Tulokset kausi 2019-2020

KAUSI 2019-2020

 

KEVÄT 2020

 

Pvm

Paikka

Kilpailu

4.-6.1Mikkeli

Crystal Cup

Vahvistettu:

Sen. BIrina Kirjanen7./8 (74,92)
Jun. BJonna Mäkinen17./32 (76,55)
Nov. APietari Anttila2./3 (68,24)
Nov. BLili Kotamäki16./30 (33,31)
Nov. BAnn-Marie Suortti9./30 (36,22)
Deb.Meea Männikkö6./23. (45,15)

 

4.1Lohja

Kutsukilpailu

Vahvistettu:

TintitMaria Saarinen1./8 (24,00)
TintitAada Riekkinen 
TintitElla Kettunen 
TintitCaramia Lehtinen 
MinitJulia Saarinen3./9 (39,33)
MinitVilma Kankarisalo1./9 (50,33)
MinitVenla Pinomaawithdrawn

 

11.-12.1Espoo

Seniorit, Juniorit, Noviisit 2. lohkokilpailu

Vahvistettu:

SenioritIrina Kirjanen7./7 (73,48)
JunioritJonna Mäkinen17./33 (84,02)
NoviisitLili Kotamäki4./14 (37,14)

 

18.1Järvenpää

Taitajat axel, Minit aluecupin 2. osakilpailu

Tintit kutsukilpailu

Vahvistettu:

MinitJulia Saarinen

10./22 (35,00)

em. vauhdikas perusluistelu

MinitVilma Kankarisalo

4./22 (42,00)

em. sujuva askelsarja

MinitVenla Pinomaa8./22 (37,50)
TintitMaria Saarinen3./22 (21,00)
TintitAada Riekkinen 
TintitCaramia Lehtinenem. hyvät piruetit
TintitElla Kettunen 

 

25.1Järvenpää

ML Kutsukilpailu

 

TulokkaatTeam Ice Flakes3./7 (61,67)
Kans. noviisitTeam Ice Mist1./5 (88,67)

 

25.-26.1Tampere

SM-noviisit, debytantit 3. valintakilpailu

Vahvistettu:

DebytantitMeea Männikkö2./30 (49,67)
SM-NoviisitPietari AnttilaWD

 

1.-2.2Hyvinkää

Hyvinkää trophy ja Tinttien aluecup

Vahvistettu:

TintitMaria Saarinen 
TintitCaramia Lehtinen 
TintitAada Riekkinenfp
TintitElla Kettunen 
MinitVenla Pinomaa12./24 (38,00)
MinitJulia Saarinen14./24 (37,67)
MinitVilma Kankarisalo6./24 (43,67)
NoviisitAnn-Marie SuorttiWD
NoviisitLili Kotamäki6./32 (39,09)

 

2.2Tampere

ML Kutsukilpailu

 

Kans. noviisitTeam Ice Mist5./8 (69,60)

 

8.-9.2Lohja

VTL kutsukilpailu

Vahvistettu:

TintitMaria Saarinenem. upea vaaka-asento
TintitElla Kettunen 
TintitAada Riekkinen 
TintitCaramia Lehtinen 
MinitJulia Saarinen

7./12 (36,25)

em. upea kiihdytyspiruetti

MinitVenla Pinomaa

5./12 (39,50)

em. upeat piruetit

MinitVilma Kankarisalo3./12 (43,75)
DebytantitMeea Männikkö1./5 (46,59)
NoviisitAnn-Marie Suortti5./11 (35,36)
NoviisitLili Kotamäki4./11 (36,35)
SM-Nov.Pietari Anttila1. (44,42)
JunioritJonna MäkinenWD

 

8.-9.2Helsinki

ML Kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu

 

TulokkaatTeam Ice Flakes9./16 (50,60)
Kansalliset noviisitTeam Ice Mist1./11 (86,60)

 

21.-23.2Riihimäki

Easter Skate

Vahvistettu:

SeniorIrina KirjanenWD
Nov. APietari Anttila2./4 (77,59)
Nov. BLili Kotamäki6./20 (37,60)
Deb.Meea Männikkö3./23 (49,92)
Cubs 2011 and youngerVilma Kankarisalo3./43 (46,33)
Cubs 2011 and youngerJulia Saarinen18./43 (38,00)
Cubs 2011 and youngerVenla Pinomaa6./43 (43,33)

