
 21. Inka Talja 71,61 LO 23. 26,74 VO 21. 44,87

Novice A (25)
3. Sofia Laine 80,27 LO 1. 32,89 VO 6. 47,38
22. Emilia Kolehmainen 61,23 LO 14. 25.63 VO 25. 35,60

Springs A (37)
9. Eveliina Kolehmainen 30,57

Springs B Boys (6)
2. Leevi Koskinen 40,33

Debs B (14)
7. Ann-Marie Suortti 43,00
8. Essi Isokääntä 43,00 Erityismaininta: Good Step Sequence

Cubs 2008 (33)
9. Salla Österman 38.00 
23. Annu Riihelä 32.00

Tulokset

 

YL Froggie Cup 5.-7.1.2018 Helsinki

 

Junior B (16)
3. Emmi Niskanen 91,08 LO 5. 30,57 VO 5. 60,51
5. Karoliina Kortesoja 89,35 LO 8. 29,54 FS 59,81

Nov B (30)
22. Mila Miettinen 30,76

Debs A Boys (6)
2. Pietari Anttila 42,53

Debs A  20054-2005 (30)
2. Sanni Ylitolva 44,77

Debs A  2005-2007 (32)
13. Cecilia Wächter 42,73

Springs A (25)
14. Meea Männikkö 26,90

Tulokset

 

ML SM-Noviisit 2. valintakilpailu 9.12.2017 Jyväskylä

 

SM-Noviisit 2. lohko (9)
7. Team Ice Effect 43,21

Tulokset

 

YL Noviisit valintakisat 3.12.2017 Rovaniemi

 

Noviisit (29)
5. Melinda Gyran 39,72 
20. Ella Perälä 32,66

Tulokset

 

ML Tulokkaat 1. valintakilpailu 2.12.2017 Tikkurila

 

Tulokkaat (9)
7. Team Ice Flakes 47,40

Tulokset

 

ML Kutsukilpailu 26.11.2017 Tikkurila

 

Minorit (14)
11. Team Ice Mist 57,25

Tulokset

 

YL UA alue Cup 25.11.2017 Mäntsälä

 

Aluesilmut (15)
1. Sanni Mutanen 46,00

Aluenoviisit (7)
1. Nella Lehto 49,00

Tulokset

 

YL Santa Claus 2017 24.-26.11.2017 Tampere

 

Debs A Boys (2)
1. Pietari Anttila 38,98

Debs A (16)
3. Sanni Ylitolva 45,21

Junior B FS (19)
11. Emmi Niskanen 48,65
Iida Kokko WD

Springs A (15)
12. Eveliina Kolehmainen 22,76

Junior A (13)
11. Ida Tonteri 81,75 LO 7. 32,83 VO 12. 48,92
12. Pilvi Laine 77,34 LO 12. 27,72 VO 11. 49,62

Novice A (14)
6. Emilia Kolehmainen 76,25 LO 18. 24,11 VO 3. 52,14

Novice B 2005 or later (39)
5. Melinda Gyran 38,24

Novice B 2002-2003 (39)
27. Ella Perälä 30,11

Cups 2009-2010  (17)
1. Meea Männikkö 51,00

Cups 2008 (20)
14. Salla Österman 27,00

Debs C (12)
1. Mila Miettinen 48,00
5. Ann-Marie Suortti 37,33
7. Essi Isokääntä 33,33

Springs C (9)
6. Sanni Mutanen 24,33

Tulokset

 

YL UA Alue Cup 1. osakilpailu Silmut B 24.11.2017 Kerava

 

B-silmut tytöt (34)
5. Lili Kotamäki 41,33
15. Pinja Linne 35,33
32. Minja Hyttinen 26,67
Julia Wiklund WD

B-silmut pojat (2)
1. Leevi Koskinen 31,00

Tulokset

 

YL Uudenmaan Alue cup-kilpailut 18.11.2017 Hyvinkää

 

Aluejuniorit (6)
1. Noora Putkonen 46,33

Tulokset

 

YL Kutsukilpailut 18.11.2017 Hyvinkää

 

Minit (23)
1. Meea Männikkö 45,00
7. Salla Österman 37,00
19. Annu Riihelä  27,67

B-silmut tytöt (29)
6. Lili Kotamäki 41,00
8. Pinja Linne 38,33
12. Julia Wiklund 37,00
29. Minja Hyttinen 28,33

Aluejuniorit (8)
1. Noora Putkonen 46,33

Aluejuniorit (10)
1. Nea Lehto 33,67

Aluesilmut tytöt (17)
4. Sanni Mutanen 36,67

Tulokset

 

YL SM-junioreiden ja SM-senioreiden 2. valintakilpailu 18.-19.11.2017 Porvoo

 