 

23.2Kouvola

ML Helmikisat

 

TulokkaatTeam Ice Flakes3./8 (57,75)
Kansalliset noviisitTeam Ice Mist1./3 (82,25)

 

6.-7.3Helsinki

Valtakunnalliset Noviisien finaalit

Ilmoitettu:

NoviisitLili Kotamäki5./27 (40,58)

 

7.-8.3Mäntsälä

MJT Kutsukilpailu

Vahvistettu:

Tintit 2012 ja nuoremmatMaria Saarinen2./25 (22,67)
Tintit 2011Aada Riekkinenem. Hienot piruetit!
Tintit 2012 ja nuoremmatElla Kettunen 
MinitVilma Kankarisalo

4./23 (44,00)

em. upeat liut

MinitVenla Pinomaa3./23 (47,33)
MinitJulia Saarinen11./23 (34,67)

 

7.-8.3Turku

ML Kansallisten sarjojen 3. kilpailu

 

Kansalliset noviisitTeam Ice Mist3./21 (79,40)

 

14.-15.3Lahti

SM-Noviisien SM-kilpailu ja debytantit KF

Vahvistettu:

DebytantitMeea Männikkö 
SM-NoviisitPietari Anttila 

 

14.3Lohja

Tähtisarjojen aluemestaruuskilpailut

Vahvistettu:

TintitAada Riekkinen 
TintitMaria Saarinen 
MinitVenla Pinomaa 
MinitVilma Kankarisalo 
MinitJulia Saarinen 

 

14.3Turku

ML Tulokaskarnevaali

 

TulokkaatTeam Ice Flakeskilpailu peruttu

 

21.3Kerava

ML Kutsukilpailu

 

TulokkaatTeam Ice Flakes 
Kansalliset noviisitTeam Ice Mist 

 

28.3Kerava

ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut

Ilmoitettu:

DebytantitMeea Männikkö 
NoviisitAnn-Marie Suortti 
SM-NoviisitLeevi Nevalainen 
SM-NoviisitPietari Anttila 
SenioritIrina Kirjanen 

 

 

 

SYKSY 2019

 

Pvm

Paikka

Kilpailu

6.-8.9Helsinki

Helsinki trophy

 

Vahvistettu:

ChicksAada Riekkinen3./5 (35,00)
ChicksCaramia Lehtinen4./5 (35,00)
CubsLinda Koskelainen24./27 (25,67)
CubsVilma Kankarisalo15./27 (30,67)
CubsJulia Saarinen21./27 (26,83)
CubsVenla Pinomaa17./27 (29,33)
DebsMeea Männikkö6./31 (44,65)
Novice BAnn-Marie Suortti10./25 (35,46
Novice BEssi Isokääntä22./25 (29,76)
Novice BLili Kotamäki15./25 (33,90)
Ad. NovicePietari Anttila3./3 (63,00)
JuniorsAaron Hirsimäki6./9 (96,93)

 

20.-22.9Vantaa, Myyrmäki

Aktia Trophy

 

Vahvistettu:

MinitVenla Pinomaa15./20 (28,67)
MinitJulia Saarinen17./20 (27,67)
MinitVilma Kankarisalo9./20 (33,00)
DebytantitMeea Männikkö9./22 (42,10)
NoviisitLili Kotamäki11./19 (31,26)
SM-NoviisitPietari Anttila3./5 (72,84)
JunioritJonna Mäkinen9./23 (89,16)
27.-29.9Vantaa, Tikkurila

Tikkurila Trophy

Vahvistettu:

MinitLinda Koskelainen24./24 (25,67)
MinitJulia Saarinen21./24 (27,33)
MinitVilma Kankarisalo6./24 (40,33)
DebytantitMeea Männikkö6./20 (41,95)
NoviisitEssi IsokääntäWithdrawn
NoviisitLili Kotamäki9./21 (36,77)

 

28.-29.9Vantaa, Tikkurila

SM-seniorit, SM-juniorit,

1. valintakilpailu

Vahvistettu:

SM-junioritAaron Hirsimäki6./6 (78,64)
19.-20.10Espoo

SM-noviisien ja debytanttien 1. lohkokilpailu

Ilmoitettu:

SM-NoviisitPietari Anttila4./7 (73,03)
DebytantitMeea Männikkö3./22 (45,92)
21.10Kisakallio

Uudenmaan Alueen AlueCupin Minit sarjan 1. osakilpailu

Vahvistettu:

MinitLinda Koskelainen16./25 (29,17)
MinitVenla Pinomaa9./25 (37,67)
MinitJulia Saarinen10./25 (35,67)
MinitVilma Kankarisalo7./25 (41,00)

 

1.-2.11Nurmijärvi, Klaukkala

Uudenmaan alueen A-silmut ja Noviisit 1. SB kilpailu

Vahvistettu:

MinitVenla Pinomaa4./8 (33,67)
MinitLinda Koskelainen7./8 (27,33)
MinitVilma Kankarisalo2./8 (36,00)
MinitJulia Saarinen5./8 (30,67)
NoviisitAnn-Marie Suortti5./27 (37,36)
NoviisitEssi Isokääntä17./27 (29,72)
NoviisitLili KotamäkiWithdrawn
Juniorit (LO)Jonna Mäkinen3./13 (34,36)

 

9.-10.11Joensuu

SM-seniorit, SM-juniorit, SM-Noviisit (pojat) 2. lohkokilpailu

Vahvistettu:

SM-junioritAaron Hirsimäki5./6 (93,94)

 

13.11Tuusula

Uudenmaan alueen AlueCupin Tintit sarjan 1. osakilpailu

Vahvistettu:

TintitAada Riekkinen 
TintitMaria Saarinenfp
TintitCaramia Lehtinenfp

 

16.11Hyvinkää

Hyvinkään taitoluistelijat, kutsukilpailu

Vahvistettu:

TintitCaramia Lehtinen 
TintitAada Riekkinen 
TintitMaria Saarinenem. hyvät hypyt
MinitVenla Pinomaa4./18 (41,67)
MinitLinda Koskelainen15./18 (24,33)
MinitJulia Saarinen10./18 (27,67)
MinitVilma Kankarisalo7./18 (36,67)

 

16.-17.11Kerava

Seniorit, Juniorit, Noviisit 1. lohkokilpailu

Vahvistettu:

SenioiritIrina KirjanenWithdrawn
JunioritJonna MäkinenWithdrawn
NoviisitAnn-Marie Suortti19./25 (29,72)
NoviisitEssi Isokääntä15./25 (33,48)
NoviisitLili Kotamäki8./25 (37,48)

 

23.-24.11Tampere

Santa Claus 2019

Vahvistettu:

SM-JunioritJonna MäkinenWithdraw
DebytantitMeea Männikkö5./16 (47,32)

 

23.-24.11

Vantaa, Tikkurila

ML Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu

 

TulokkaatTeam Ice Flakeselementtikilpailu
Kans. noviisitTeam Ice Mist4./11. (74,40)

 

30.11Vantaa, Tikkurila

ML Pikkujoulukilpailu

 

TulokkaatTeam Ice Flakes6./12. (40,75)
Kans. noviisitTeam Ice Mist4./5. (67,25)

 

30.11Lohja

Tintit, Minit Kutsukilpailut

Vahvistettu:

TintitAada Riekkinen2./11
TintitCaramia Lehtinenem. lennokkaat hypyt
MinitVenla Pinomaa6./23 (40,00)
MinitLinda Koskelainen12./23 (33,67)

 

30.11.-1.12.Helsinki

SM-noviisien ja debytanttien 2. lohkokilpailu

Vahvistettu:

DebytantitMeea Männikkö3./24 (46,74)
SM-NoviisitLili Kotamäkiwithdraw

 

6.12Tuusula

Tähtisarjojen kutsukilpailu

Vahvistettu:

TintitElla Kettunen 
TintitMaria Saarinen3./13
TintitCaramia Lehtinenem. Lennokas ritti
TintitAada Riekkinen 
MinitVenla Pinomaa3./10 (40,67)
MinitVilma Kankarisalo2./10 (41,67)
MinitJulia Saarinen5./10 (35,00) em. Laadukkaat piruetit

 

14.-15.12Vantaa

SM-Kilpailu (SM-seniorit, SM-Juniorit)

Vahvistettu:

SM-junioritAaron Hirsimäki4./6 (109,61)