SM-juniorit (27)
22. Pinja Laine 83,75 LO 21. 29,48 VO 21. 54,27
26. Pilvi Laine 77,04 LO 24. 29,08 VO 25. 47,96
27. Ida Tonteri  70,49 LO 23,20 VO 27. 47,29

Tulokset

 

YL Debytantit ja noviisipojat lohko 3 1. valintakilpailu 12.11.2017 Tampere

 

Debytantit pojat (6)
3. Pietari Anttila 41,08 (suoraan sijoituksen perusteella kultafinaaliin)

Tulokset

 

YL Tähtisarjojen kutsukilpailu 12.11.2017 Järvenpää

 

B-silmut pojat(1)
1. Leevi Koskinen 36,67

B-silmut tytöt(16)
1. Lili Kotamäki 45,33
5. Pinja Linne 39,00
6. Julia Wiklund 38,33
16. Minja Hyttinen 27,67

Aluesilmut (12)
4. Sanni Mutanen 39,00

Aluedebytantit (8)
1. Mila Miettinen 48,00
6. Essi Isokääntä 38,33

Aluenoviisit (6)
6. Nella Lehto 33,33

Aluejuniorit (2)
1. Noora Putkonen 49,00

Tulokset

 

YL Uudenmaan Alue Cup Minit 1.vk 12.11.2017 Järvenpää

 

Minit (26)
3. Meea Männikkö 46,67 (aluefinaalipaikka)
19. Salla Österman 32,00
24. Annu Riihelä 28,33

Tulokset

 

YL Debytantit 1. valintakilpailu 11.11.2017 Järvenpää

 

Debytantit (25)
3. Cecilia Wächter 44,72 (suoraan sijoituksen perusteella kultafinaaliin)
12. Sanni Ylitolva 40,67

Tulokset

 

ML minoreiden 1. valintakilpailun 11.11.2017 Järvenpää

 

Minorit 2. lohko (6)
3. Team Ice Mist 74.20

Tulokset

 

ML SM-senioreiden, SM-junioreiden ja SM-noviisien 1. valintakilpailu 4.11.2017 Turku

 

SM-noviisit 2.lohko (9)
6. Team Ice Effect 38,09

Tulokset

 

NTL yksinluistelun kutsukilpailut 3.-4.11.2017 Klaukkala

 

Juniorit  LO (9)
3. Emmi Niskanen  31.13
6. Inka Talja 28.10

SM-noviisit  LO (9)
1. Sofia Laine 32.35
3. Juuli Kesker 29.95

Noviisit (22)
3. Melinda Gyran 39.45
12. Ellä Perälä 33.78

Silmut A (11)
6. Eveliina Kolehmainen 29.33

Minit 2008 (21)
11. Salla Österman 28.67
16. Annu Riihelä 25,67

Minit 2009 (7)
1. Meea Männikkö 40.67

Silmut B (21)
3. Lili Kotamäki 40.33
6. Pinja Linne 37.67

Silmut B pojat (2)
1. Leevi Koskinen 30.33

Tulokset

 

Aluesarjojen kutsukilpailu ja Alue Cupin 1. valintakilpailu 4.11.2017 Klaukkala

 

Aluedebytantit (14)
4. Mila Miettinen 42.00 (Alue Cup sijoitus 2.)
5. Essi Isokääntä 37.33 (Alue Cup sijoitus 3)  Erityismaininta: Iloinen esitys

 

SM-Noviisien 1. valintakilpailu 28.-29.10.2017 Espoo

 

SM-noviisit (46)
3. Juuli Kesker 86,95 LO 6. 32,73 VO 4. 54,22 (suoraan sijoituksen perusteella SM-finaaliin)
10. Sofia Laine 81,89 LO 7. 31,45 VO 12. 50,44
24. Emilia Kolehmainen 73,46 LO 18. 27,00 VO 23. 46,46

Tulokset

 

Kutsukilpailu 28.10.2017 Riihimäki

 

Aluejuniorit (11)
1. Noora Putkonen 48,67

Aluenoviisit (19)
11. Nella Lehto 36,33

Aluesilmut (21)
4. Sanni Mutanen 38,67

Minit 2008 (32)
6. Salla Österman 40,33 Erityismaininta: Laadukas perusluistelu
27. Annu Riihelä 27,67

Minit 2009 ja nuoremmat (16)
2. Meea Männikkö 42,33

Silmut B tytöt (26)
3. Lili Kotamäki 46,33
13. Pinja Linne 38,67
22. Julia Wiklund 34,00
26. Minja Hyttinen 32,00

Silmut B pojat (3)
2. Leevi Koskinen 36,00

Tulokset

 

Junioreiden ja senioreiden 1. valintakilpailu 21.-22.10.2017 Rauma

 

Juniorit (38)
13. Jenni Sipilä 88,11 LO 7. 34,16 VO 16. 53,95
18. Emmi Niskanen 84,15 LO 28. 28,65 VO 13. 55,50
25. Karoliina Kortesoja 78,49 LO 26. 29,17 VO 24. 49,32
Inka Talja LO 38. 22,87

Seniorit (13)
1. Krista Wellström 107,92 LO 1. 39,36 VO 1. 68,56 (suoraan sijoituksen perusteella loppukilpailuun)
2. Lotta Laine 92,27 LO 4. 31,98 VO 2. 60,29 (suoraan sijoituksen perusteella loppukilpailuun)
10. Irina Kirjanen 71,85 LO 9. 28,73 VO 12. 43,12

Tulokset Juniorit   Tulokset Seniorit

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu 14.-15.10.2017 Kuusankoski

 

SM-juniorit (27)
23. Ida Tonteri 77,99 LO 28. 23,97 VO 20. 54,02
25. Pilvi Laine 76,33 LO 27. 24,34 VO 22. 51,99

Tulokset

 

Kutsukilpailut 14.10.2017 Mäntsälä

 

Silmut A (15)
10. Eveliina Kolehmainen 27,42

Debytantit (7)
2. Sanni Ylitolva 42,77
4. Cecilia Wächter 41,90

Debytantit pojat (1)
1. Pietari Anttila 40,48

Noviisit (28)
4. Melinda Gyran 41,93
10. Ella Perälä 33.78

SM-noviisit (18)
1. Juuli Kesker 56,66
2. Sofia Laine 53,81
13. Emilia Kolehmainen 44,86

Juniorit (12)
3. Emmi Niskanen 56,19
5. Karoliina Kortesoja 54,07
6. Jenni Sipilä 52,34
Iida Kokko WD

Tulokset

 

ISU-kutsukilpailut 30.9.-1.10.2017 Järvenpää

 

Seniorit (5)
1. Lotta Laine 87,68 LO 1. 33,57 VO 1. 54,11
5. Irina Kirjanen 68,80 LO 5. 26,19 VO 5. 42,61

SM-juniorit (5)
2. Ida Tonteri 85,04 LO 2. 29.51 VO 1. 55,53
4. Pilvi Laine 75,22 LO 5. 23,89 VO 2. 51,33

Juniorit (19)
6. Iida Kokko 85,55 LO 6. 30,63 VO 5. 54,92
10. Jenni Sipilä 77,82 LO 10. 28,47 VO 10. 49,35
14. Karoliina Kortesoja 72,79 LO 11. 27,61 VO 14. 45,18
Inka Talja WD

SM-noviisit (21)
2. Juuli Kesker 85,28 LO 2. 32,68 VO 3. 52,60
4. Sofia Laine 81,12 LO 6. 30,24 VO 5. 51,74
8. Emilia Kolehmainen 78,62 LO 4. 29,38 VO 11. 48,38

Noviisit (19)
5. Melinda Gyran 39,18
8. Ella Perälä 38,52

Debytantit tytöt (21)
5. Sanni Ylitolva 44,43
7. Cecilia Wächter 41,79

Debytantit pojat (3)
2. Pietari Anttila 38,32

Silmut A (15)
12. Eveliina Kolehmainen 22,27

Tulokset

 

AKTIA Trophy 2017 22.-24.9.2017 Vantaa

 

Junior B (17)
4. Iida Kokko 86,48 LO 2. 33,57 VO 7. 52,91
10. Lotta Laine 81,76 LO 8. 31,13 VO 13. 50,63
15. Inka Talja 71,55 LO 16. 25,36 VO 14. 46,19

Novice B (23)
6. Melinda Gyran 35,83
8. Ella Perälä 35,55

Debutants girls (34)
14. Cecilia Wächter 40,55
21. Sanni Ylitolva 36,48

Debutants boys (3)
2. Pietari Anttila 39,56

Tulokset

 

Tikkurila Trophy 2017 23.-24.9.2017 Vantaa

 

Aluedebytantit (6)
1. Ann-Marie Suortti 46,00
2. Essi Isokääntä 44,67
3. Mila Miettinen 44,33

Aluenoviisit (10)
1. Nella Lehto 40,33

SM-juniorit (20)
17. Ida Tonteri 83,11 LO 20. 27,10 VO 13. 56,01

Tulokset

 

SM-Noviisit Koovee IC-kilpailu 15.-17.9.2017 Tampere

 

Novice A born 2002-2003 (21)
5. Juuli Kesker 81,68 LO 7. 29,36 VO 5. 52,32
13. Emilia Kolehmainen 72,85 LO 13. 26,60 VO 12. 46,25

Tulokset